PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707441}

Pentameron

Il racconto dei racconti
6,4 29 197
ocen
6,4 10 1 29197
7,0 24
oceny krytyków
Pentameron
powrót do forum filmu Pentameron

Genialny Film!

ocenił(a) film na 10

O Boże! Ile ja bym dał za serial o tematyce z tego filmu, albo chociaż podobnej. Film tak zajebisty, że chciałoby się, żeby się nie kończył, jak dla mnie arcydzieło! Serialu takowego raczej się nie doczekam, ale po cichu liczę na drugą część tego genialnego filmu. Polecam wszystkim.

Leszy2

Ale masz świadomość, że kino nie jest jedyną możliwością obejrzenia filmu i brisingr mógł oglądać go np. w domu :) ?

ocenił(a) film na 8
Leszy2

bez przesady

ocenił(a) film na 8
dawidoscxz

To fakt, film bardzo dobry. Też chciałbym aby powstał serial o podobnej tematyce, ale to raczej się nie zdarzy. Mam nadzieję, że po premierze Pentamerona reżyserzy zainteresują się baśniami, bo jest czym. Baśnie są czymś wspaniałym, co warto ekranizować. Niestety takie filmy można na palcach jednej ręki policzyć.

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Wydaje mi się, że serial byłby.. słaby i cały czar prysł. Druga część owszem ale w tak samo dobrym wydaniu :D Mogli dać bardziej dosadny morał, bo niedosyt czuję lekki

ocenił(a) film na 8
MeeredithSwan

Owszem, druga część obowiązkowo! Jak dla mnie morał był dobry i niedosytu nie odczuwam. Jedyne, za co dałem 8, a nie 9 czy 10 to zakończenie, mogło być inne, ale i tak nie jest najgorzej

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Masz w sumie racje. Niedosyt własnie bo zakonczenie. Spodziewalam sie wiekszego bum. Czegos na mare Violet w krwi ale w każdej historii

ocenił(a) film na 8
MeeredithSwan

Ja myślałem, że zakończenie będzie podzielone na te wszystkie 3 historie, niestety skończyło się przybyciem wszystkich na koronację Violet. Cóż dla mnie zakończenie nie tylko psuje klimat tej cudownej baśni, ale również "splata" ze sobą wszystkie te historie, a ja wolałem jak były odrębne.

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

nic dodać nic ująć i Dora uciekająca...za słabo. ogolnie masz racje

ocenił(a) film na 8
MeeredithSwan

ta uciekająca Dora to już kompletna porażka, choć z drugiej strony, gdyby nie ta scena - to dużo trudniej byłoby przyjąć morał z tej historii

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

nawet okna nie było przez które mogli ją wyrzucić.. ale co ma do tego morski potwor..

ocenił(a) film na 8
MeeredithSwan

hmmm, ale morski potwór to była inna historia

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

Nie zrozumałam jak to się ma do blizniakow i to ujęcie z tym jeziorem. Nic nie wniosło w pozniejszym czasie..

ocenił(a) film na 8
MeeredithSwan

Chodzi Ci pewnie o ten strumyczek, moim zdaniem nie potrzebnie wydłużało ono film. Co prawda raczej nie wniosło zbyt wiele do późniejszego czasu, ale mimo wszystko, to było raczej zamierzone, aby bez "widocznym" zmianom wydłużyć o kilka minut film

ocenił(a) film na 8
Nekromanta21456

to też ale motyw jak uciekli i chodzili po dnie jeziora.. no cóż

MeeredithSwan

byli dziećmi potwora wodnego i woda była z nimi nierozerwalnie związana

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones