Film

1938 1 godz. 22 min.
7,6 5 503
oceny
7,6 10 5503
2 021
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":1}
{"id":"33180","linkUrl":"/film/Pawe%C5%82+i+Gawe%C5%82-1938-33180","alt":"Paweł i Gaweł","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/31/80/33180/7454017.2.jpg"}
Paweł Gawlicki i Gaweł Pawlicki, właściciele sklepów znajdujących się w tej samej kamienicy, podczas podróży do Warszawy... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Paweł Gawlicki i Gaweł Pawlicki, właściciele sklepów znajdujących się w tej samej kamienicy, podczas podróży do Warszawy poznają "cudowne dziecko", Violettę Bellami. Przyjaciele pomagają jej uwolnić się od wykorzystującego ją impresaria. W rzeczywistości jest to dziewiętnastoletnia dziewczyna, która z miejsca zakochuje się w Pawle. Paweł zaś, zorientowawszy się, że Violetta jest dojrzałą kobietą, postanawia się z nią ożenić.

na podstawie
Aleksander Fredro "Paweł i Gaweł" (wiersz)
studio
Rex-Film
data produkcji
1938
tytuł oryg.
Paweł i Gaweł
inne tytuły
Część scen z filmu kręcono w kamienicy w Łowiczu na Nowym Rynku. W 2016 roku na pamiątkę odsłonięto tam tablicę zawierającą tę informacje.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Jaki jest wasz ulubiony międzywojenny film?

  crimal ocenił(a) film na 10

  Mi osobiście najbardziej podobają się te z Bodo np. Piętro wyżej, Czy Lucyna to dziewczyna? Ale ujął mnie także film Szczęśliwa trzynastka z Grossówną i Sielańskim :)

 • Wspaniale

  KinoManiak_12 ocenił(a) film na 10

  Rozmowa u dyrektora: - budowa bardzo prosta chcialbym tylko objasnic konstrukcje, a wiec, jest to dwu pentodowa, czterooktodiowa, super heterodyna, z podwojnym napedem, automatycznym magnoskopem, i telesynchronizacyjno magnetyczno elektryczno dynamo przeciw zanikowo eliminacja fal :) prawda jakie to proste? ... więcej

 • ...

  Daria2381 ocenił(a) film na 10

  szkoda, że skończyło się na piosence a nie na scenie ze ślubu . film wspaniały . Bodo jak zwykle mnie zachwycił .. ahh.. to prawdziwy był mężczyzna ;)

  7
  • Jakby go tak odświerzyć...

   Hiuppo ocenił(a) film na 7

   ... szczególnie te sceny gdzie dźwięk zanika i kontrast wali po oczach...

  • Ech te arcynaiwności przedwojennego kina:

   Film_Polski ocenił(a) film na 4

   Grossówna - w chwili premiery filmu kobieta 33- lub 34-letnia - udaje 19-latkę, która przebiera się za 13-latkę. A widz w to wierzy? Paweł Gawłowski i Gaweł Pawłowski - naprawdę?