Film

The Princess Diaries

2001 1 godz. 54 min.
6,4 87 645
ocen społeczności
6,4 10 1 87645
3 534
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"31212","linkUrl":"/film/Pami%C4%99tnik+ksi%C4%99%C5%BCniczki-2001-31212","alt":"Pamiętnik księżniczki","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/12/12/31212/6939744.2.jpg"}
Nastolatka z San Francisco, Mia, dowiaduje się, że ojciec, którego nie znała, był następcą tronu małego państewka i że po jego śmierci to ona jest jedyną spadkobierczynią.
Ewelina Nasiadko

Księżniczka na ziarnku gruszki

Studio Walta Disneya zyskało sobie renomę nie tylko wytwórcy znakomitych kreskówek z Kaczorem Donaldem i Myszką Miki, ale tez całkiem inteligentnych i... ... czytaj więcej
Pamiętnik księżniczki
Zwiastun nr 1
Pamiętnik księżniczki - Zwiastun Nr 1 Pamiętnik księżniczki - Zwiastun Nr 1

Mia jest bardzo nietowarzyską, ale bystrą szesnastolatką. Jest wychowywana przez samotną matkę. Pewnego dnia dowiaduje się, że jej nieznany ojciec umierając pozostawił jej... tron w małym europejskim miasteczku. Mia musi wybrać między życiem, które do tej pory prowadziła, a tym które może ją czekać, jako królową. Jej babcia, królowa Clarissa chce kuć żelazo póki gorące i udziela Mii lekcji...

boxoffice
$108 248 956 w USA
$57 086 197 poza USA
budżet
$26 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Walt Disney Pictures (przedstawia) / Bottom of the Ninth Productions / BrownHouse Productions
inne tytuły
Na potrzeby filmu, Anne Hathaway brała lekcje wspinaczki.
Alyssa Milano odrzuciła propozycję zagrania Mii Thermopolis. Przy obsadzaniu tej roli były brane pod uwagę także: Rose McGowanJordan LaddMaggie GraceSarah Michelle GellarChristina ApplegateAmanda BynesEliza DushkuNadia LitzEva HerzigováMilla JovovichMena SuvariNatalie Portman.
Kandydatkami do roli Clarisse Renaldi były: Kim BasingerSophia LorenSusan SarandonSissy Spacek.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • książka

  natalia20001408 ocenił(a) film na

  wolę wersję książkową

 • nie dla kogoś, kto czytał książkę

  ramoncia

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • nice

  k_ota ocenił(a) film na

  Rola Julie Andrews fantastyczna! Czy zwróciliście uwagę na te wszystkie drobne sceny odgrywane przez postacie (Julie Andrews - wycieranie filiżanki, przecieranie stołu, skrzywienia na herbate, rozmowa z dyrektorka, Hector Elizondo odgrywający sceny kierowania samochodem... ) dodają uroku i doprecyzowują film.

  2
  • Oglądałam wczoraj i...

   Szanata ocenił(a) film na

   Oglądałam wczoraj film wczoraj wieczorem bodajże na polsacie i powiem Wam szczerze, że przyjemny film na wolny wieczorek :) Można się pośmiać :)

   1
   • Trochę nudnawy

    Vika9922

    Przydałoby się wyciąć kilka scen, bo chwilami jeden moment wałkują w tym filmie przez 10 minut.

    1
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.