PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=993}

Otchłań

The Abyss
7,3 32 558
ocen
7,3 10 1 32558
6,0 4
oceny krytyków
Otchłań
powrót do forum filmu Otchłań

powala na kolana ogrom pracy włożonej w ten doskonały film - dla każdego szanującego się kinomaniaka pozycja OBOWIĄZKOWA!!!!!!

ocenił(a) film na 6
dawidbongo

co masz na myśli, pisząc ogrom pracy?

ocenił(a) film na 9
jeti

kręciłeś(aś) kiedyś film pod wodą?

ocenił(a) film na 6
dawidbongo

Nie, a Ty?

ocenił(a) film na 9
jeti

też nie

ocenił(a) film na 6
dawidbongo

To skąd wiesz ile pracy i wysiłku w ten film włożono?

ocenił(a) film na 9
jeti

Może widział dokument jak go kręcono. Ja widziałem, i podpisuję się pod słowami autora tematu obiema rekami. W zasadzie do dziś nie powstało nic bardziej zaawansowanego technicznie jeżeli chodzi o fabularne sekwencje podwodne. Podobny poziom prezentują ujęcia z Titanica i Obcych z głębin. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z pojedynczymi scenami, a w drugim z krótkim metrażem. Oba podobnie jak Otchłań są dziełem Camerona.

ocenił(a) film na 6
Rahabiel

Ach no masz rację, zapomniałem całkiem że takie dokumenty powstają. Fakt film głębinowy, scenariusz płytki.

ocenił(a) film na 9
jeti

Atak na Posterunek też żadnym scenariuszowym dziełem nie jest, w dodatku zrealizowanym dość słabo (ale to stary film), a mimo to zasługuje u ciebie na 10. Scenariusz jak scenariusz, tutaj liczy się efekt końcowy w postaci świetnego filmu, który, mimo 23 lat na karku, w ogóle się nie zestarzał.

ocenił(a) film na 6
Zabor85

,,Atak na posterunek 13'' jest nasyconą soczystymi dialogami sensacją.
,,Głębia'' jest naiwną ekologiczną bajką z efektami.
,,Scenariusz jak scenariusz, tutaj liczy się efekt końcowy'' jak Ty to rozumiesz? Według Ciebie efekty specjalne liczą się najbardziej w filmie?

ocenił(a) film na 9
jeti

Nie. Na efekt końcowy w tym przypadku składają się świetne zdjęcia, piękna muzyka, bardzo dobre aktorstwo (świetny Biehn), efekty specjalne, które się w ogóle nie zestarzały. Poza tym, poza ogólna fabułą, bardzo dobra realizacja - przekonujący bohaterowie, których los interesuje widza (mało nowych filmów tak ma), , trzymająca w napięciu akcja (oczywiście dla mnie). Ogólnie myślę, że wszystko trzyma się tu kupy.
Teraz trochę inaczej - wersję rezyserską (o której zapewne piszesz) ogladałem dopiero kilka lat temu. Wcześniej widziałem film wiele razy, ale w wersji producenckiej - wtedy to był zwykły film sci fi, bez patosu i moralizatorstwa. Mimo wszystko ostateczna wersja Camerona mi się podobała bardziej.
Tak lubię filmy Camorona i tak - nie tworzy on superinteligentnych scenariuszy. Ale to bardzo dobry reżyser, specjalista w swoim fachu, a jednym z dowodów tego jest własnie film Otchłań (czy tam Głębia, jak kto woli).

ocenił(a) film na 9
jeti

Ah - bardzo lubię także filmy Carpentera, uwielbiam sposób narracji jego filmów, ale niestety większość tych filmów jest (niezamierzenie) śmieszna i durnowata, jak Ucieczka z NY, Atak właśnie czy Oni Żyją. To ocena obiektywna, ale subiektywnie uwielbiam te filmy, mimo wszystko.

ocenił(a) film na 9
Rahabiel

Panie Rahabiel dziękuję i pozdrawiam. Cieszy fakt że są jeszcze ludzie potrafiący docenić dobre s-f...

ocenił(a) film na 10
dawidbongo

w pełni się zgadzam. piękny film - szczególnie wersja reżyserska - i przepiękna ścieżka dzwiękowa.

ocenił(a) film na 10
matti87

Lepiej bym tego nie ujął. Mam podobne odczucia co do tego filmu po prostu mistrzostwo!


Pozdrawiam

dawidbongo

Czyli film dobry bo wymagał ogromu pracy, tak? To nic że jest nudny, niespójny, nijaki i co najgorsze pacyfistyczny, liczy się ogrom pracy. Fakt, zdjęcia i efekty są dobre jak na czasy powstania tego filmu, ale cóż z tego skoro poza nimi nic ciekawego on nie niesie? Niestety nie kupiłem tego. Uważam, że są dziesiątki lepszych pomysłów bardziej zasługujących na to by trwać blisko 3 godziny (a trwają np. 80min z braku budżetu) niż ta produkcja.

ocenił(a) film na 9
SkyBot

nuda to Twój komentarz - nie pisz więcej i zmień forum bo pojęcie film przerasta Twoją wiedzę - pozdro

ocenił(a) film na 8
dawidbongo

Czemu uważasz, ze najgorsze jest to, iz ten film jest pacyfistyczny? To bardzo mądry film z przekazem, refleksyjny, jeśli tego nie zauważyłeś, to znaczy ze prawdopodobnie zatrzymałeś się w rozwoju gdzieś w gimnazjum, albo jesteś z natury złym człowiekiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones