PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 557
ocen
7,3 10 1 32557
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Wtedy kiedy to ogladalem, ta strona nie istniala jeszcze. Sam film powalal. To tak jak dzis oglada sie "Avatar": pelna geba i do wzruszenia. Mus dla kazdego fana sci-fi.

ocenił(a) film na 9
tomie_2

Dla mnie "Głębia" miażdży tonami wody wszelkie współczesne produkcje ze wspomnianym "Avatarem" na czele. Widziałem ten film w kinie (!), czułem się jak bym był te tysiące metrów pod powierzchnią wody. I te napięcie w filmie. Jeden z najlepszych filmów tego typu jakie widziałem. Jak dla mnie ta sama liga co "Obcy", albo "Coś". Współczesne kino czasami jest przekombinowane, efekty graficzne oślepiają, a akustyczne przebijają bębenki - to wszystko jakoś przesłania samą esencję filmu. Ach. Jeśli się kiedyś dorobię porządnego zestawu kina domowego to ten film będzie jednym z pierwszych jakie obejrzę :)

ocenił(a) film na 10
tomie_2

Zgadzam sie w 100%, ogladalem ten film po raz pierwaszy jakies 20 lat temu i do dzis pamietam jak doslownie mi oczy z orbit wychodzily. Film polecam kazdemu fanowi sci-fi. Klasyk, klasyk i jeszcze raz klasyk.

ocenił(a) film na 9
STORM

Jak lubisz efekty specjalne to prowadzę ranking na blogu. Otchłań jest o ile pamiętam w pierwszej 15. Jak nie będziesz miał nic innego do roboty możesz tam zagłosować. Narka i pozdro. http://www.filmweb.pl/user/Rahabiel/blog/535942

ocenił(a) film na 9
tomie_2

Też byłem na tym w kinie. Kamień milowy w historii efektów specjalnych i CGI w kinie. Bez Otchłani nie ma Terminatora 2, bez Terminatora 2 nie ma Parku Jurajskiego, a bez Parku Jurajskiego nie ma Władcy pierścieni, King Konga i Avatara. Oprócz aspektów czysto technicznych film jest naprawdę ciekawy pod względem fabularnym. Moja ocena 8.5/10. Polecam.

ocenił(a) film na 8
tomie_2

Wlasnie jestem swiezo po seansie i musze przyznac ze fiilm zrobil na mnie wielkie wrazenie uwielbiam Sci-FI i ten film to jeden z lepszych kunsztow tej kategorii. Scenografia, zdjecia, rekwizyty i ta cala masa wody w kolo daje niesamowite odczucie. Cala oprawa muzyczna i odglosy dzwiekow sa niesamowite i jescze bardziej buduja caly klimat filmu. Polecam obejzec na duzym ekranie i w dobrej jakosci oczywiscie bez napisow czy lektora. Obowiazkowa pozycja na polce fana Sci-Fi. U mnie mocne 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones