Film

Marple: A Caribbean Mystery

2013 1 godz. 29 min.
6,8 958
ocen
6,8 10 958
244
chce zobaczyć
{"id":"646700","linkUrl":"/film/Panna+Marple%3A+Karaibska+tajemnica-2013-646700","alt":"Panna Marple: Karaibska tajemnica","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/67/00/646700/7648657.2.jpg"}
Podczas spędzania wakacji na Karaibach panna Marple rozwiązuje zagadkę morderstwa starszego majora.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Schorowana panna Marple (Julia McKenzie) wyjeżdża do St Mary Mead na Karaibach, aby wypocząć. Wynajmuje pokój w ośrodku Złota Palma, którego właścicielami są Anglicy. Marple poznaje staruszka Majora Palgrave (Oliver Ford Davies), który opowiada kobiecie o mordercy żyjącym przed laty w miasteczku. Kiedy mężczyzna chce pokazaćSchorowana panna Marple (Julia McKenzie) wyjeżdża do St Mary Mead na Karaibach, aby wypocząć. Wynajmuje pokój w ośrodku Złota Palma, którego właścicielami są Anglicy. Marple poznaje staruszka Majora Palgrave (Oliver Ford Davies), który opowiada kobiecie o mordercy żyjącym przed laty w miasteczku. Kiedy mężczyzna chce pokazać zdjęcie zabójcy, coś go powstrzymuje, a następnego ranka już nie żyje. Kobieta stara się rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci Palgrave'a.

na podstawie
Agatha Christie "Karaibska tajemnica" (powieść)
studio
Agatha Christie (współudział) / Chorion / ITV Studios (koprodukcja) / Więcej...
data produkcji
2013
tytuł oryg.
Marple: A Caribbean Mystery
inne tytuły
Panna Marple: Karaibska tajemnica (tytuł telewizyjny) Polska
A Caribbean Mystery Wielka Brytania
Więcej...
Kiedy Panna Marple wyciąga nieznaną substancję z torby Lucky i podaję ją Jacksonowi, pytając "Czy to trucizna, czy lekarstwo?" mężczyzna bierze ją do ust, jednak jest to nie rozsądne posunięcie, gdyby bowiem okazało się, że jest to trucizna Jackson, był by martwy. Wcześniej mężczyzna twierdził, że należał do Wojskowego Korpusu Medycznego, lecz gdyby tak było wiedział by o konsekwencjach tego czynu.
Film kręcono w Kapsztadzie (RPA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Bardzo dobry epizod!

  renax33

  Moim zdaniem, jest to bardzo dobry epizod! Widziałam przed chwilą i jestem zachwycona, pomimo, że nie lubiłam miss Marple w wydaniu Julli McKenzie. Tutaj Panna MArple jest taka jak sobie wyobrażałam: poważna, refleksyjna, obserwująca ludzi. Dodatkowo, widzimy piękne krajobrazy i zjawiskowe stroje.

 • Panna Marle i James Bond na Karaibach :D

  o_cholera

  Hahaha, motyw Jamesa Bonda mnie rozbawił :). To jedna z moich ulubionych książek z Panna Marple i muszę przyznać, ze ten epizod mnie nie rozczarował :))

 • Piękne widoki

  iza198444 ocenił(a) film na 6

  Klasyczny kryminał w niecodziennej oprawie. Piękne widoki i ciekawa zagadka.

  • TYTUŁ PL

   Reznik

   PANNA MARPLE.KARAIBSKA TAJEMNICA

   • Dla chętnych leci na Ale Kino