PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=628802}

Pan Lazhar

Monsieur Lazhar
7,0 7 608
ocen
7,0 10 1 7608
6,2 4
oceny krytyków
Pan Lazhar
powrót do forum filmu Pan Lazhar

Komedii się nie dopatrzyłam. Nie wiem kto miał pomysł ,aby wpleść taki gatunek do opisu.

Film nie jest absolutnie wtórny,nie ma tu schematu tak dobrze nam znanego - najgorsza
klasa, nauczyciel kumpel przełamujący schematy itd. Nawet jeśli niektóre sytuacje można by
podciągnąć do w/w wzorca - to okazuje się,że to nie ta sama papka.

Kino kanadyjskie ,bardzo specyficzne,jak różne od produkcji amerykańskich ,z reguły
zaskakuje. Przywykłam do pozycji dość ciężkich ,offowych . O kinie komercyjnym z
zamierzeniem nie wspominam ,bo "Pan Lazhar" to absolutnie nie komercyjna produkcja.

Tu mamy obraz klasy dzieci i ich wewnętrznych refleksji a propos rozstania się ze światem ich
ulubionej nauczycielki. Pojawia się nauczyciel ,który pomimo swojej osobistej tragedii i braku
wykształcenia pedagogicznego pragnie dobra swoich uczniów. Mamy wrażenie,że próbuje
nakłonić ich do pogodzenia się z zaistniałą sytuacją bazując na własnych doświadczeniach
związanych ze stratą bliskich osób.

Bardzo fajny film. Nie napiszę ,że lekki,przyjemny czy też odprężający. Nazwę go inaczej -
życiowy, naturalny,bez przegadania,zbędnego heroizmu ,bez pustych morałów.

Polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones