PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 558
ocen
7,3 10 1 32558
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Pomimo tego, że film trwa grubo ponad 2h (oczywiście chodzi mi o wersję rozszerzoną) to ja osobiście nie zauważyłem kiedy mi ten czas zleciał. Czułem jakby obraz Camerona miał co najwyżej 1,5 h. Sam film to popis speców od efektów specjalnych i wizji reżysera. Cameron stworzył klimatyczny, dość "ciasny" film, który młodszym widzom może kojarzyć się np z "Kulą" Levinsona. Jak już wspomniałeme efekty specjalne jak na tamte czasy są fenomenalne, ale to wkońcu Cameron, dlatego też dostajemy solidną rozrywkę, która ani na moment nie zbacza z wyznaczonego kursu i nie zanudza widza pseudo tekstami na temat kosmitów i innych fantastyczno-naukowych aspektów. Film ma także do zaoferowania lekcję ludzkości, która dziś nieco trąci myszką, ale miłe wrażenie pozostaje do dziś.
8/10

Bialy_Pielgrzym

Heh, ale Ci sie wzielo na ogladanie :] Tak jak i mnie, ja wlasnie jestem po seansie wersji Director's Cut (cos mi podpowiada ze mamy film z tego samego zrodla :P) i podzielam Twoje zdanie. Wogole nie odczulem dluzyzn, a przed ogladaniem zastanawialem sie, jak zniose te grubo ponad 2 godziny! Swietny film, ktory sklania do refleksji. Wielkie wrazenie wywarla na mnie gigantyczna fala, ktorej podobno nie bylo w zwyklej wersji. Efekty naprawde solidne, tak jak kolega powiedzial "jak na tamte czasy". Jednak ja jestem wiekszym zwolennikiem wlasnie efektow z tamtego okresu, niz tych nowych. Wygladaja po prostu bardziej realistycznie i organicznie. Dzisiejsza technika jest bardzo "komputerowa", chociaz nie twierdze, iz nie zdazaja sie wyjatki. Dobrym przykladem jest ponadczasowy film "Cos" Carpentera. Pomimo ze widz wie ze jest oszukiwany przez proste sztuczki, wynosi wieksza satysfakcje z ogladania filmu, bo efekty nie wygladaja jak przyklejone do tasmy filmowej. Cameron jest geniuszem i udowadnia to za kazdym razem. Az trudno uwierzyc, ze Pirania II to jego "dzielo" :D Ocena taka sama jak Twoja 8/10.

slodki111

...dzieki ludzie za zachete...ide ogladac bo wlasnie kupilem film na torrentach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones