Dlaczego takie złe opinie?

Nie jestem znawcą ale pokażcie mi tak samo dobre albo lepsze filmy w tematyce
horroru/thrillera (bo dla mnie Piła to raczej ten drugi gatunek a nie horror). Ale też nie
określenie gatunku jest w tym najważniejsze. Pokażcie mi film, który ma tak fajną fabułę, zwroty
akcji. Jestem po obejrzeniu 1 i 2 części i obie mnie zaskoczyły i mi się podobały - a to ostatnio
rzadkość
Piszecie dużo opinii, że film chory, krwawy, że masakra. Masakryczny i krwawy to był np. Martyrs
czy wiele innych horrorów gdzie dominującym kolorem jest kolor krwi. , głupie i chore to są
filmy typu Salo, czyli 120 dni Sodomy czy Frontieres. Bez sensu to są horrory typu Wzgórza
mają oczy czy Droga bez powrotu gdzie o ile można powiedzieć, że pierwsze części mogą
zaskakiwać (chociaż to często i tak odgrzewane kotlety) to kolejne są perfidnie robione na to
samo kopyto gdzie główny bieg zdarzeń jest zawsze taki sam a jedynie zmieniają się aktorzy i
mało ważne części filmu.
Ogladając Piłę II myślałem, że mnie nie zaskoczy a tu proszę. Końcówka zrekompensowała tę
część filmu, która była przewidywalna. Naprawdę jestem w szoku, że dwie pierwsze części
mają ocenę poniżej 7 (o reszcie się nie wypowiadam bo jeszcze nie widziałem). Składają się
one fajnie w całość, pewne wątki z 2 części odnoszą się do 1. Super pomysł na film i super
film. Powtarzam pokażcie mi coś podobnego.
Oczywiście jak się podchodzi do filmu z zamysłem obejrzenia świetnego horroru to można się
rozczarować. Mnie tam on ani razu nie przestraszył ale też ciężko o takie uczucia oglądając inne
horrory. Dla mnie atutem tego filmu nie jest krew, nie jest to, że ma straszyć itp tylko jego
fabuła i nieprzewidywalność. Z zaciekawieniem obserwuję tą chorą grę Pana Układanki i sam
jakby biorę udział w tej grze bo nie sposób jest wyjść z niej zwycięsko i odgadnąć jak zakończy
się film

12

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: