PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145842}

Pewna młoda kobieta

Gal Young 'Un
6,3 15
ocen
6,3 10 1 15
Pewna młoda kobieta
powrót do forum filmu Pewna młoda kobieta

Opis

ocenił(a) film na 8

Scenariusz filmu oparty na opowiadaniu Marjorie Kinnan Rawlings. Mattie Siles (Dana Preu) jest starą panną mieszkającą samotnie w lasach Florydy. Nieoczekiwanie kobieta zakochuje się w
znacznie od niej młodszym przemytniku Traksie (David Peck). Mężczyzna postanawia poślubić Mattie ze względu na jej pieniądze. Pewnego dnia mężczyzna przyprowadza do domu młodą
dziewczynę Elly (J. Smith-Cameron) z intencją zrobienia z niej swojej kochanki.

ocenił(a) film na 4
sentymentalna_2

A ja tylko dodam, że reżyserem i scenarzystą tej wielce tajemniczej produkcji (na filmwebie kompetnie brakuje informacji o twórcach filmu) jest Victor Nunez, twórca takich obrazów jak "Ruby w krainie szczęśliwości" czy "Złoto Uleego".

ocenił(a) film na 8
tomactro

Próbowałam dodać twórców i aktorów, jednakowoż mój status na fw jest zdecydowanie za niski, żeby aż tak ingerować w stronę ;)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Wypełniając ten formularz z obsadą itp. robisz to tak jakby anonimowo, tzn. osoba sprawdzająca nie widzi czyje dane zgłoszenie jest. Status więc nie ma tutaj znaczenia:) Podaj link do odrzuconej kontrybucji (tego formularza, znajdziesz go na swoim profilu w zakładce "materiały") i zobaczymy co tam było nie tak.

Co do filmu, właśnie przepatruję program i widzę go jutro o 19:00, będziesz oglądać lub oglądałaś?

ocenił(a) film na 8
Argento251

Jeszcze nie oglądałam, ale się zasadziłam na niego - może dzisiaj się uda... Co do dodawania kontrybucji, problem u mnie polega na tym, że w ogóle mnie nie przekierowuje dalej; wypełniam co tam trzeba, klikam Sprawdź albo Dodaj, ale strona nie reaguje, pokazuje mi tylko komunikat, że wszystkie pola muszą być wypełnione prawidłowo, czy coś w tym rodzaju - mnie się wydaje, że wypełniam prawidłowo, no sama nie wiem ;)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Ale chyba nie poddasz się tak szybko? :) Co Ci mogę poradzić.. Opera - ona mi najwięcej problemów na filmwebie robi, najlepiej za to chodzi google chrome. Informacje podajesz z wiarygodnego źródła (pole "źródła" właśnie jest tu bardzo ważne), najpowszechniejszym jest Imdb:
http://www.imdb.com/title/tt0079190/
nazwiska przepisujesz przez kopiuj/wklej by nie zrobić literówki (no chyba że jest tam np. "The Thief" to go tłumaczysz jako "Złodziej" z dużej litery), "numer" to ten numer przy nazwisku jak tutaj:
http://www.imdb.com/name/nm0669648/
każdą osobę sprawdzamy osobno, prawidłowo wypełniony formularz przed wysłaniem powinien wyglądać tak:
http://img2.ressim.net/out.php/i5930363_2012-07-24-191249-jpg
a gdy klikniesz zapisz powinno się wyświetlić:
http://img3.ressim.net/out.php/i5930365_2012-07-24-191501-jpg

moją kontrybucję powinnaś teraz widzieć na stronie głównej filmu, tam gdzie wszystko się dodaje, pod linkiem "zobacz oczekujące materiały" - możesz ją włączyć? Bo nawet nie wiem czy w cudzą oczekującą można wejść..

ocenił(a) film na 8
Argento251

Ostatniej tam osobie przeoczyłem rolę wpisać jak widzisz:) Poprawiłem już po wysłaniu, oczekującą kontrybucję mogę edytować bez ograniczeń.

ocenił(a) film na 8
Argento251

Dziękuję Argento, widzę Twoją kontrybucję na stronie, potrzebowałam takiego poprowadzenia za rączkę, rozjaśniło mi się i zaraz zacznę się bawić :) Pa!

ocenił(a) film na 8
Argento251

A ile z reguły trwa weryfikacja? Bo dodaję sobie radośnie, ale na razie głucha cisza, kontrybucje wiszą ...

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Nie mam pojęcia ile to teraz trwa, moja kontrybucja też jeszcze tu wisi jak widzisz, ale wiem że gdzieś tu czas oczekiwania można było sprawdzać... Jak znajdę to dam Ci znać.
A tak przy okazji, "Zimny jak głaz" tak Ci się spodobał? :) Nigdy bym się nie domyślił by np. taki tytuł Ci polecić, a tu niespodzianka:) Czego to zasługa, pociągu do takiego stylu życia, motocykle, zapach spalin i wolności, czy po prostu lubisz dobre kino sensacyjne?

ocenił(a) film na 8
Argento251

He, he, no, ja lubię takie filmy, Zimny jak głaz, Ślepa furia czy nieśmiertelny Nico, którego zawsze obejrzę jak leci w tv, mają wspólny mianownik, który mnie przyciąga: zadziorny, ale nie przegięty jak to bywa w wielu tego typu produkcjach, główny bohater. Brian Bosworth ze swoją twarzą jakby wyciosaną z kamienia i genialnym fryzem po prostu mnie urzekł :) I ten sarkazm! A jego zwierzątko i scena przygotowywania mu śniadanka? I konfrontacja Lance'a z dziewczyną Huffa ("nie widziałeś nigdy kobiety?") No proszę Cię :) Oczywiście cały film trzymał niezły poziom, np. scena pogrzebu Ice'a, Lance Henriksen, no ogólnie szał ciał :)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Przepatruję właśnie program na weekend.. W filmach pewnie jesteś dobrze zorientowana, ale gdybyś miała przeoczyć a była zainteresowana, to napiszę, że w sobotę od godziny 20:00 na Sundance serial "The Slap" raz jeszcze od pierwszego odcinka (8 odcinków pod rząd - idealnie by sobie nagrać). Ja przegapiłem pierwsze dwa jak go zaczynali i bardzo żałowałem bo nie mogłem w ten sposób oglądać i kolejnych odcinków.. A pierwszych odcinków chyba jak jeszcze dotąd nie powtarzali..

ocenił(a) film na 8
Argento251

Ha, wiesz co, nie planowałam, ale mnie namówiłeś. Co prawda dziś wieczorem chciałam obejrzeć 47 mieczy zemsty, ale obejrzę powtórkę (tak to jest jak się nie ma nagrywarki...).

ocenił(a) film na 8
Argento251

no i masz babo placek, włączyłam o 8, a tu episode 3 :(

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Już Ci odpisuję że jakim cudem, bo u mnie było wszystko dobrze, ale zerkam dla pewności na nazwy odcinków:
http://www.filmweb.pl/serial/Slap%2C+The-2011-622745/episodes#sezon1
i rzeczywiście, Harry i Connie to odcinki 3 i 4... Ja przy włączaniu nagrywania upewniłem się w EPG że to od odcinka 1 się zaczyna, tak tam pisało. Później w nocy radosny pierwsze 2 odcinki oglądałem, święcie przekonany że początkowe, fajnie myślałem tak tajemniczo się zaczyna od wizyty policji, pewnie całą tę awanturę zobaczymy dopiero na końcu, a tu Ty mi tu taką niespodziankę robisz..:) Jak poznałaś że to jest 3 odcinek, zerkałaś już na to wcześniej? Kurczę, nie chcąc kiedyś od 3 odcinka zaczynać parę miesięcy czekałem na powtórkę tego serialu, by w końcu od tego odcinka zacząć.. Tak chyba musiało być :)

ocenił(a) film na 8
Argento251

W każdym programie i tym w necie i w telewizorze było omyłkowo podane, że o 20 zaczynają od 1 odcinka, a najwyraźniej zaczęli o 18, puścili osiem odcinków i abarot na nowo od godziny 2 nad ranem zaczęli od pierwszego, bohatersko doczekałam i mam zaliczony pierwszy i pół drugiego (oczki się same zamknęły). A poznałam po napisie Episode 3: Harry :) Już nawet zaczęłam szukać na 'gryzoniu' ale tam tylko po angielsku, bez napisów... Więc teraz ja będę czekać parę miesięcy, bo się wciągnęłam w akcję.

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

O, znalazłem to do kontrybucji:
http://www.filmweb.pl/contrib/status
Stąd się dowiesz wszystkiego. Czasy oczekiwania są niżej i jak zobaczysz są one bardzo zróżnicowane, na zweryfikowanie kraju trzeba czekać 1 dzień, obsady 34 dni, opis do filmu 1 dzień, a w opisach do osób jest kolejka sięgająca.... 109 dni.

ocenił(a) film na 8
Argento251

A jeszcze Ci głowę zawrócę, nie wiesz może co trzeba zrobić, żeby zgłosić zdublowanego aktora?

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

http://www.filmweb.pl/user/nowy_blog
Tu masz wszystkie potrzebne linki, zdublowani aktorzy link nr. 2.
Co do serialu, episode 3 tam pisało? Haha, ale wtopa, musiałem herbatę akurat popijać:) Oczywiście tę resztę odcinków bym Ci podesłał skoro nagrałem, ale moja nagrywarka od paru miesięcy nie wypala już płyt i nie mogę filmów z niej przegrać do komputera.. Ale serial naprawdę fajny, nie?

ocenił(a) film na 8
Argento251

Fajny, fajny, ogólnie rzadkość ostatnio dobry serial, albo po prostu obejrzałam już wszystkie dobre ;)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Aaa, oglądałem wczoraj te "Mebelki" które mi poleciłaś, dobry filmek, dziękuję.

ocenił(a) film na 8
Argento251

A to się cieszę, że się podobało; ostatnio na naszym ulubionym kanale :) oglądnęłam Quiet little marriage, jeśli jeszcze nie widziałeś to również polecam :)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Skoro to na naszym ulubionym kanale zobaczę na pewno :) A może udałoby się razem jakiś nowy film oglądnąć? Kiedy przepatrujesz program telewizyjny? Ja przepatruję jutro (w poniedziałki i piątki:), może wypiszemy tu po parę filmów którymi na najbliższe dni jesteśmy zainteresowani, zobaczymy czy jakieś tytuły się powtórzą... Co Ty na to? :)

ocenił(a) film na 8
Argento251

O, to by było miłe! Ja robię reaserch codziennie - to taki mój mały rytuał. Tak więc jeśli chodzi o dzisiaj to wybrałam sobie o 16.25 Milarepę na Kulturze, potem wyłączam telegrajka bo lista lista :) A wieczorem mam na oku dwa filmy, po pierwsze Apartament również na Kulturze (zaczynałam go oglądać już dwa razy i za każdym razem się nie udało się do końca, więc może dzisiaj ;)) i na Filmboxie o 23 Desperaci z Benicio del Toro. Hę?

ocenił(a) film na 8
Argento251

BTW zrobił się tu mały off topic :)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Eee, nie zauważyłem..:) Jesteśmy jedynymi osobami które oceniły ten film na Fw, wątpię więc, by komuś to przeszkadzało :)

Co do tylko Filmboxu, ja głównego nie mam, posiadam tylko ten hd. Z "Apartamentem" mam podobnie jak Ty, no może go nie napocząłem, ale parę razy chciałem już się za niego zabrać.. We dwójkę motywacja będzie większa więc ok, na niego dzisiaj się umawiamy:)
Na resztę weekendu w oczy mi się rzuciły:
http://www.filmweb.pl/film/Bons+d%C3%A9barras%2C+Les-1980-181882 (dziś 18:00 Sundance) (ale to będę nagrywał)
http://www.filmweb.pl/film/Medicine+for+Melancholy-2008-464230 (niedziela, 23:00, wiadomy kanał)
http://www.filmweb.pl/Linia.Czasu
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Aledztwo+nad+przepa%C5%9Bci%C4%85-1997-9925
http://www.filmweb.pl/film/%C5%9Amiertelne+wizje-2004-213730
ale też do żadnego nie jestem przekonany..

ocenił(a) film na 8
Argento251

Może dzisiaj uda się zdjąć klątwę z Apartamentu :) A czarna tęcza ma u mnie 48% w polecankach, postaram się więc obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

No i? Jak wrażenia po "Apartamencie"? Ja na początku powiem, że myślałem że to thriller będzie, nie nastawiałem się na romans :) Tylko czekałem aż tą Lisę zaraz poćwiartowaną znajdzie i próbowałem rozkminić kto za tym stoi:) A tak na poważnie, sam pomysł na film był bardzo ciekawy, ale czegoś mi tu zabrakło.. Ciężko mi kupić wszystkie rozwiązania, za dużo przypadku w tym wszystkim, albo inaczej, za bardzo się to wszystko potoczyło po myśli tej Alex (wchodzi do mieszkania Mata akurat gdy Lisa dzwoni, Lisa dzwoniła do niego parokrotnie, ale gdy Alex kasuje wszystkie wiadomości ta już więcej nie dzwoni, więc na dodatek Alex akurat miała takie szczęście że trafiła na ostatni telefon.. Takich szczęśliwych dla niej przypadków było zbyt wiele by przymknąć na to oko i to trochę przeszkodziło w odbiorze...). Ale miło się oglądało, 6/10.

ocenił(a) film na 8
Argento251

Słuchaj, no dokładnie to samo myślę, za mało suspensu w suspensie, myślę że film chciał aspirować do kina noir ale nie udźwignął, poza tym aktorzy nie tej ligi. Początek bardzo obiecujący, ale potem sukcesywnie film zaczął pikować w dół, od sceny kiedy Matthew dostał bilet 1 klasy, i scenarzyści nasyłali na niego wszystkie plagi egipskie, żeby tylko nie zobaczył Lisy moja ocena zaczęła się obniżać :) Za samo zakończenie dałabym 3, no ale suma sumarum daję 5/10. Za to w nocy trafiłam na bardzo fajny film Biegając z nożyczkami (tytuł głupi, bo to idiom, ale jakiś geniusz przełożył dosłownie), na razie nie oceniam, bo przysnęłam na końcówce, muszę doobejrzeć.

A co robimy dzisiaj? Z tego co widzę szału nie ma, ale oko moje zahaczyło kilka pozycji: Penelopa i Dowód życia na TVN7, Myszy i ludzie o 21 na MGM, Robin Hood z Costnerem na Universal (oglądany wieki temu, z chęcią sobie przypomnę), no i Sherlock Holmes o 22.40 na AXN Crime. Bo "Linia czasu" mnie jakoś nie przekonuje również...

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Universalu i Axn Crime nie mam (też mam n-kę, ale w ofercie "na kartę", kanałów troszkę mniej, ale też troszkę tańsze. Ale co najlepsze, mogę sobie w jeden miesiąc opłacać ją, a w drugi dekoder Polsatu z Zone Europa który mam na takich samych warunkach:). Oprócz Sherlocka wszystkie filmy widziałem, Penelopa to zwykła komedia romantyczna dla nastolatków, klasa niżej nawet od Apartamentu, Dowód życia dobry, ale jednak przynudza, najlepsze Myszy, klasyczna ósemeczka, ale to musisz mieć nastrój na takie obyczajowe kino.. Ja jednak tą Linię czasu sprawdzę, nazwisko reżysera - mistrza kina rozrywkowego - jednak jakiś poziom gwarantuje.. A jak będzie przynudzał włączę coś nagranego :)

ocenił(a) film na 8
sentymentalna_2

Aaa, w niedzielę na głównym Filmboxie o 23:05 widzę że leci "Czarna tęcza".. To jedna z "perełek" ze spisu u mnie, jeżeli nie widziałaś to polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones