PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 559
ocen
7,3 10 1 32559
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

Mam zamiar przyznać się do rzeczy wstydliwej. Wczoraj po raz pierwszy przyszło mi się zmierzyć, i nie zamierzam przebierać w słowa z małym operatorskim dziełem Camerona. Nie chce się specjalnie rozpisywać o tym jak wielkie wrażenie na mnie zrobił. Jedno jest pewne, gdyby porównać Camerona do jakiegoś zwierzęcia, z pewnością jest to rekin.

Jednak nie o tym chcę dyskutować. W pewnej scenie zostałem olśniony czymś z czym przyszło mi się zmierzyć w Evangelionie. Mam na myśli oczywiście płyn LCL, którym wypełniona była kabiny pilotów Evangelionów. Po raz pierwszy możemy go zobaczyć jego działanie na szczurze (The Abyss).

Jak myślicie, motyw płynu LCL jest pomysłem Camerona, czy można się było z nim spotkać już w innych obrazach, książkach ?

Kolbe

Pomysł Liquid Breathing ma swoje lata, ale do tej pory nie uważałem go za poważny. Poszukałem i jest
to jednak poważny temat. To co widać w Evangelionie plus pomysł że jest to płyn z dużą zawartością
rozpuszczonego tlenu (np. płynne fluorowodorki), ma super sens. Zwłaszcza że pozwala to na
rozłożenie przyśpieszeń, i zachowanie przytomoności nawet do 30 G! Normalny człowiek nie wytrzyma
około 4 G! Są pewne problemy techniczne i fizjologiczne, ale są lekarze i naukowcy wojskowi którzy nad
tym pracują! Super sprawa. Poszukaj o "Liquid breathing", albo "Total liquid ventilation"

ocenił(a) film na 8
baryluk

Totalnie zapomniałem o temacie, dzięki wielkie za info. Gdzieś nie mogłem wpaść na frazę dla google :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones