PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164171}

Piła II

Saw II
6,4 103 144
oceny
6,4 10 1 103144
5,1 14
ocen krytyków
Piła II
powrót do forum filmu Piła II

Nie jestem znawcą ale pokażcie mi tak samo dobre albo lepsze filmy w tematyce
horroru/thrillera (bo dla mnie Piła to raczej ten drugi gatunek a nie horror). Ale też nie
określenie gatunku jest w tym najważniejsze. Pokażcie mi film, który ma tak fajną fabułę, zwroty
akcji. Jestem po obejrzeniu 1 i 2 części i obie mnie zaskoczyły i mi się podobały - a to ostatnio
rzadkość
Piszecie dużo opinii, że film chory, krwawy, że masakra. Masakryczny i krwawy to był np. Martyrs
czy wiele innych horrorów gdzie dominującym kolorem jest kolor krwi. , głupie i chore to są
filmy typu Salo, czyli 120 dni Sodomy czy Frontieres. Bez sensu to są horrory typu Wzgórza
mają oczy czy Droga bez powrotu gdzie o ile można powiedzieć, że pierwsze części mogą
zaskakiwać (chociaż to często i tak odgrzewane kotlety) to kolejne są perfidnie robione na to
samo kopyto gdzie główny bieg zdarzeń jest zawsze taki sam a jedynie zmieniają się aktorzy i
mało ważne części filmu.
Ogladając Piłę II myślałem, że mnie nie zaskoczy a tu proszę. Końcówka zrekompensowała tę
część filmu, która była przewidywalna. Naprawdę jestem w szoku, że dwie pierwsze części
mają ocenę poniżej 7 (o reszcie się nie wypowiadam bo jeszcze nie widziałem). Składają się
one fajnie w całość, pewne wątki z 2 części odnoszą się do 1. Super pomysł na film i super
film. Powtarzam pokażcie mi coś podobnego.
Oczywiście jak się podchodzi do filmu z zamysłem obejrzenia świetnego horroru to można się
rozczarować. Mnie tam on ani razu nie przestraszył ale też ciężko o takie uczucia oglądając inne
horrory. Dla mnie atutem tego filmu nie jest krew, nie jest to, że ma straszyć itp tylko jego
fabuła i nieprzewidywalność. Z zaciekawieniem obserwuję tą chorą grę Pana Układanki i sam
jakby biorę udział w tej grze bo nie sposób jest wyjść z niej zwycięsko i odgadnąć jak zakończy
się film

ocenił(a) film na 7
jarek0991

masz rację tu nie chodzi o krew ani o strach-tu chodzi o szacunek do swojego życia oraz o to co będziesz musiał zrobić gdy przez swoje złe uczynki trafisz do domu w którym wykażesz wolę przetrwania

użytkownik usunięty
dawid10809

Dokładnie, ludzie oceniają ten film z niewłaściwej strony, czyli większość dająca ocenę 4 czy 5 wymiotuje podczas seansu, uważa że film skupia się tylko na obżydliwych momentach ale to bujda, tu chodzi o to co ludzie pod wpływem strachu o własne życie są w stanie zrobić by przeżyć. Ta saga mówi nam dużo o ludzkiej psychice i jej słabościach, do tego klimat filmu jest jak dla mnie znakomity :D jeden z najlepszych horrorów i koniec kropka :D.

ocenił(a) film na 7

ja to oglądałem gdy miałem 7lat (trochę dziwne ale to moje życie więc nikt nie będzie mi go układał) oglądałem i patrzałem na te momenty "obrzydliwe" ale one są sprawą drugoplanową-tu chodzi o zagrywki psychologiczne ,o szacunek do życia -tyle że ludzie nie widzą najważniejszego,widzą tylko krew ,flaki i wszystko co sprawiło że zwracali przedwczorajszy obiad

ocenił(a) film na 8
jarek0991

Zgadzam się w 100% ; ]

użytkownik usunięty
Qyzu

Cóż co roku rodzi się coraz głupsze pokolenie które nie rozumie pewnych spraw - taka bolesna prawda :D

ocenił(a) film na 9
jarek0991

Moim zdaniem ludzie są za głupi by zrozumieć przesłanie tego filmu i jedyne co widzą co brutalność, no cóż idiotów nie brakuje, rozumu nie mają i tylko by innych moralizowali

ocenił(a) film na 8
kryszti

Dokładnie tak....Chociaż teraz panuje coś jeszcze gorszego niż własna głupota..jest nią totalna olewka i ignorancja zwana "grupowe myślenie" tzn. Wielu z tych co oczerniają jakieś filmy lub dają oceny 1 itp po prostu robią to dlatego że od innych słyszeli,że dany film to dno.
Wystarczy ze tak usłyszą od kilku osób z których każda słyszała to od poprzedniej....Tworzy nam się taki właśnie "łańcuszek",który teraz jest modny ale jednocześnie robiony z myślą o idiotach łykających wszystko co się do nich mówi,bo przecież tak ciężko jest ruszyć samemu głową i pooglądać całą serie z zaangażowaniem i wydać opinie na podstawie własnych doświadczeń..Weźmy tak wiele opinii o tym,że Jigsaw to morderca....a to gówno prawda.[SPOILER]Mordercami byli Amanda I Hoffman,którzy ustawiali gry Jigsawa tak aby niemożliwe było ich przejście[/SPOILER]
On sam przecież wyraźnie wspominał ze gardzi mordercami.Jego gry polegały na tym,że trzeba było coś poświęcić żeby przeżyć po to by zapamiętać lekcję do końca życia...Głównym czynnikiem zabijającym uczestników gry byłą ich głupota oraz niestosowanie się do zasad,które przed każdą grą przecież były podawane na słynnym już dyktafonie.

ocenił(a) film na 9
FeRu89

Nie wiem czy teraz, chyba zawsze to samo było.
Można nazwać Jigsawa mordercą jak sie uprzeć, Charles Manson jest nazywany seryjnym zabójcą choć tez niby nie zabijał. Ofiary zazwyczaj nie były niewinne, na swój makabryczny i chory sposób Jigsaw był dobrym człowiekiem.

FeRu89

''Głównym czynnikiem zabijającym uczestników gry byłą ich głupota oraz niestosowanie się do zasad,które przed każdą grą przecież były podawane na słynnym już dyktafonie''.

Ewentualnie pułapki Amandy lub Marka, którzy współpracowali z Jigsawem ;P

ocenił(a) film na 8
Popow85x2

NO przecież tez to napsiałem :
SPOILER]Mordercami byli Amanda I Hoffman,którzy ustawiali gry Jigsawa tak aby niemożliwe było ich przejście[/SPOILER]

FeRu89

Wiesz, lekkie rozkojarzenie ;)

ocenił(a) film na 10
jarek0991

Pamietam,ze tez uwazalam to za glupi i bezsensowny film, ale spojrzalam na niego z innej strony, i zrozumialam ze te pan pila probuje nauczyc bohaterow szacunku do wlasnego zycia, czesto pokazujac jak czuly sie ich ofiary.

jarek0991

Jestem dokładnie tego samego zdania. Ja też oglądam to dla fabuły, a brutalność filmu mi nie przeszkadza, to akurat dodatek. Też nie uważam tego za typowy horror, a w dalszych częściach pierwsze skrzypce gra już śledztwo i historia Jigsawa aniżeli jego śmiertelne pułapki.

ocenił(a) film na 6
jarek0991

Jakieś się znajdą na pewno

ocenił(a) film na 1
jarek0991

Cube o wiele lepiej sprawdza się w tej tematyce. Ma lepszą fabułę + również zaskakujące zwroty akcji. W "Pile", zwłaszcza w tej części bohaterowie byli nijacy, nikomu nie kibicowałem. Cube o wiele lepiej przedstawiaja bohaterów. Widać, że Wan jak i reszta twórców sporo z tej produkcji zerżnęli (pułapki, izolacja, gra). Niestety nie wyszło im to na dobre. Prócz przesłania film niczym się nie broni. Mnie zakończenie nie zaskoczyło (w momencie "próby ratunku) przewidzialem co się stanie. Jeżeli nie oglądałeś Cube'a to zachęcam. Bije Piłę i wszystkie jej popleczniki na głowę.

ocenił(a) film na 6
Nekromanta21456

Jest i pajac ktoremu cos sie nie spodoba to 1. Jakis film polubi to juz szczytow szczytow i oscarow 10.

ocenił(a) film na 6
Nekromanta21456

Jest i pajac ktoremu cos sie nie spodoba to 1. Jakis film polubi to juz szczytow szczytow i oscarow 10.

ocenił(a) film na 6
Nekromanta21456

Samodzielne myslenie, polaczenie plusow minusow, film byl sredni, albo srednio slaby to 4, 3, 2 . Nie. Cos mi sie nie podobalo 1. Kolejny 1 . O ten fajny 10. Skad wy sie malutcy mozgiem ludzie bierzecie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones