Perfume: The Story of a Murderer

2 godz. 27 min.
7,4 315 556
ocen
7,4 10 315556
52 638
chce zobaczyć
6,6 16
ocen krytyków
{"rate":6.5625,"count":16}
{"type":"film","id":118442,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Perfume%3A+The+Story+of+a+Murderer-2006-118442/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pachnidło: Historia mordercy
 • COCOlate ocenił(a) ten film na: 10

  To jeden z moich ulubionych filmów. Wszystkie zabiegi jakie zostały użyte i muzyka sprawiają, ze nie
  da się go zapomnieć. Fabuła intrygująca i oryginalna. Jednak jest to bardziej wymagający twór o
  bardzo specyficznym klimacie, który nie jest w każdym smaku.

 • stanisga ocenił(a) ten film na: 6

  COCOlate Moze i wymagajacy, ale chyba odpornosci na totalne przerysowanie w koncowce. Na poczatku filmu pokazano w jakim "bagnie" rodzi sie zbrodniczy instynkt zaspokajania swoich pragnien doslownie po trupach, pozniej gonienie za marzeniem przybiera tak absurdalna forme, ze wedlug mnie traci szmira.

 • Bruce_Lee ocenił(a) ten film na: 7

  stanisga Twoja wypowiedź najlepiej podsumowuje film. Sam lepiej bym tego nie określił!

 • justinawaw76 ocenił(a) ten film na: 7

  stanisga Film rzeczywiście niezapomniany. Historia psychopaty okraszona jakaś ideologia. Jaka? Sporo w komentarzach padło interpretacji. Dążenie do miłości osoby nie zdolnej do milosci? Może. Zależy co kto widzi. Ja widzę psychopate z obsesją jakiegoś niedoboru. Jeśli to niedobór miłości to hm....chyba pierwszy w historii psychopata i socjopata pragnący czegoś czego z natury nie zna. Daje ocenę 7 za scenografię, kostiumy, reżyserię. Książki się boję czytać.

 • COCOlate Genialny, cudowny, bardzo plastyczny film z piękną muzyką... Uwielbiam narrację, barwy, klimat, nawet te odrażające obrazy z pierwszej połowy filmu. Nie rozumiem, dlaczego jest w sumie niedoceniony?

 • carmelita_lolita ocenił(a) ten film na: 10

  COCOlate książka była dobra, ale film przebił moje oczekiwania. Piękne kadry, obrazy, stroje , muzyka. Aż czuje się zapachy!