PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38887}

Pamiętnik

The Notebook
8,0 376 743
oceny
8,0 10 1 376743
6,2 24
oceny krytyków
Pamiętnik
powrót do forum filmu Pamiętnik

Ja rozumiem, że są ludzie, które mogą mieć wyobrażenie miłości tylko jako romantycznego uczucia, a nie jako aktu woli wynikającego z rozumu, ale ci ludzie w ogóle się nie znali!

Ludzie piszą, jaka to piękna miłość w tym filmie. Co byłoby może zrozumiałe dla tej części już pary staruszków, ale kompletnie niezrozumiałe dla nich jako młodych.
Allie jakaś niezrównoważona - popycha go czy wręcz bije bez powodu, ciągle na siebie wrzeszczą nawet bez powodu, a jedyne co ich pcha do siebie, to czyste pożądanie. W prawdziwym życiu nie tak się buduje rodzinę - to nie są dobre fundamenty. Należy się znać, swoje poglądy, zapatrywania na różne sprawy, rozmawiać ze sobą, a nie tylko spędzać czas na rozrywkach w przerwie od wpadania w dziki szał pożądliwości.

Ale filmy zwykle tak pokazują miłość. Teraz mamy już całe pokolenia wychowane na tak durnym, wypaczonym obrazie.

lenka96

Sam fakt, że dom wyremontował dokładnie tak jak ona chciała, żeby wyglądał, stworzył dla niej pokój do malowania, mimo że nawet ona zdążyła zapomnieć, że to było jej wielką pasją, na ścianie powiesił obraz, który ona namalowała (chociaż to była akurat wycięta scena). Dla mnie to świadczyło o tym, że ją szczerze kochał. Chociaż był dość bierny w tym kochaniu, niby pisał listy, ale finalnie później zrobił zdjęcie do gazety i oczekiwał, że to ona wroci, a on po prostu usiadł i czekał... doczekał się głównie dlatego, że wiedział, że była na tyle niezrównoważona (czy jak to nazwałas :)) ), że w tym amoku po zobaczeniu zdjęcia po prostu nie myśląc o konsekwencjach wróci. Byl dośc chlodny w okazywaniu uczucia, ale jak widać wyrobil się

lenka96

Też mnie zawsze śmieszą takie wizje miłości, młodzież się tego naoglada, chlonie to a potem myśli ze tak wygląda życie. Otóż nie, to co przedstawione w tym filmie to tylko piękna bajka. Gdy przychodzi proza życia, szara rzeczywistość a motylki ulatują następuje wielkie rozczarowanie a związki oparte na natkoej romantycznej wizji miłości rozpadają się.

Katrinka_90

Też wierzyłem w takie brednie jak tzw. "prawdziwa miłość " aż po iluś koszach poczytałem o chemii mózgu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones