PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=92323}

Płonący brzeg

Mountain of Diamonds
6,9 242
oceny
6,9 10 1 242
Płonący brzeg
powrót do forum filmu Płonący brzeg

a teraz sobie odświeżam i mimo sentymentu jaki mi pozostał, serial totalnie razi mnie naiwnością i śmieszy... blondas ciągle się rozbija tym samolotem, za drugim razem przed śmiercią wręcza jeszcze kwiatki swej wybrance, lekarz po omdleniu naszej bohaterki stwierdza że to z pewnością ciąża...wujaszek z pogodą ducha ginie w piwnicy swej posiadłości wznosząc przy tym toast... dialogi są strasznie płytkie i naiwne lub właśnie niezamierzenie komiczne, innym razem drewniane...dowódca U-Boota widząc parowiec wycieczkowy mówi do siebie, że to zapewne ten krążownik pierwszej klasy o którym słyszał od Bura, by po jego zatopieniu stwierdzić, że to jednak wycieczkowiec...albo tragi-komiczne sceny na tratwie...a to dopiero 2 odcinki uff!

Ketrid2_

Mam dokładnie takie same odczucia. Ja nie pamiętałam, że jako dziecko oglądałam z rodzicami ten serial, aż do 5 odc. kiedy padło zdanie "kiedy piekło zamarznie, wtedy ci wybaczę" ;) Serial w polskiej tv szedł chyba 1994, więc kiedy oglądałam go jako 7 letnia dziewczynka, nie miałam świadomości tych wszystkich braków i jedyne co pamiętam to właśnie to zdanie i że serial był o diamentach.W tym momencie kiedy mnie olśniło, rozbawił mnie fakt, jak bardzo różny odbiór miałam wtedy a jaki mam teraz. Jak dotąd moja rozrywka przy tym serialu polega na wytykaniu jego niedorzeczności, to co się działo w pierwszych odcinkach jest zwyczajnie nieprawdopodobne. Kobieta w ciąży dryfująca przez kilka tygodni na tratwie bez wody rodzi później zdrowe dziecko? Nie poroniła, nie dostała udaru, normalnie postać posiadająca siły nadprzyrodzone.

ocenił(a) film na 6
Ketrid2_

Takie czasy - po omdleniach często lekarze poznawali ciążę, jak nie było potrzeby, to nie zaglądali kobietom pod spódnicę. A samoloty jeszcze na początku lat 20. nazywano "trumnami ze skrzydłami" - czasem piloci przeżywali rozbicia.
Oglądałam serial jako dzieciak i bardzo mi się podobał, chociaż Shazza mocno już wtedy irytował. I jak dzisiaj oglądałam odcinek z gwałtem, nic się nie zmieniło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones