MyAnna Buring 

Margaretha MyAnna Buring Rantapää

7,6
8 761 ocen gry aktorskiej
MyAnna Buring
Margaretha MyAnna Buring Rantapää przyszła na świat 22 września 1979 roku w szwedzkim mieście Sundsvall. Dorastała na Bliskim Wschodzie, jednak w wieku 16 lat przeprowadziła się do Anglii. Wkrótce zaczęła uczęszczać do American British Academy w Muscat, w Omanie. Tam poznała Jamesa Wagnora, z którym w 1992 roku poszła na przedstawienie teatralne w Sztokholmie, w Szwecji. Właśnie wtedy wraz z nim zdecydowała się rozpocząć karierę aktorską. Niedługo potem rozpoczęła naukę w London Academy of Music and Dramatic Art, którą ukończyła W 2004 roku.

Krótko po zakończeniu edukacji, otrzymała rolę Sam w horrorze "Zejście" reżyserii Neila Marshalla. Na potrzebę produkcji podróżowała po angielskich miastach: Berkhamsted, Buckinghamshire i Tring oraz szkockim Perth and Kinross, gdzie kręcono film. Przed rozpoczęciem zdjęć, odbyła profesjonalne szkolenie wspinaczkowe w szkole w Derbyshire. Następnie została zaangażowana do sztuki "Seduced", wystawionej na deskach londyńskiego teatru, Finsborough Theatre, a później wystąpiła w "Twelfth Night" w Exeter Northcott Theatre. W 2005 roku otrzymała nagrodę na festiwalu w Edinburgh, w kategorii najlepsza aktorska za rolę w przedstawieniu "Guardians".

W międzyczasie grała w niezależnych produkcjach jak: "Omen" czy "Freakdog". W 2008 roku ponownie współpracowała z Neilem Marshallem w filmie akcji, "Doomsday", a następnie ponownie wcieliła się w postać Sam, w kontynuacji horroru "Zejście 2". Niedługo potem została uhonorowana nominacjami do nagród:  BIFA oraz Fright Meter Award, a na festiwalu Puchon International Fantastic Film otrzymała wyróżnienie, w kategorii najlepsza aktorka za rolę w filmie "Lista płatnych zleceń". Później wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby zagrać postać Tany Denali w ekranizacji bestsellerowej powieści Stephenie Meyer zatytułowanej "Przed Świtem".

Po zakończeniu pracy na planie "Zmierzchu", wróciła do Anglii, gdzie udała się na przesłuchanie do roli Long Susan Hart w serialu kryminalnym "Ripper Street". Występowała w produkcji regularnie przez cztery lata, a po jej zakończeniu otrzymała angaż do miniserialu "Czas śmierci". Podczas pracy na planie produkcji, była w zaawansowanej ciąży, a w 2017 roku urodziła swoje pierwsze dziecko.

Wkrótce potem otrzymała angaż do ekranizacji bestsellerowej serii książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, "Wiedźmin". Przypadła jej postać Tissai de Vries. W międzyczasie wystąpiła w serialu "En natt", za który otrzymała nagrodę Golden Nymp, w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Produkcja była kręcona w języku angielskim i szwedzkim, a w obydwóch wersjach głosu swojej postaci użyczyła ona sama. W połowie 2020 roku powróciła na plan drugiego sezonu "Wiedźmina".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 22 września 1979

miejsce urodzenia: Sundsvall, Szwecja

wzrost: 157 cm

W 2004 toku ukończyła London Academy of Music and Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma syna (ur. 2017).
Przed rozpoczęciem zdjęć do filmu "Zejście" odbyła profesjonalne szkolenie wspinaczkowe w szkole w Derbyshire.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych