PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9008}

Płonący wieżowiec

The Towering Inferno
7,3 10 785
ocen
7,3 10 1 10785
6,7 10
ocen krytyków
Płonący wieżowiec
powrót do forum filmu Płonący wieżowiec

Przy tym filmie mogą się schować wszystkie dzisiejsze efekty specjalne. Genialne wykonanie. Jeden z njlepszych filmów katastroficznych w historii. Poza tym świetna obsada z duetem McQueen & Newman na czele.

ocenił(a) film na 5
Aldo_Raine

PFFF........Ramota dla 60 latkow....

ocenił(a) film na 10
schiz

chlopcze zastanow sie co piszesz

ocenił(a) film na 5
marcinek77

JESZCZE RAZ: "R-A-M-O-T-A"! .......Dziadunio......masz mile wspomnienia z filmu, cio? No to miej papciu

ocenił(a) film na 8
schiz

Jaką ramotą ty się podniecasz schiz ? Transformers: Zemsta upadłych. Ja nie jestem dziadkiem a mimo to film mi się podobał. Jedyny ze współczesnych obrazów o strażakach i pożarach który mu dorównuje to Ognisty podmuch, a trzeba zaznaczyć że sam ma już 20 lat

ocenił(a) film na 5
Rahabiel

Gdzie to widzisz?! Transformers: Zemsta upadłych MAM NIEOCENIONE wiec nie kłam. Jak mowisz o nim jako dokument o strażakach to moze racja, nie strażuje. Powiem tak: KIEDYŚ robił wrażenie. DZIŚ nudzi. Niestety. Z podobnych ciekawsze jest TRZĘSIENIE ZIEMI.

ocenił(a) film na 8
schiz

To było pytanie z sugerowaną odpowiedzią. Strzliłem z tymi Transformersami. Pytałem po prostu, czym się podniecasz w kinie. Teraz wiem ze ciekawsze dla ciebie było Trzęsienie Ziemi. Trzęsienie było całkim niezłe, czy lepsze, trudno mi ocenić. Mnie podobały się oba. Oba też się strasznie postarzały zarówno narracyjnie jak i technicznie, ale i tak sa o niebo lepsze niz filmy z lat 50 i 60. Ja do takich produkcji podchodzę zupełnie inaczej. Nigdy też jako punktu odniesienia nie używam do ich oceny filmów współczesnych. Teraz kręci się inaczej. To tak jak bym porównywał King Konga z 1933 lub Jazona i Agronałtów z 1953 z Avatarem z 2009 i mówił że te pierwsze są daremne. Tamte filmy w swoim czasie były tym czym dziś jest Avatar

ocenił(a) film na 5
Rahabiel

Zgoda że na TAMTE czasy to było coś. Ale teraz widać że nie przetrwał próby czasu.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

jeśli nie rozumiesz miłośników klasyki to w ogóle nie wypowiadaj się tu ponieważ twoje wypowiedzi są dziecinne i nie dojrzałe. Film ten ma klasę. Każdy kulturalny inteligentny człowiek to doceni a ten który nie po prostu uzna że mu się nie podobał bez obrażania innych.

ocenił(a) film na 10
brin

film jest genialny klasyka ponad czasowa,wszystko doskonale realistycznie zrobione lubie filmy z lat 70 tych sa prawdziwe bez tego wspłczesnego dziadostwa w stylu s-fiction
ciekawi mnie tylko jaki to w realu jest wiezowiec jaki uzyli do krecenia filmu jesli ktos wie ??

ocenił(a) film na 8
konrii_2

To była makieta. Film był nominowany do Oscara za efekty specjalne w 1974 roku. Niestety przegrał z innym katastroficznym klasykiem pt: Trzęsienie ziemi. Zapraszam do rankingu niezapomnianych efektów specjalnych w historii kina w temacie pod filmem Gwiezdne wojny - Nowa nadzieja. Tych filmów tam jeszcze nie ma. Można je dodać i zagłosować. Nara.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
schiz

nie obchodzi mnie twoje zdanie i wcale cię nie obrażam w przeciwieństwie do ciebie i twoich odzywek do innych według ciebie to ramota-koniec tematu, tylko się tu ośmieszasz

ocenił(a) film na 5
brin

juz sie powypisywales? juz dosc kazan na dziś?

daj jeszcze jakąś bajeczke z morałem bo w PW pełno morałów tylko napiecie siada i efekty z tektury zostają.

ps. zrobiles sondaz ze sie osmieszam? przedstaw wyniki ha ha. co za buc!

schiz

nie zamierzam już komentować twoich prostackich tekstów...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones