PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92323}

Płonący brzeg

Mountain of Diamonds
6,9 242
oceny
6,9 10 1 242
Płonący brzeg
powrót do forum filmu Płonący brzeg

Pamiętam, pamiętam... To był chyba 1994 lub 1995 rok... Może ktoś wie, gdzie dotrzeć do tego serialu?

Hayne_2

13 czerwca 2009 20:00 Zone Europa!!!!

Schyłek I wojny światowej we Francji. Podczas jednej z walk lotniczych ginie as brytyjskiej armii, Michael Courteney, mąż pięknej Centaine. Wdowa przeżywa załamanie nerwowe, lecz wieść o ciąży działa na nią mobilizująco. Bohaterka zamierza urodzić dziecko w rodzinnym kraju Michaela Afryce Południowej. Kobieta wyrusza w niebezpieczną podróż. Po dotarciu na miejsce odkrywa złoża diamentów i zakłada firmę wydobywczą. Mijają lata naznaczone sukcesem finansowym. Centaine wciąż szuka prawdziwej miłości.

gohha2

nieścisłości w fabule michael ginie w dniu ich ślubu ,ale jego wuj sean courtney wiedzał o ich planach i uważa centaine za synową wie o ciąży zaprasza ją do afryki by ona i dzecko odziedziczyli majątek courtneyów .sztorm sprawia że statek rozbija się u wybrzeży poł.afryki życie ratują jej buszmeni odbierają poród uczą życia na pustyni,tam znajduje ją lotar poszukiwacz złota i diamentów wynajęty przez seana courtneya by sprowadzić ją do domu zakochują się w sobie i przeżywają gorący romans centaine zachodzi w ciąże ale jej szczęście burzy lotar który jako bur jest rasistą i nienawidzi zwłaszcza buszmenów morduje przyjaciół centaine i ona przsiega mu nienawiść .lotar zatrzymuje ją siłą do narodzin ich syna i odwozi do seana courtneya zatrzymjąc syna swojego i centaine.sean przyjmuje ją jako rodzine i przed całym światem jest wdową po michaelu a szaza ich syn spadkobiercą majątku.nadchodzą kłopoty finansowe i centine przypadkiem odkrywa że kamyki co dostała od swych przyjaciół to diamenty,i centaine wie gdzie są ich złoża zakłada w tym miejscu kopalnie i staje się jedną z najbogatszych ludzi w afryce południowej przypadkim spotyka lotara a jej synowie szaza i manfred znienawidzili się od pierwszego spojrzenia.lotar postanawia okraść kopalnie diamentów należącą do centaine i udaje mu sie ale zostaje

szarit

schwytany w pułapkę i oddaje diamenty a ścigająca go z blainem, centaine wybacza mu.tak to było w serialu z grubsza ,w książce dużo więcej dlatego że sfilmowali z grubsza "płonący brzeg",i "część , części 1 "prawa miecza" a szkoda bo materiał na świetny na serial o kilku pokoleniach courtneyów od 1 połowy 19 wieku do lat współczesnych a sama centaine ma bogaty życiorys wart opowiedzenia co dalej z nią jej synami wnukami i prawnukami,i wszystko w historycznym tle rodzenia się aparthaidu i oporu rdzennych afrykanów powieść jest świetna bardzo polecam choć to wielotomowa saga i są kłopoty ze znalezieniem wszystkich tomów .serial też polecam choć treść mocno zubożona co do książki

Hayne_2

niedawno mi się przypomniał ten serial, a widziałam go ostatnio w tv jako dziecko pewnie właśnie koło 1994 roku, pamiętałam tylko, ze była kobieta i znalazła się na pustyni z para Buszmenów i ze zakopywali się w piasku po szyje z mokrymi sciereczkami na głowie. No i zapamiętałam tekst "wybacze ci jak piekło zamarznie". Dobrze było po latach obejrzeć to wszystko jeszcze raz z wiekszym skupieniem i zrozumieniem. Bardzo wciagająca historia. No i watek miłosny, który na pewno przypadnie do gustu wiekszości pań. Chyba pora poszukać książek. :)
A w ogóle film znalazłam w dośc pokrętny sposób, bo przypomniało mi się, ze grała w nim aktorka, która równiez miała role w Dr Quinn jako dziewczyna najstarszego syna Michaelli. :P Inaczej pewnie bym go ngdy nie odszukała.

Hayne_2

Emitują na TVP1

WielkiSzu

teraz w tym momencie leci

WielkiSzu

dziś i jutro także

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones