PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=237705}
6,3 24 tys. ocen
6,3 10 1 23863
Outlander
powrót do forum filmu Outlander

Niektóre sceny powinny zostać wycięte aby nie zaniżały poziomu filmu. Montaż jest bardzo kiepski przez co film dodatkowo traci na dynamice. Co chwilę akcja, spokój, akcja, spokój... taka przeplatanka kilkanaście razy zaczyna nudzić. Myślałem że zasnę w połowie filmu. Ani w scenach akcji nic się konkretnego nie dzieje ani w spokojnych scenach nie ma żadnego przekazu. Teksty niskiego poziomu, które każdy z nas nieznających się na pisaniu scenariuszy mógłby wymyślić na poczekaniu.
Sprytny, olbrzymi i niezniszczalny potwór, na którego prawie nie działa grawitacja ziemska zabija błyskawicznie wszystkich wojowników bez problemu, a nie może 15 razy zabić głównego bohatera ani jego dziewczyny i dziecka. Ostatecznie potwór i tak nie został zabity, mimo iż stwierdził to Kainan, a spadł z wodospadu z odciętą ręką. Czyżby zapowiadała się kontynuacja? :/
Gra aktorska też słaba. Wspomnę tylko o jednym aktorze. Jack Huston z tym swoim niepoważnym, a raczej jakby wesołym wyrazem twarzy i dziewiczą buźką mógłby odgrywać co najwyżej artystę malarza po zapaleniu trawki, a nie wkurzonego, doświadczonego wojownika, następcę tronu.
Film można obejrzeć, ale nie jest to coś dla wymagających widzów. Przez pierwsze 10 minut film zapowiadał się fajnie. Potem miałem mieszane uczucia, aż w rezultacie zawiodłem się.
Mi sceny kojarzyły się z nieudolną i żenującą grą naszej reprezentacji w piłce nożnej.