PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10006727}

Oszust z Tindera

The Tinder Swindler
6,3 34 458
ocen
6,3 10 1 34458
6,4 19
ocen krytyków
Oszust z Tindera
powrót do forum filmu Oszust z Tindera

Nie mogę wyjść z podziwu.Oszust, który na sumieniu ma już jawne wpadki opisywane w mediach, zbieg unikający odpowiedzialności prawnej szukany przez Interpol, naciągacz finansowy na którego konto przecież zostają dokonywane potężne przelewy,wychodzi wolno po odsiedzeniu pół roku. Na wolności prawdopodobnie nadal robi to dalej. Ba, grozi telewizji, że wydanie o nim dokumentu może się źle dla kogoś skończyć. Perfekcyjne bujanie się na prawie, perfekcyjne bujanie się na przepisach i naiwnych kobietach.Zabraklo czujności i spisania choć podstawowego dokumentu " o pożyczkę",no ale czego się spodziewać jeśli kobieta na pierwszej randce całuje faceta po policzkach, idzie z nim do łóżka i żyje złudzeniem wielkiego bogactwa.Trzeba przyznać że wiedział na kogo poluje, mianowicie na laski myślące, że przesunięciem palca w telefonie zaparkują Ferrari pod palmami.Świetny dokument, zresztą zaraz po "kotach"...

ocenił(a) film na 7
MarcinJG30

Obejrzałam dokument właśnie dzięki informacji że to twórcy świetnego też "Odwal się od kotów". Przerażające jest to że taka osoba pozostaje prawie bezkarna. Niestety nic tylko być oszustem- odpowiedzialność karna znikoma.

Wiele osób nie pojmuje jak to możliwe że kobiety dały się nabrać ale nie rozumieją że tacy oszuści są geniuszami manipulacji i znajdowania odpowiednich ofiar. Może nam się wydaje że my byśmy się w życiu nie dali na coś takiego nabrać. Mam nadzieje że tak jest i obyśmy się nigdy nie musieli o tym przekonać

ocenił(a) film na 9
paolaz

"i znajdowania odpowiednich ofiar. " ?????? W tym przypadku masz na myśli - zainstalować aplikację gdzie z ogromnym prawdopodobieństwem idzie spotkać puste i obłudne laski, które lecą na portfel kolesia? No rzeczywiście.... SZCZYT manipulacji, istny mastermind przebiegłości :D Wejść do kurnika i dziwić się później, że się spotkało same kury i kurczaki z jednym przebiegłym kogutem, hahahahaha Niestety nie pojmuję jak można tak łatwo się dać naciągnąć, bo ani mi, ani nikomu z rodziny, nigdy się coś takiego nie przytrafiło i z 99% prawdopodobieństwem stwierdzam, że nie przytrafi. Dlaczego? Po prostu używamy mózgów. A czy można powiedzieć to samo o blondynie, które w jednym zdaniu mówi, że "nie interesują ją hook ups i przelotne przygody", a w drugim zdaniu mówi "no tego samego wieczora wskoczyłam mu do łóżka, bo czułam że to coś specjalnego". Litości :D Puste lale, które dały się wydymać dosłownie i w przenośni :) Wcale mi nie żal takich ludzi. Zasłużyły na to co je spotkało, bo nie potrafiły dostrzec wielkich, czerwonych flag, które powiewały im od samego początku znajomości. PODKREŚLĘ jeszcze raz - NIKT tych kobiet do NICZEGO nie zmuszał, nikt ich nie wciskał do odrzutowców, nikt im nie szprycował drinków, nikt ich nie wpychał siłą do łóżka - naiwne i puste lale stworzyły sobie wizję świata, który nie był do końca taki jak go sobie wyobrażały i nic poza tym.

skate_kris

Kolega chyba wyszedł poturbowany z relacji damsko-męskich. Trzy wątki na forum pod tytułem, a zabierasz głos w dwóch z nich, i w każdym winę cedujesz na ofiary oszusta. Zbyt pochopnie wrzucasz wszystkie pokrzywdzone kobiety do jednego wora. Pierwsza laska, faktycznie, mega naiwna. Wskoczyła do samolotu z nieznajomym typem po godzinie znajomości. Równie dobrze mogła trafić do bułgarskiego burdelu. W tym przypadku się z Tobą zgadzam. Głupio postąpiła. W przypadku drugiej i trzeciej bohaterki relacja z oszustem nie rozwijała się tak błyskawicznie. Przez dłuższy czas kreował swój wizerunek miliardera, sprawnie wykorzystując dobrodziejstwa internetu, aby wzbudzić ich zaufanie i zbudować relację. Z drugą bohaterką wszedł w relację przyjacielską, To ona stwierdziła że nie jest w jej typie, więc nie można zakładać że leciała na jego hajs. Zawiązała się między nimi przyjaźń. Odwiedzał ją w jej rodzinnym mieście, spędzili urlop w Grecji w towarzystwie jego nowej dziewczyny. Nie liczyła na to, że zostanie jego utrzymanką. Wręcz odwrotnie. Urwała się z "darmowej" imprezy za którą płacił, bo stwierdziła że to nie jej świat. Z trzecią kobietą spotykał się 14 miesięcy. To moim zdaniem dosyć długo. Na tyle długo, że mogła myśleć o poważnej relacji z nim. To, że nie była głupiutka, świadczy fakt jak go wydymała z ciuchami. Fakty są takie, że oszust planował zawsze długoterminowo. Można powiedzieć, że je "urabiał" a one mu po prostu zaufały. Czy ofiarami kierowała tylko chęć życia w luksusie u boku miliardera? Zbyt pochopny wniosek. Ps. mówienie że zasłużyły na to co je spotkało to jak mówienie, że kobieta chciała żeby ją zgwałcić, bo ubrała się w miniówkę.

ocenił(a) film na 9
m_sczaniecki

Oj nieznajomy, ale z tym gwałtem to poleciałeś bardziej niż ja, już nie mówiąc o tym, że naskoczyłeś na mnie personalnie, tak jakby to Simon też cię na kasę oszukał :D
Pamiętaj, że to są tylko 3 ofiary, a koleś robi to od lat, tak jak dziennikarka to zauważyła, on tylko pożyczał pieniądze, to praktycznie oszustwo idealne, nie dziwi mnie to, że laski dały się tak łatwo zmanipulować. Sytuacja w filmie była ukazana, w ten sposób że dziewczyny przewijały tylko tych kolesi w prawo, którzy jasno komunikowali, że są dziani, a później jeszcze to żałosne "Od razu wpisałam go w google"...... ŻE CO?

Urwał nać, jak korzystam z tindera od jakiegoś czasu, ani mi ani moim znajomym (obu płci) nie zdarzyło się to dosłownie ani razu, żeby googlować kogoś z kim się zmatchowało na tinderze :D To już jest wyższy poziom GOLD DIGGINGU, którego moj biedny, polaczkowy umysł nie ogarnia.

A co do moich relacji damsko-męskich, dziękuję za troskę, ale możesz spać spokojnie.

I bardzo mi miło, że mój komentarz mimo, że skierowany w stronę pustych kobiet z filmu, aż tak bardzo personalnie cię dotknął, że postanowiłeś mnie zaatakować :D To świadczy bardziej o tobie niż o mnie.

Nie martw się, takie historie jak te z filmu, takim ludziom jak my się nie przytrafiają, więc ty i twoje miliony na koncie mogą spać spokojnie :D A w innych tematach udzielam się, bo bardzo długo czekałem na taki film odkąd zacząłem korzystać z tindera, właśnie żeby ukazać obłudę i hipokryzję niektórych dziewczyn, a tu proszę nawet nie film, a cały dokument dostałem.

I żeby była jasność, bo chyba nie do końca zrozumiałeś, czy winiłbym ofiarę gwałtu za to jak była ubrana? Absolutnie NIE, i to jest coś strasznego i obrzydliwego, że w ogóle mogłeś coś takiego pomyśleć i napisać w temacie zupełnie z tym niezwiązanym. W ogóle jak pokręcony umysł musisz posiadać, żeby w ogóle porównywać popadnięcie w długi do bycia zgwałconym. Co to za umysłowe fikołki.

Czy winiłbym osoby starsze i schorowane padające ofiarami naciągaczy na wnuczka i na policjanta? Absolutnie NIE i życzyłbym, żeby ci naciągacze reszte życia spędzili za kratkami.

Czy mogę winić kobiety, które same poszukując atrakcji i zachowując się jak poszukiwaczki złota na szemranej aplikacji, same padły ofiarą lepszego poszukiwacza złota? Absolutnie TAK, bo tutaj ewidentnie trafił swój na swego (a propos drugiej laski sama mówiła, że już miała romans z jednym specem od diamentów, chwaliła się tym jakby ten koleś był jej "zdobyczą"). I biorąc pod uwagę ilość świrów jaka jest na tego typu aplikacjach, powinny być naprawdę wdzięczne, że jedyne co straciły to tylko kupa kasy i kupa nerwów i mogę mieć jedynie (naiwną) nadzieję, że może je to czegoś i im podobne laski, które zobaczą ten film nauczy.

"Tell me you're superficial without saying you're superficial" to chyba idealny cytat jakim można rozpoczynać rozmowę z tego typu dziewczynami.

skate_kris

Oj tam, oj tam. Zaraz ataki na twoją personę. Mówię tylko co można wyczytać między wierszami z twoich postów. "Złe, niedobre kobiety, obłudne materialistki. Dobrze im tak". Wyczuwam frustrację...
Co do googlowania. Podejrzewam, że jak sparuje cię z laską na Tiderze a ona udostępnia np. Insta, to latasz po necie bo człowiek jest z natury ciekawski.
I znowu wszystkie do jednego wora? Trzy oszukane kobiety wystąpiły w filmie ale oszukanych było dużo więcej. Pytanie ile lasek nie dało się nabrać? Wnioskujesz od szczegółu do ogółu. Takie wnioskowanie jest zawodne. Mało tego. Wrzuciłeś te laski do jednego wora z oszustem mówiąc że trafił swój na swego. To nadużycie.
Z tym gwałtem to się nazywa analogia.

ocenił(a) film na 10
m_sczaniecki

Niestety, ale ta druga szukała fejmu. Patrząc na zdjęcia na FB/insta można stwierdzić, że promowała się na laskę glamour, sportsmenka, business women, podróżniczka. Wyimaginowany obraz jej osoby. A ona po prostu miała jakiś deficyt ( zapewne z przeszłości ): niedowartościowana, chciała zwracać na siebie uwagę, na jej "błyskotki" materialne i personalne.... Również pusta lala.

Missiek1989

A to ciekawe spostrzeżenie i w sumie może być trafne. Tak właśnie zastanawiałam się o co chodzi z tą drugą kobietą. Tej pierwszej zawrócił w głowie przystojny gość i kasa (umówmy się, gdyby na tę randkę podjechał Heniek zakolak z nadwagą w Passacie TDI, w dodatku z dziewczyną i dzieckiem na tylnym siedzeniu, to dostałby prędzej w łeb, niż upojną noc w hotelu ;)). Do trzeciej kobiety trudno mieć pretensje, związek 1,5 roku brzmi legitnie, była widać jeszcze w trakcie urabiania do całkowitego oskubania, ale się nie dała. Tak ta druga, przyjaciółka, totalnie niezrozumiałe było jak mogła pozbyć się oszczędności życia. Teoria z fejmem i lansem dobrze tu pasuje. Ewentualnie skrajnie naiwne, dobre serce, naprawdę go lubiła, ufała i chciała mu pomóc. Pytanie, czy są aż tak bezinteresowni ludzie...

Majka7_Fire

Z tą drugą najciekawsze jest to że swojego Instagrama miała usranego zdjęciami sugerującymi że prowadzi "high life" na który nie każdy może sobie pozwolić (i sprawdziłem, to nie tylko zdjęcia z czasu nagrywania filmu, wcześniej tez były) a potem mówi że w trakcie bycia urabianą mieszkała z matką i odkładała na swoje mieszkanie. No kurde, coś tu się nie składa w sensowną całość...

ocenił(a) film na 7
_Martyn_

Ale co się nie składa? "Życie" z instagrama niekoniecznie musi mieć cokolwiek wspólnego z rzeczywistością.

skate_kris

Przecież ta druga prowadziła bogate życie przed nim, pokazywali jej zdjęcia z tindera, wystawne życie itd. ona szukała kogoś z kimś może robić podobne rzeczy, bratniej duszy. Nie szukała raczej kogoś kto zapłaci jej za wystawne życie.
On w każdym niemal aspekcie się nieźle krył, nawet zrobił rozeznanie w diamentach, cięciach itd. i jej opowiadał z detalami w muzeum.

MarcinJG30

zapomniales o jednej zasadniczej kwestii,on odsiedzial tylko za to co ,,nabroil''w izraelu a reszta jego win izraela nie obchodzi i tak jest praktycznie z kazdym ich obywatelem ktory tam ucieknie z europy czy innego kontynentu,dlatego smiesznie brzmial przerywnik z jakims grubasem z izraela ktory w tv mowil,,przepraszam ale nie kazdy izraelczyk to oszust'' owszem zdazaja sie wyjatki ale jakos tak sie sklada ze sa tylko 2 wielkie religie ktore maja nakazy aby miedzy innymi oszukiwac ,,niewiernych'' i szkodzic im w miare mozliwosci.

MarcinJG30

Ja nie jestem zdziwiony ze wyszedł po pół roku a w innych krajach nawet nie dostał zarzutów. Wystarczy popatrzeć na jego paszport i jeżeli interesujesz się polityka to wszystko powinno być dla Ciebie jasne. Jest wiele przypadków przestępców z izraelskim paszportem i ich ucieczki do Izraela kiedy im się pali pod stopami i brak poniesionej kary. Co do naiwnych kobiet, nie jest mi ich żal. Żyją życiem wirtualnym i takie mają postrzeganie świata i to jest smutne i żałosne jednocześnie. A już parchłem śmiechem jak laska mówi że liczy się miłość a leci na gościa w rolsie i prywatnym samolocie i na pierwszym spotkaniu idzie z nim do łóżka, pusta blondi nic wiecej... Ojej. Jak się jest naiwnym i głupim to nawet taka nauczka nic nie poradzi, sama mówiła że od razu wróciła na tindera. Lepiej wyszła by do ludzi albo poznała jakiegoś miłego faceta w pracy... Takie moje zdanie. Puste laski żyjące instagramem, parskam śmiechem jeszcze raz. Samo wymuszanie pieniędzy od ludzi to nic nowego, zobacz na nasze polskie podworko, ostatnia akcja zbiórki pieniędzy na chore dziecko modelki i piłkarza. Na insta drogie samochody, zegarki i podróże a w necie płacz bo nie mają. Ludzie już im dali prawie 500 tysięcy. Wiem ze to inna kategoria ale... Dużo osób tak robi bo nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Trochę odbieglem od tematu ale tak się myśl potoczyła...

wlodar03

Mam takie samo zdanie!

ocenił(a) film na 7
MarcinJG30

Izrael to prawdziwy kraj z kartonu. Koleś musi mieć tam jakieś koneksje polityczne.

rob_sad

Nie musi mieć, Izrael ogólnie bardzo rzadko zgadza się na ekstradycję swoich obywateli.

MarcinJG30

On tam odsiedział tylko to co miał na sumieniu w Izraelu. Reszty nikt tam nie tykał bo nikt o to nie zabiegał. Wygląda na to że jest teraz celebrytą co w sumie jest w tym wszystkim najbardziej żenujące.

ocenił(a) film na 8
MarcinJG30

A co złego jest w pocałowaniu kogoś w policzek na pierwszej randce? Albo nawet w usta? Bez przesady.

MarcinJG30

Uszło mu to, bo jest na tyle inteligentny, że okradał (i pewnie okrada dalej) osoby prywatne. Gdyby okradł jakies państwa (podatkami) to poszedł by siedzieć na 15 albo 20 lat, jak nie lepiej. Smutne to jest, ale widać, ile się liczy człowiek.. Tyle tych wideo i wiadomości, dowody oszustwa, a koleś nietykalny... porażka, już pomijając to, czy ofiary naiwne są czy nie, to w ogóle nie powinno się tak skończyć.

ocenił(a) film na 7
MarcinJG30

Zgadzam się i jestem w szoku, że odsiedział tylko tyle. Na miejscu tych kobiet bym się bała, że będzie się mścił i coś zrobi im lub ich rodzinom, jeśli ma jakieś układy. W głowie mi się nie mieści że mimo tych dowodów chociażby w postaci rozmów z whatsappa skazano go tylko na tyle. To w sumie się opłaca być oszustem, przynajmniej w Izraelu. Można sobie bogato i beztrosko żyć a kara to maksymalnie kilka miesięcy w więzieniu. Żenujące

MarcinJG30

Chole... wa. Szczerze mówiąc nie mogę wyjść z podziwu dla faceta i jego IQ. W jaki sposób był w stanie przez długi czas tak to ogarniać. No ale oszuści tylko czyhają. Założyłem jedno ogłoszenia na OLX i już ktoś próbował mnie naciągnąć na dane. Jedno ogłoszenie.

ocenił(a) film na 6
MarcinJG30

Ja nie potrafię zrozumieć tylko jednego. To, że kobiety bywają naiwne i górę nad rozumem przejmują czasem hormony to jest oczywiste. Ale gościu w pewnym momencie oznajmił, że spotyka się z (o ile dobrze pamiętam) rosyjską modelką i tym dwóm paniom w żadnym stopniu to nie przeszkadzało. Spotykali się razem, miały świadomość, że gościu teoretycznie ma już kogoś a mimo wszystko... ktoś mi to wyjaśni?

ad3k77

Tylko ta druga wiedziała, ale ona traktowała go jak przyjaciela, więc jej to nie przeszkadzało.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones