Film

Mrs. Dalloway

1997 1 godz. 40 min.
6,3 954
oceny
6,3 10 1 954
1 063
chce zobaczyć
{"id":"96158","linkUrl":"/film/Pani+Dalloway-1997-96158","alt":"Pani Dalloway","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/61/58/96158/7621108.2.jpg"}
Ekranizacja powieści Virginii Woolf. Jeden dzień z życia Clarissy Dalloway, która spacerując po mieście, wraca wspomnieniami do czasów swojej młodości.

Starsza pani Clarissa Dalloway z londyńskich wyższych sfer, przyjmuje niespodziewaną wizytę mężczyzny, który 30 lat temu zabiegał o jej względy i został odesłany z kwitkiem. Clarissa kochała go, lecz postanowiła wyjść za Richarda Dalloway...

boxoffice
$3 309 421 w USA
na podstawie
Virginia Woolf "Pani Dalloway" (powieść)
studio
First Look International (przedstawia) / Bayly/Paré Productions / BBC Films / Więcej...
inne tytuły
Virginia Woolf's Mrs. Dalloway
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Autorka scenariusza, Eileen Atkins wielokrotnie powracała w swojej karierze do postaci Virginii Woolf. Zagrała ją w dwóch sztukach teatralnych: "Własny pokój" (nagroda Drama Desk Award for Outstanding One-Person Show) oraz "Vita i Virginia", a także w telewizyjnej wersji "Pokoju". Zagrała też epizod w filmie "Godziny" inspirowanym biografią i twórczością Woolf.
Film kręcono od 28 lipca do 29 września 1996 roku.
Film ten mnie zaciekawił już w sklepie. Wypatrzyła go przyjaciółka. Zaszokowało mnie to, że wśród tylu filmów leży zapomniana okładka z napisem "Pani Dalloway". ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 44%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • przepiekny film

  piegowaty_fiolek ocenił(a) film na

  momentami smutny, ale przez wiekszosc czasu moje serce roslo :) podnosi na duchu i przywoluje usmiech. polecam!

 • nieporozumienie

  jagodziak7

  ten film to jakiś koszmar, aktorzy sztuczni i drętwi jak kłody i chociaż wiem, że niełatwo o dobrą ekranizację powieści, to to jest jak policzek dla Virginii Woolf!

  1
  • Niemożliwa ekranizacja

   snoopy ocenił(a) film na

   Książki Virginii Woolf są jedyne w swoim rodzaju. Nie da się ich po prostu przenieść na ekran. Każda taka próba musi skończyć się niepowodzeniem. Ten film wychodzi jednak obronną ręką, jeśli nie będziemy go zbytnio łączyć z literackim pierwowzorem. Sam w sobie jest niegłupi i dosyć urokliwy. ... więcej

  • Trochę się wynudziłam

   użytkownik usunięty ocenił(a) film na

   "Godziny" też mi się nie podobały, a to dość podobne klimaty, więc pewnie dlatego. Zostawiam na swojej półce, bo mam słabość do filmów kostiumowych, dlatego oceniłam na 6/10, reszta była nudna jak flaki z olejem.

   1
   • Zrozumieć lepiej "Godziny"

    evil_5 ocenił(a) film na

    Właśnie obejrzałem i jestem pod wrażeniem naprawde wspaniały. Jeżeli podobały się wam "Godziny" to także ten film się wam spodoba, w końcu opowiada historię napisaną przez Virginię Woolf, bohaterkę "Godzin".

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.