PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=813810}

Płaskoziemcy

Behind the Curve
6,1 4 019
ocen
6,1 10 1 4019
6,8 8
ocen krytyków
Płaskoziemcy
powrót do forum filmu Płaskoziemcy

Bardzo podoba mi się to, co zrobił ten dokument. Do płaskoziemców nie podchodzi jak do taniej sensacji i żarciku, tylko po prostu słucha, co mają do powiedzenia. Przez większość czasu towarzyszymy głównym inicjatorom całego ruchu przede wszystkim Markowi Sargentowi. Od czasu do czasu pojawiają się komentarze naukowców i psychologów, którzy próbują sobie i widzom wytłumaczyć, jak do tego doszło, że w XXI w. rośnie grupa ludzi, którzy wierzą, że Ziemia jest plaska.
Dzięki takiej postawie dokumentu widz ma szansę odrzucić swoje uprzedzenia, przestać się chichrać z głupoty ludzkiej i spróbować zrozumieć problem. Dokument pokazuje, że osoby, które wierzą w teorie spiskowe już dawno temu wyalienowały się ze społeczeństwa, a taka wspólnota ludzi, którzy wierzą w daną teorię spiskową daje tym ludziom poczucie bezpieczeństwa, komfort, że jednak gdzieś są lubiani, doceniani. Poza tym - każdy z nas chce się czuć wyjątkowy - a czy nie ma nic bardziej wyjątkowego, niż przekonanie, że tylko ty z garstką ludzi poznaliście prawdę o świecie?
Ponadto takie ruchy bywają niebezpieczne, bo dołączają do nich zwyczajni ludzie, nie tylko szaleńcy - a taki zwyczajny człowiek może objąć w którymś momencie ważne stanowisko i co wtedy? Będzie wydawał państwowe miliony na podróż na kraniec Ziemi? Wydaje się to śmieszne, ale płaskoziemcy są ściśle powiązani z innymi społecznościami spiskowymi - antyszczepionkowcami i ludźmi, którzy nie wierzą (jakby to była kwestia wiary, a nie nauki) w globalne ocieplenie. A te teorie spiskowe mają już realny wpływ na świat - w Polsce skoczyła w zatrważający sposób liczba zachorowań na odrę, była nawet dyskusja czy szczepienia w Polsce nadal powinny być obowiązkowe, a USA ma aktualnie prezydenta, który zadeklarował, że "nie wierzy w globalne ocieplenie". To już są sprawy poważne, zagrażające bezpieczeństwu krajów i świata. Dlatego nie ma co ignorować i zbywać problemu płaskoziemców, tylko trzeba spróbować przywrócić ich na łono społeczeństwa.
Dokument naprawdę daje do myślenia i przypomina, że po drugiej stronie konfliktu nie ma wariatów (cóż, przynajmniej nie w takim natężeniu), tylko są zwykli ludzie - szukający sławy, szczęścia, przyjaciół, akceptacji. A wiara w płaską ziemię jest tylko wymówką, aby to wszystko odnaleźć. I to jestem w stanie zrozumieć.

Crazy_Ivan

serio, skoro faktycznie masz płasko w głowie szkoda mi twojego dziecka...

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Kolego jestes kims kto sie zgrywa na madrego, inteligentnego, obeznanego a jestes pucybutem, bez wiedzy i doswiadczenia. Szkoda Tobie mojego dziecka a kim Ty jestes ? Moje dziecko jest pewnie z 10 lat mlodsze od Ciebie bo wiecej niz 15 Tobie nie dam, ale jest na trzykrotnie wyzszym poziomie swiata niz Ty bedziesz za nastepne 15 lat i to jest fakt. Nie wiesz nic, o swiecie o mnie czy o mojej Corce, to ze nawet o niej wspominasz swiadczy ze jestes na poziomie gnidy, ktora nie ma nic do powiedzenia, zdecydowanie nic wartosciowego, jestes zapryszczonym zawistnym, zazdrosnikiem, ktory zazdrosci kazdemu kto ma na tyle otwarty umysl by zaakceptowac inne mozliwosco niz to co jest uznane za stosowne. Jestes tak zamknietym, zakompleksionym wystraszonym pseudointelektualnym podrobem, ze nawet nie przychodzi Tobie do glowy ze ja pozwalam mojemu dziecku wybierac a nie narzucac. Jakbym komus cos narzucal to wiem ze by skonczyl jak Ty a gorszego scenariusza ja sobie nie wyobrazam. Ciemnogrod, ktory bez cienia watpliwosci podaza za pseudo autorytetami, zwykly umyslowy niewolnik.
Serio wyjdz na dwor poobserwuj, pomysl, poznaj kogos to moze pomoc. O tej porze roku warto poobserwowac ksiezyc, ktory jest widoczny golym okiem przez okolo 18-20 godzin. Na okraglej, bedacej w ciaglym ruchu ziemi jest to zupelnie normalne dla takich pseudo inteligentow jak Ty. Jest tez jezioro w USA ktore ma okolo 80 mil i widac miasto po drugiej stronie, a Nawiedzony pan jak Ty go nazywasz opublikowal wideo, na ktorym to pakazuje wiele eksperymentow/obserwacji, ktore sam wykonal na odleglosciach do 20 mil gdzie nie ma ZADNEJ krzywizny.
Nie nie musze niczego udowadniac, z wielu powodow, to ludzie od globu maja wiele do udowodnienia. I mi Ciebie nie szkoda wogole, szkoda mi ludzi wokol Ciebie, ze musza miec stycznosc z takim toksycznym i jadowitym tworem.

octstuff23

Napisałes się i napisałeś a linków dalej nie widzę. Poza tym... ty nie dajesz wyboru swojemu dziecku. Ty narzucasz naukową ignorancję. Ty tylko myślisz (chociaż nie wiem jak to możliwe, że w ogóle myślisz), że dajesz swojemu dziecku otwarte nastawienie do świata. Ojj stary, zaciśnięte poślady musisz mieć teraz ciaśniutko.

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Zwyczajnie sie odpier##$@ jestes wrzodem. Mowisz o dzieciach a nawet chomika nie masz. Tyle samo masz wspolnego z nauka co z rodzicielstwem.

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Przyglupie jak znasz dwie mozliwosci to mozesz wybrac Ty takiej mozliwosci nie miales teraz ja masz ale nie umiesz z niej skorzystac. Powtorze moja Corka jest na wyzszym poziomie rozumienia swiata niz Ty bedziesz kiedykolwiek.

octstuff23

Hej :) wszystko pięknie i ładnie :) ale linków do Statuy Wolności jakoś nadal nie wiedzę :)

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Juz powinienes sie zorientowac ze go nie dostaniesz ale nie bede za duzo wymagal wiec napisze wprost. Nie.

octstuff23

zakładam, że po prostu nie masz takiego linka :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

W krzywizne wierzysz choc nigdy jej nie widziales, co Cie powstrzymuje od uwierzenia w link ?

octstuff23

dajesz ten link czy nie :D proofnij no mi tu płaską ziemnię :D

ocenił(a) film na 4
octstuff23

Czytam tak waszą dyskusje i faktycznie najlepiej kogoś wyzwać od idiotow a samemu się nie ma argumentów że ziemia jest okrągła bo w szkole na historii tak powiedzieli że Kopernik zatrzymał słońce ruszył ziemię i tak ma być bo tak powiedzieli nauczyciele to są prawdziwe argumenty bo w szkole tak powiedzieli bo jak byłem w przedszkolku to na globusie pokazywali nam gdzie są jakie kraje i tam pierdo@#€%!, patrze na ten świat już zupełnie z innej perspektywy, czemu jak rakieta elona leciała w kosmos i można było obserwować to na żywo nagle przebiega szczur? Co w kosmosie szczur się uchował? My nawet nie latamy w kosmos w mediach Ci pokażą że rakieta startuje i tyle tego było i co dalej gdzie te dowody XXI wiek a nam nie mogą bieżąco pokazywać tą okrągła ziemię? Absurd pozatym wszystko można teraz nagrać w studio widzimy jakie filmy można stworzyć nawet własnym smartfonem można zrobić cuda z odpowiednimi apkami

MrMirol86

wow, dopiero teraz trafiłem na ten post :D nieźle masz nasmarkane w głowie :D hahaha :D

ocenił(a) film na 4
Crazy_Ivan

Tępy jesteś to po co się udzielasz gościu, nie bierzesz pod uwagę żadnej innej opcji bo wierzyaz w to, w co Ci karzą wierzyć i po co się wypowiadasz ja wiem swoje a ty oglądaj netflixa i tvp

MrMirol86

ja nie "wierzę" :D ja po prostu widzę potwierdzenia eksperymentalne, i widzę, że plaska ziemia to jakieś fanaberie tęp-ych idi-otów :D

MrMirol86

widziałem ten filmik :D hahaha od kiedy mysz ma tak wielkie uszy :D to chyba jakiś pomalowany na biało plastuś :D poza tym :D jakoś nie widzę, żeby przebierała nóżkami :D jak się już tam zapodziała to dawno jest ded :D znaczy martwa :D

MrMirol86

a potem mysz rozpadła się na mniejsze myszy i zaczęła wyskakiwać z pokładu :D hahahahahahahahaha :D

Crazy_Ivan

Też sobie wyszukałem tego "szczura" :D Przy wyższej ostrości nagrania wyraźnie widać, że to sztywny kawałek materii, ale płaskozjeby lubią sklejać takie historie, gdzie nie muszą używać mózgu (o ile go mają).

m_grendel

dokładnie :D ale serio najbardziej podobało mi sie jak mysz rozpadła się na mniejsze myszy, które zaczeły opuszczać pokład :D hahahaha :D

MrMirol86

podaj mi link do tego filmiku ze szczurem :D jestem bardzo ciekawy :D

MrMirol86

Czyli, łatwo mi to przychodzi :D jesteś idiotą :D hahahahaha :D mysz :D idiota :D podyskutujemy o tej myszy idioto? :D hahahaha :D

MrMirol86

mogą na bieżąco :D stream ze stacji kosmicznej :D fotki z satelity Deep Space Climate Observatory :d do wyboru do koloru :D jak byś poszukał to pewnie jeszcze coś by się znalazło :D

octstuff23

Debilstuff23 :D jesteś tam? :D

Crazy_Ivan

Może reptilianie go zlikwidowali, bo posiadał wiedzę tajemną o naleśniku XD

m_grendel

hehehehe :D

octstuff23

Strasznie jałowa i jakaś niemiła się tu dyskusja wywiązała, zupełnie niepotrzebnie. Wtrącę (bez jadu w jakąkolwiek stronę) swoje 3 grosze. Jestem człowiekiem upierdliwym, często chodzącym pod prąd i odrzucającym dogmaty. Lubię też rolę adwokata diabła - żeby pozostać choć trochę w tematyce filmowej ;-) Nie nadaję się do lotów w kosmos czy dookoła świata, więc postanowiłem poszukać dowodów na okrągłą Ziemię gdzie indziej. Wyszedłem z założenia, że w czasach starożytności udowodnienie kulistości Ziemi nie było łatwe, choć możliwe (Eratostenes nawet wyliczył wtedy w miarę dokładnie obwód planety!), ale w XXI w. to powinien być banał (o ile to prawda). Tak się składa, że spora część rodziny i znajomych to geodeci, więc wymyśliłem, że na kulistej Ziemi pion wyznaczany w jednym miejscu nie będzie "tym samym" pionem w innym miejscu, o ile te miejsca będą dość daleko. Wtedy kąty proste wyznaczone z tych miejsc przetną się zamiast pokryć (na płaskiej Ziemi odwrotnie: pokryją się, a nie przetną). Zacząłem więc pytać geodetów, czy bierze się w obliczeniach poprawkę na krzywiznę Ziemi i okazało się, że jak najbardziej tak! Robi się tak w zasadzie wyłącznie przy bardzo dużych inwestycjach, gdyż tylko w takich przypadkach krzywizna Ziemi realnie wpływa na wynik pomiarów. Są na to wszystko wzory, można je bez problemu znaleźć w internecie pod hasłem “poprawka na krzywiznę Ziemi”, np. tu: https://www.studocu.com/pl/document/politechnika-gdanska/geodezja-i-kartografia/ obliczenia-i-redukcje-pomierzonych-odleglosci-skosnych/8405045
Akurat osobiście nigdy nie wątpiłem w kulistość naszej planety, ale gdybym nie był do końca przekonany, to ten dowód jest wystarczający. Dzięki niemu nie muszę brać udział w rekrutacji na astronautę ani zdobywać milionów na podróż dookoła świata/na koniec dysku. A, na marginesie: Ziemia nie jest kulą, lecz geoidą.

Marny_Barszcz

Cześć. Nie powinno Cię dziwić, że dyskusja, która się wywiązała, była jałowa i niemiła, skoro gostek metodycznie i systematycznie, wręcz z uporem maniaka, udowadnia całemu geoidycznemu światu, że człowiek może żyć bez mózgu.

octstuff23

te matołku :D żyjesz tam jeszcze? Dziwię się samemu sobie czemu nabijanie się z tak tępych ludzi jak ty daje mi radość :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Nabijanie sie z kogokolwiek daje Ci radosc ? Pozazdroscic tylko tak zalosnego zywota. Ja tam mysle ze nawet dla takich jak Ty jest jeszcze nadzieja. Nie zdziwil bym sie jakbys mial kilka kont na tym portalu to bardzo podobne dla Twojego pokroju religijnych fanatykow. Zmien wiec konto i odpowiedz na powyzsze posty albo po prostu znajdz krzywizne na zamarznietym jeziorze. Dawaj napewno sie uda.

octstuff23

Haaahahaha :D dalej idziesz w zaparte :D powiem Ci tak mój płaskotępy przyjacielu :D dajesz przednią rozrywkę. Wiesz, że to czy woda jest zamarznięta czy niezamarznięta nie ma tu żadnego znaczenia :D ale w Twoim mózgu układa się to zapewne w ten oto sposób :D

(skrótu procesu myślowego zachodzącego w twojej głowie)

lód jest twardy, na pewno się nie zaginowuje... eee... czekaj tak chyba się tego nie pisze, sprawdzić muszę w googlu...

(koniec skrótu procesu myślowego zachodzącego w twojej głowie)

PS. DOKŁADNIE, nabijanie się z takich przekonań takich ludzi jak ty bawi mnie najbardziej :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Jak znajdziesz to sie odezwij. Oczywiscie ze to nie ma zadnego znaczenia obaj wiemy czemu cycu. Nie mow ze nikt Ci nie powiedzial ze nie jestes smieszny... tzn smieszny jestes ale nie zabawny.

octstuff23

Dopiero jak ci powiedziałem, że nie ma znaczenia :D czemu nawiązałeś do zamarzniętej wody? :D jakoś nic więcej o moim komentarzu :D chyba trafiłem w samo sedno :D nadal pośladeczki ściśnięte piana w kąciku ust, że ludzie wypunktowują twój debilizm? Ktoś poprosił cię o linki do rzeczy, o których wspominałeś i... też nabrałeś wody w usta :D zarzucano cię dziesiątkami linków, ty nie wysłałeś żadnego. Serio stary, jesteś debilem. Najczystszej postaci :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Ivanku jestes tak ogarniety nienawiscia ze nie jestes w stanie zajarzyc prostej ironii. Nie masz pojecia o co mi chodzi bo nie jestes w stanie samodzielnie myslec. Wyslalem okolo 5 linkow na ktore nie dostalem zadnej odpowiedzi. I nawet jej nie oczekuje. Na lodzie mozesz wykonac doswiadczenia ktorych nie jestes w stanie wykonac na wodzie ?? Dasz wiare ?? Ludzie to robia ale Ty tego nie chcesz widziec bo sie boisz zobaczyc efekty. Ot laser zostaje umieszczony na jednej stronie jeziora potem udajesz sie na druga laser jest okolo 10 cm nad lodem jezeli po drugiej stronie jeziora na kamerze bedziesz w stanie zobaczyc laser to co to bedzie oznaczac ?? Jezioro podpowiem ma okolo 12-13 mil. ??

octstuff23

pięć linków :D żaden z sensem :D popatrz ile ja ci linków wysłałem :D zaznajomiłeś się chociaż z jedynym? z tego co widzę ludzie proszą cię o dowody :D a ty ucinasz rozmowy :) ja już od jakiegoś czasu jawnie się z ciebie matołku nabijam :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Juz nawet email wrzuca mi Twoje wiadomosci do spamu...nie dziwie sie.
Ivanku wszedzie jest plasko i nikt nigdy krzywizny nie widzial dowody masz przed oczami ale musisz je najpierw otworzyc Ty masz tylko fantazje innych ludzi. Wpisz sobie Nasa Official Dokuments 1207 I poczytaj jak samoloty poruszaja sie nad plaska nie poruszajaca sie ziemia i jeszcze zapytaj Pana Hermaszewskiego co on tam widzial jak byl na gorze.

octstuff23

Hahahaha :D z którego roku są te dokumenty? Już ci mówiłem tysiąc razy :D można w symulacjach zakładać różne środowiska :D nawet, o zgrozo, płaską nieporuszającą się ziemię :D :D a co do Pana Hermaszewskiego :D nie rozumiesz sarkazmu? Ironii? Pan Hermaszewski jawnie nabija się z takich debili jak ty :D przejrzyj na oczy, dowody na to, że jesteś debilem są przed tobą, tylko ty ich nie dostrzegasz :D :D Hermaszewskiemu nie godnyś butów czyścić :D AAAhahahahahahahahahahaha :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Hermaszewski tylko i wylacznie powtorzyl slowa ktore wypowiedzial juz kilkakrotnie Ivanku. A Ty jak dostajesz z plaskiego to mowisz ze to bylo z piesci rozumiem ?
No to masz tutaj.
https://m.youtube.com/watch?v=m6Q1YO0bBC8

octstuff23

ale czekaj? czego to dowodzi? bo nie rozumiem?ja znalazłem coś takiego...
https://imgur.com/ND3ij1l
oglądnij :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Jestes fanboyem to sobie mozesz wydrukowac i walnac poster ze swoim idolem na sciane. Widzisz Ty wciaz myslisz ze is wysylam Tobie dowody nie nie wysylam zadnych dowodow dowodem sa Twoje zmysly o ile wiesz jak z nich korzystac ale w to watpie.

octstuff23

tak... hmmm...
to co dodać cię do szuropedii? :D

ocenił(a) film na 1
Crazy_Ivan

Meczacy jestes

octstuff23

pooglądaj szuropedię :D jak nie masz nic do powiedzenia to męczysz się w towarzystwie ludzi, którzy mówią, że jesteś debeelem :D

octstuff23

haaalo :D

octstuff23

haaalo :D moja rozrywko :D jesteś tam? :D

octstuff23

właśnie wpadłem na pomysł :D dodam cie do szuropedii :D

octstuff23

halo, płąsko debilu :d żyjesz tam? :D

octstuff23

haaaaalo,popiszemy jeszcze :D ??

ocenił(a) film na 8
octstuff23

Wyjaśnij Mi jedną, jedyną rzecz. Jak na płaskiej ziemii może dojść do wschodów i zachodów słońca?

ocenił(a) film na 1
corsus

Wyjaśnij mi jak możesz dać filmowi, który jest wyreżyserowany (choć niby ma być dokumentalnym) ocenę 8 ? To jest dla mnie większa zagadka niż "wschody" czy "zachody" słońca ? Wyjaśnij mi jak to możliwe że doświadczając owych zjawisk, nigdy nie doświadczamy takiego zjawiska z księżycem ? Księżyc czasami jest widoczny przez 16-20 godzin na dobę i nigdy nie "wschodzi" czy "zachodzi" a zwyczajnie odlatuję - na okrągłej, obracającej się ziemi ? ??

Aby zrozumieć jak "wschodzi" i "zachodzi" słońce musisz zapomnieć czego sie do tej pory nauczyłeś i popatrzeć na to z perspektywy - nic nie wiem - słońce zwyczajnie nie jest dostatecznie duże by oświetlić całą powierzchnie ziemi, gdy przybliża się do nas powoli zaczynamy je widzieć i wygląda to jak "wschód" . Pomyśl o samochodzie, który jedzie w naszą stronę po płaskiej powierzchni w nocy. Gdy będzie bardzo daleko nie zobaczysz go w ogóle, potem będzie się przybliżał i zaczniesz widzieć światło jako pierwsze (dokładnie tak samo jest ze słońcem) potem gdy już będzie bliżej i bliżej zaczniesz widzieć obiekt, coraz większy i większy a następnie gdy już Ciebie minie zacznie się oddalać i zaobserwujesz zjawisko "zachodu" tzn - oddalania.

Zamiast zastanawiać się nad wschodami słońca zastanów się jak możliwe jest obserwowanie, fotografowanie obiektów na odległościach powyżej 100 km ? Na takiej odległości krzywizna powinna być ogromna a jest zerowa. Po co są latarnie morskie na morzach skoro powinny być nie widoczne na przydatnych odległościach ? Jeżeli ziemia by była okrągła to latarnie by były nie przydatne. Czemu przy budowaniu mostów lub torów kolejowych na wielokilometrowych odległościach nie bierze się poprawki lub naddatku na krzywiznę ? Odpowiedz może być tylko jedna - bo jej nie ma.

octstuff23

wszystko można zobaczyć..
https://www.youtube.com/watch?v=RX2m_NfrJD4
ale to pewnie jakiś fake, albo biedna latarnia zaczęła tonąć w trakcie nagrywania :-(

Przy budowie długich mostów oczywiście krzywizna jest brana pod uwagę , a przy budowie kolei nie ma zupełnie sensu brać to pod uwagę, ale jestem zafascynowany jak Ty sobie to wyobrażasz :-)

Wschody i zachody słońca oczywiście można zaczarować magiczną perspektywą i jakoś uda się to wcisnąć, ale potem nie można w ogóle tego dopasować do zmian pór roku na płaskiej ziemskiej.
To dopiero jest problem z którym jeszcze żaden płasko ziemny naukowiec sobie nie poradził :-)


ocenił(a) film na 1
klon81

Nie osmieszaj sie filmikami z youtube moge Tobie pokazac takie na ktorych obiekty znikaja na 20metrowej podlodze a i sam mozesz sprawic ze beda znikac. To jest kat patrzenia, skupienie a przede wszystkim w przypadku kamery czy aparatu przyslona ktora ogranicza jak duzo widzisz przez co skupia sie na najdalszym mozliwym obiekcie a reszta zacznie znikac. Kazdy to wie i kazdy wie ze to zaden dowod no moze poza Toba.

Lepiej powiedz czemu ksiezyc nigdy nie "zachodzi" i dlaczego mozemy zobaczyc obiekty ze 100km zamiast wstawiac usmieszki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones