PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31212}

Pamiętnik księżniczki

The Princess Diaries
6,4 92 336
ocen
6,4 10 1 92336
5,1 9
ocen krytyków
Pamiętnik księżniczki
powrót do forum filmu Pamiętnik księżniczki

Książka czy film

użytkownik usunięty

Według mnie film kiepskawy o wiele lepsze są książki Meg Cabot ale przeważnie jest tak że filmy na podstawie książek są gorsze .
Jednak wole książki niż ten film.

ocenił(a) film na 8

film jest zupełnie inny... spotkałam się ze stwierdzeniem, że jest on jednak na motywach tej ksiązki a nie na podstawie, więc może się bardzo róznić :)

XiXu

Czytałam tylko dwie części. Myślę, że zarówno książka jak i film to świetne dzieła. Różnice mają też swoje dobre strony:

x K:Mia nie przejmuje się swoją urodą
x F:Mia przejmuje się swoją urodą
Różnica: Obojętnie.

x K:Ojciec nastolatki rozwiódł się z żoną
x F:Ojciec Mii nie żyje
Różnica: Właściwie lepiej jest w filmie

x K:Babcia księżniczki jest wredna
x F:Babcia księżniczki jest miła i wyrozumiała
Różnica: Lepiej jest w filmie

x K:Akcja toczy się w Nowym Jorku
x F:Akcja toczy się w San Francisco
Różnica: Obojętnie

P_Halliwell

Przepraszam za pomyłkę. Powinno byc:

x F:Mia nie przejmuje się swoją urodą
x K:Mia przejmuje się swoją urodą

P_Halliwell

Moim zdaniem książka jest o wiele lepsz.

AnnaV

Poprawka: w książce ojciec Mii nie był nigdy żonaty, poprostu rozstał się z Helen.

ocenił(a) film na 4
P_Halliwell

Moim zdaniem w filmie jej babcia jest gorsza. Straciła taki... jakby to powiedzieć... urok? W filmie była taka nudna i nieciekawa...

Mi się film podobał, al wg. mnie na pewno nie powinien nazywać się "Pamiętnik Księżniczki" ;) A zwłaszcza 2 cz. Słyszałam, że drugą część nakręcili nie wiedząc jak zakończy się kolejna część (cała seria?) xD Wie ktoś czy to prawda?

Luncia

dokladnie. Filmu nigdy nie powinni nazwac Pamietnik Ksiezniczki, bo z ksiazka nie ma prawie nic wspolnego i wszyscy fani PK sa mocno zawiedzieni. Zgadzam się też z osobą wyżej książkowa Grandmere miała charakterek, była świetna.

Luncia

Moim zdaniem ten film jest obrazą dla wszystkich kochających książki o Mii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones