PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36639}

Pan i władca: Na krańcu świata

Master and Commander: The Far Side of the World
7,2 47 278
ocen
7,2 10 1 47278
6,6 8
ocen krytyków
Pan i władca: Na krańcu świata

Film morskiej przygody. Kapitan "Lucky" Aubrey dowodzący brytyjskim statkiem "Surprise" ma za zadanie przechwycenie i zatopienie francuskiej fregaty. Gdy w końcu ją znajduje, okazuje się, iż "zwierzyna" jest dużo groźniejsza niż "myśliwy". Pomimo zniszczeń Aubrey nie poddaje się i rusza w straceńczą pogoń poprzez dwa oceany. Upór kapitana budzi wątpliwości jego najlepszego przyjaciela - doktora Maturina - czy chodzi o rozkaz, chwałę Anglii, czy tylko o sławę...

hechlok
opis użytkownika

Czas wojen napoleońskich. Zmagania między armią cesarza Francuzów i Anglikami toczą się nie tylko w Europie, lecz także na dalekich morzach i oceanach. Kapitan Jack "Szczęściarz" Aubrey (Russell Crowe) dowodzi brytyjskim żaglowcem wojennym "Surprise", którego zadaniem jest tropienie francuskich korsarzy u wybrzeży Ameryki Południowej. Okręt kapitana Aubreya zostaje zaatakowany przez "Archeon" - większą i nowocześniejszą jednostkę nieprzyjaciela. Anglicy z trudem wychodzą z tego starcia cało, jednak Jack "Szczęściarz", zamiast unikać ponownego spotkania z francuską fregatą, rusza za nią w pościg. Przyjaciel kapitana, lekarz okrętowy i biolog Stephen Maturin (Paul Bettany), uważa to obsesyjne dążenie do następnej morskiej bitwy za przejaw pychy i manii wielkości. W rzeczywistości Aubreyem kieruje poczucie żołnierskiego obowiązku, które nakazuje mu walczyć do końca, bez względu na ofiary i mimo niewątpliwej przewagi wroga.

samba101
opis użytkownika

Po raz pierwszy w kinie niezwykłe zakątki mocno strzeżonego Ekwadorskiego Parku Narodowego. A na tle tego burzliwa historia dzielnego kapitana Aubreya.
Europa ogarnięta wojnami napoleońskimi.
U wybrzeży Ameryki brytyjska fregata Surprise, dowodzona przez Jacka Aubreya, zostaje zaatakowana przez francuski okręt Acheron. Ponosi klęskę. Kapitan decyduje o podjęciu wyścigu za Francuzami i wzięciu odwetu. Scenariusz powstał na motywach powieści Patricka O'Briana.

Justyna
opis użytkownika

"Lucky" Jack Aubrey (Russell Crowe) jest walecznym komandorem marynarki królewskiej. Jego fregata zostaje znienacka zaatakowana przez przeważające siły wroga. Mimo iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Jeśli komandorowi uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie - pogrąży siebie i swoją załogę.
Widowiskowy, zrealizowany z niesłychanym rozmachem, epicki film przygodowy. Jest to opowieść o odwadze, honorze i twardym morskim życiu, rozgrywająca się w czasach wojen napoleońskich.

[opis dystrybutora do wydania DVD]

hauser
opis użytkownika

Kwiecień 1805 roku. W Europie trwają wojny napoleońskie. Polem bitwy stają się też oceany. Wzdłuż północnego wybrzeża Brazylii płynie brytyjski okręt "H.M.S. Surprise" pod dowództwem Jacka Aubreya (Russell Crowe). Kapitan otrzymał od Admiracji rozkaz zatopienia, spalenia lub zdobycia statku kaperskiego "Acheron", zmierzającego na Ocean Spokojny w celach wojennych. Niespodziewanie to Brytyjczycy zostają zaatakowani przez Francuzów. Fregata okazuje się być szybsza, lepiej uzbrojona i o dużo bardziej zaawansowana technologicznie. "Surprise" zostaje poważnie uszkodzony. Załogę ratuje z opresji jedynie szczęście i mgła. Mimo strat w ludziach Aubrey nie ma zamiaru odstąpić od wykonania rozkazu. Zdaje sobie sprawę, że obecność "Acherona" na Pacyfiku może przechylić szalę wojny na stronę Francji. Po przeprowadzonym na płyciznach remoncie "Surprise" rusza w pościg za nieprzyjacielem.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones