Bır Zamanlar Anadolu'da

2 godz. 37 min.
6,8 4 743
oceny
6,8 10 4743
7 556
chce zobaczyć
7,5 14
ocen krytyków
{"rate":7.5,"count":14}
{"type":"film","id":616316,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/B%C4%B1r+Zamanlar+Anadolu%27da-2011-616316/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Pewnego razu w Anatolii
 • patryk_aka_sunriser ocenił(a) ten film na: 10

  "Nuda" którą wielu dostrzega w tym filmie jest w moim odczuciu atutem tego filmu, powolna akcja i koncentrowanie się nawet na najdrobniejszych szczegółach, świetne dialogi i realistyczna gra aktorów sprawiają że nawet przez 150 minut (które dla niektórych są istną katorgą jak coś już ma ponad 2 godziny) trwania filmu, nawet przez chwilę nie czułem się znudzony, a wręcz przeciwnie film jest tak realistycznie poprowadzony że po zakończeniu miałem jeszcze niedosyt że film się już skończył.
  Naprawdę nie rozumiem dlaczego sporo osób ma problem z odnalezieniem w tym filmie czegoś więcej niż tylko piękne krajobrazy, ta uniwersalna opowieść która mogłaby przydarzyć się praktycznie wszędzie zadaje nam wiele ważnych pytań na temat ludzkiej natury, sposobu zachowań w różnych konkretnych sytuacjach, ukazywanie człowieka pod przybranymi maskami wykonywanych zawodów (policyjny oficer, lekarz czy prokurator).

  Domyślam się że osoby którym ten film się nie spodobał liczyły że to 150 minut jego trwania zapewni im świetną rozbudowaną fabularnie historię bo przecież co można pokazywać przez te 2 i pół godziny mając tak prostą fabułę jaką jest poszukiwania zwłok), a tu zonk bo fabuła w tym filmie jest może nie tyle pretekstem ale takim motorem napędowym do realistycznego ukazania naszej natury, emocji, konfrontacji charakterów czy motywów podjętych różnych decyzji w życiu, w efekcie film podsuwa nam wiele pytań do zastanowienia się nad własnym życiem.

  W moim odczuciu jest to jeden z lepszych filmów 2011 roku o ile nie najlepszy, szkoda tylko że tak mało powstaje takich dzieł.

 • Lucas207 ocenił(a) ten film na: 7

  patryk_aka_sunriser Dialogi rzeczywiście miejscami wybitne. Bardzo ciekawa postać Ali Araba. Niby banalny komiczny akcent, a jednak pod tą maską skrywa się pewien typ zachowań, reakcji i sposobów narracji. Tak. Dbałość o szczegóły choćby tak nieistotne jak wiatr na dworze porywający pranie.