film

Panna Viborg

Miss Viborg
2021
1h 40m
6,5 272
oceny
6,5 10 1 272
Główną bohaterką fabularnego debiutu duńskiej reżyserki Marianne Blicher jest 61-letnia Solvej, mieszkająca na osiedlu socjalnym na obrzeżach prowincjonalnego miasteczka... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Panna Viborg zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Główną bohaterką fabularnego debiutu duńskiej reżyserki Marianne Blicher jest 61-letnia Solvej, mieszkająca na osiedlu socjalnym na obrzeżach prowincjonalnego miasteczka Viborg. Zgorzkniałej kobiecie, która była niegdyś lokalną królową piękności, wyjątkowo trudno pogodzić się z rutyną dnia codziennego i postępującym wiekiem. Każdego dniaGłówną bohaterką fabularnego debiutu duńskiej reżyserki Marianne Blicher jest 61-letnia Solvej, mieszkająca na osiedlu socjalnym na obrzeżach prowincjonalnego miasteczka Viborg. Zgorzkniałej kobiecie, która była niegdyś lokalną królową piękności, wyjątkowo trudno pogodzić się z rutyną dnia codziennego i postępującym wiekiem. Każdego dnia przemierza okolicę na swoim skuterze inwalidzkim, nielegalnie sprzedaje leki na receptę, zbierając na wyczekiwany zagraniczny wyjazd, i z nostalgią wspomina minione lata. Z tego marazmu wyrywa ją nastoletnia sąsiadka Kate, która w dość nieporadny sposób próbuje włamać się do mieszkania bohaterki, mając chrapkę na wspomniane medykamenty. Początkowa nieufność, jaką daje się wyczuć między kobietami, szybko ustępuje przekonaniu o korzyściach, jakie każda z nich może wynieść z tej relacji. Od wspólnych szemranych interesów przez pełne zaangażowania rozmowy po autentyczną troskę o siebie nawzajem.

na podstawie
studio
Rei Cine (koprodukcja)
tytuł oryg.
Miss Viborg
inne tytuły
Zdjęcia do filmu nakręcono w Viborgu (Dania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Psychologowie potwierdzają: kradzież z włamaniem otwiera okradzionego na świat.

Może akcja nie pędziła jak szalona, nie było efektów specjalnych, ale ŻODYN! nie powie, że to był... przewidywalny film! ;)
No i oczywiście "Babcia Gandzia" była znakomita!
Pewnie mało jest aktorek, które zagrają coś takiego w... tym wieku - wielki szacun!

6/10 pozytywny film

ocenił(a) film na 6

Sa momenty do posmiania i do wzruszenia. Dobra gra aktorska. Sama historia jakos szczegolnie nie jest zbyt porywajaca, ale obraz oglada sie dobrze, jest lekki w odbiorze i ogolnie pozytywny. Do obejrzenia na raz i zapomnienia... 6/10

Zacząłem oglądać ten film z ciekawości, zastanawiałem się na początku czy nie wyłączyć filmu, pomyślałem sobie kolejny skandynawski film nie wiadomo o czym. Ale ciekawość nadal mną kierowała i obejrzałem do końca. Nie żałuję, w tym przypadku ciekawość nie prowadzi do piekła.

( źródło: https://upflix.pl/film/zobacz/miss-viborg-2022 )

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones