Film

1935 1 godz. 18 min.
6,6 368
ocen
6,6 10 368
177
chce zobaczyć
{"id":"107542","linkUrl":"/film/Panienka+z+poste+restante-1935-107542","alt":"Panienka z poste restante","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/75/42/107542/7660782.2.jpg"}
Depesza od podróżującego po Europie przemysłowca Olszewicza, która zniekształcona dociera do jego firmy w Warszawie, powoduje szereg zabawnych perturbacji.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Urzędniczka pocztowa Marysia Kochańska na skutek zniekształcenia depeszy wyjeżdża do Wiednia jako sekretarka przemysłowca Olszewicza, który ma się spotkać w Jugosławii z przemysłowcem amerykańskim Smithem w sprawie podpisania umowy handlowej. Olszewicz i Marysia zmuszeni są udawać małżeństwo wobec państwa Smith; pan Smith mówiUrzędniczka pocztowa Marysia Kochańska na skutek zniekształcenia depeszy wyjeżdża do Wiednia jako sekretarka przemysłowca Olszewicza, który ma się spotkać w Jugosławii z przemysłowcem amerykańskim Smithem w sprawie podpisania umowy handlowej. Olszewicz i Marysia zmuszeni są udawać małżeństwo wobec państwa Smith; pan Smith mówi Olszewiczowi, że wie o mistyfikacji i ze względów moralnych nie podpisze umowy. W tej sytuacji młodzi biorą ślub - i tak od dawna byli w sobie zakochani. Amerykanin jest zmuszony do zawarcia umowy. Komedia sytuacyjna wyróżniająca się sprawną realizacją w plenerach Jugosławii.

na podstawie
O. Heker "Panienka z Poste Restante" (powieść)
studio
Rok-film
data produkcji
1935
tytuł oryg.
Panienka z poste restante
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo fajny film.

  Retman2

  Pan Gulanicki musiał chyba bardzo kochać pannę Kar , filmy z nią nie należały z pewnością do tanich (obsada, plenery, salonik kolejowe itd) I chociaż Alma aktorką wybitną nie była lubię jej gre oraz filmy w których wystąpiła.

 • Przyjemny

  Sonny_21

  Zgrzyta mi tylko element kłamstwa w sprawie małżeństwa. Przemysłowiec Smith najpierw ciężko sili swoją błyskotliwość sugerując małżeński wyjazd Olszewicza i Marysi tylko po to żeby po chwili od swoich spostrzeżeń się o 180 stopni odwrócić węsząc kłamstwo które notabene sam ziścił.

 • Wzruszający:)

  kinga709 ocenił(a) film na 7

  Wzruszające jest to, że kiedyś wystarczyły drugiej osobie drobne czułości, by wiedzieć, że to ta/ten jedyna/y: przytulić się, pocałować, obserwować jak śpi- bez nadmiernego erotyzmu:) Miło się ogląda stare filmy, są takie nadzwyczajnie zwyczajne:) Ach ta kokieteria, błysk w oku:):p I rozbrajający widok ... więcej

  • Zapisy w notesie

   MagdaLena55 ocenił(a) film na 10

   Film świetny, z resztą jak większość komedii z Żabczyńskim. Nurtuje mnie tylko to, co było napisane w notesie Olszewicza. Niestety obraz jest już tak zamazany, że nie dałam rady go odczytać... Jeśli ktoś wie dokładnie, co tam pisało, bardzo proszę o informację :)

  • Wspaniały Aleksander Żabczyński

   leon25

   Najprzystojniejszy aktor przedwojennej Polski. Powojennej też. Uwielbiam ten film.