PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 557
ocen
7,3 10 1 32557
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Dobry

ocenił(a) film na 7

Uważam że film ten ma jednak więcej plusów niż minusów.Cameron to jeden z moich ulubionych reżyserów,co wcale nie oznacza że wszystkie jego filmy mi się podobają.Głębia,pomimo wielkiego rozmachu,pozostawia jakiś dziwny niedosyt.Nie jest tak dopracowanym filmem jak np-Obcy-decydujące starcie.Film wcale nie jest nudny,choć jest długi.Finałowa scena jest zbyt krótka.I właśnie do niej mam najwięcej zastrzeżeń.Ogólnie film naprawdę dobry i ciekawy.Pamiętam że wtedy na przełomie lat 80 i 90 mówiono o nim w samych superlatywach.Dziś po 20 latach,nie robi już takiego wrażenia.

ocenił(a) film na 6
disco_man

Robiąca niesamowite wrażenie podwodna sceneria wprowadza ten tytuł do serii filmów, których mimo upływu lat próżno szukać a jeśli już to wymienić można na palcach jednej ręki. Choć ten obraz to zdecydowanie najbardziej podwodny film jaki kiedykolwiek widziałem, gdzie większość akcji dzieje się w głębinach morskich a nie w pomieszczeniach pokładowych. Jednak już od strony fabularnej tak nie powala co może być jednak efektem tych blisko 23-ech lat ,które upłynęły od jego powstania. Biorąc jednak pod uwagę okres powstania dziś jest zaliczany do klasyki gatunku.
<spojler>
Osobiście trochę mnie rozczarował (słabe napięcie) jak i zaskoczył (obcy, którzy nie przybyli na ziemię z chęcią jej zgładzenia)
Uwaga: Radzę nabrać dużo powietrza w płuca bo wypłyniecie dopiero po 130 minutach w wersji kinowej a 30 minut później po reżyserskiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones