PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204249}

Pewnej nocy w Mongkoku

Wong Gok Hak Yau
6,5 302
oceny
6,5 10 1 302
Pewnej nocy w Mongkoku
powrót do forum filmu Pewnej nocy w Mongkoku

Cały tydzień przechodziłem obok sklepu z tym filmem i zastnawiałem się "Kupić czy nie kupić?". Najbardziej odstraszały mnie te chwalebne napisy na okładce jak to niektóre filmy mają, ale w końcu skusiłem się i nie żałuję. To kawał świetnego kina łączącego kilka gatunków. Dawno żaden filmowy finał tak mnie nie poruszył. Osobiście dla mnie to małe arcydzieło ;). Ocena 8/10.

ARM_y

Jestem fanem kina azjatyckiego i z niecierpliwością czekałem na kolejne zeszyty kolekcji kina Azji. Przed momentem obejrzałem Pewnej nocy w Mongkoku i muszę powiedzieć,że jestem zawiedziony na całej linii...;/ Film jest o całe wieki świetlne za Infernal Affairs do którego jest porównywany na okładce. Osiem gwiazdek z imdb.com jest dla mnie zaskoczeniem. Film ma spartaczony scenariusz. Rozwój wydarzeń zaskakuje,ale według mnie bardzo negatywnie. Zero emocji, suspensu. Dialogi głównymi bohaterami filmu,szczególnie w pierwszych scenach ich spotkania, załamują. "Rewelacyjny kryminał" - Variety 2005. W którym miejscu ten film jest rewelacyjny? Nie ma głównego wątku, a scenariusz to mieszanka kilku pomysłów z czego żaden nie został porządnie poprowadzony. Jak dla mnie rozczarowanie.

ocenił(a) film na 9
Gacek07

no wiesz pojechales teraz po calosci, bedziesz swietnym krytykiem

leon_19

Pojechałem po całości...Uważam,że jest wiele lepszych i sprawniej zrealizowanych filmów. Szczególnie porównanie Pewnej nocy w Mongkoku do Infernal Affairs jest wg. mnie nieporozumieniem.

ocenił(a) film na 8
Gacek07

Zero emocji? Jeśli ostatnie 20 minut nie ruszyło cię to musisz być twardziel... I trochę względności; nie możesz gnoić filmu, bo jest gorszy od Infernal Affairs (swoją drogą - genialny). Tym samym nie można wszystkiego porównywać do Ojca Chrzestnego. PNWM jest świetny i Variety nie myliło się w ocenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones