PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=165405}

Pięć osób, które spotkamy w niebie

The Five People You Meet in Heaven
7,4 1 041
ocen
7,4 10 1 1041
Pięć osób, które spotkamy w niebie
powrót do forum filmu Pięć osób, które spotkamy w niebie

Konkluzja jest prosta: konserwator to bardzo pożyteczne zajęcie. Jeśli ktoś posiadł już tą
wiedzę, może sobie bez wyrzutów odpuścić "5 osób...". Ten film naprawdę jest o niczym.
Aczkolwiek jeśli płytka głębia a'la Coelho jest w stanie Cię poruszyć, lubisz patos i
podniosłą muzykę, która sączy się nieprzerwanie od początku aż do końca, szukasz tanich
pocieszeń, tandetnych wzruszeń, możesz już zacierać ręce - "5 osób" Cię nie zawiedzie.
Tak to już chyba jest z "zaświatowymi" produkcjami - banał goni banał, a treści tyle, co nic.
Szkoda czasu na takie nonsensy.

ocenił(a) film na 9
StefanDedal

Stefan poleć mi jakiś niebanalny wzruszający film o czymś ... sama końcówka trochę słaba ale wizja 5 osób mi się podobała i wcale nie była banalna ...

ocenił(a) film na 3
norbi888

Kurczę, sam nie wiem:) Może Święty z Fortu Waszyngtona, Zostawić Las Vegas, Zakochany bez pamięci, Godziny, Sesje, Droga, Stardust, Wszystko albo nic, Kształty nocy, Once. W tej chwili takie tytuły przychodzą mi do głowy. Może czegoś nie widziałeś, może ta lista ma choć odrobinę sensu:) Mam nadzieję, że tak.

ocenił(a) film na 9
StefanDedal

niektóre pozycje znacznie się różnią od tego w czym jest temat.... nie porównujmy typowych dramatów do lekkiego filmu fantasy w którym pokazana jest oryginalna wizja nieba ... film jest wzruszający i bywają też momenty zaskoczenia , mnie sie bardzo podobał ... po prostu nie mogę zgodzic się że jest to płytka głębia i że film jest o niczym :) moze obejrze jeszcze raz na trzeźwy umysł ;) a co do takich filmów to polecam też kwiaty dla Algernona ...

ocenił(a) film na 9
StefanDedal

Patrząc na to tak jak ty, to akurat Zostawić Las Vegas jest takim samym banałem. Film Pięć ... nie jest płytki, jest to ogólne rozmyślanie na temat życia i śmierci, ogólnie bytu świadomości. Do tego jest tak uniwersalny, że pozostawia wiele furtek do rozmyślań. Porównanie tego do kasiarskiej tandety Coelho, to lekka przesada.

StefanDedal

Uważam, że film w swojej kategorii (jak dla mnie, to jest świetne kino familijne) zasługuje na 10. Rzecz jasna tan banał ma się nijak to ambitnych produkcji z serii Kill Bill. A props czasu, to szkoda mi tych kilku sekund na czytanie twojego komentarza.

ocenił(a) film na 3
aabraq

A na odpisywanie to już czasu szkoda nie było?

StefanDedal

Odpisywanie w niektórych przypadkach bywa misją. Co prawda obiecuję sobie, że nie będę reagował na gimbusowskie quasi zawodowe komentarze aspirujące do poziomu Tomasza Raczka, ale czasem (jak i w tym przypadku) ręce opadają. takie filmy jak ten, przed projekcją powinny ostrzegać, że nie są kierowane dla fanów Tarantino. To tak, jakby miłośnik piwa Okocim, krytykował Veuve Clicquot Ponsardin Champagne La Grande. W sumie taki piwosz ma prawo nie orientować się w świecie francuskich szampanów, ale po co zaraz trąbić o tym po całej okolicy?

użytkownik usunięty
aabraq

Dobre :)
Dziękuje za Twój komentarz - zachęcił mnie do obejrzenia filmu.
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
StefanDedal

Nie wiem jak film, ale książka była świetna. Nie wiedziałam nawet, że ja zekranizowano...

ocenił(a) film na 3
StefanDedal

Dołączam !!! Czekam na komedię pt: "5 osób, które spotkamy w piekle", a może jest !?

StefanDedal

"Płytka głębia..." - podoba mi się :)

Przygodę z poważniejszym kinem można od tej pozycji zacząć - tak rozumiem zachwyty młodych. Choć zdecydowanie lepiej byłoby zaczynać od takich pozycji jak "Niebo" czy "Kochankowie z księżyca" - spróbujcie kochani, a zrozumiecie różnicę i nasze starszych wybrzydzanie ;)
Bardziej oblatani widzowie się znudzą - i akcją, i patosem, i banałem. Ja po seansie wrażenie mam jakbym wyciapała się sztucznym miodem :)
Cóż - niedościgniony jest "Labirynt Fauna", choć to wiwisekcja która nie daje taryfy ulgowej...

StefanDedal

a mnie się ten film podobał,co kto lubi.

StefanDedal

Prędzej czy później każdego to spotka i nie ważne czy spotka tam jedną czy pięć osób. Śmierć czeka każdego człowieka, ale po śmierci czeka nas życie wieczne. To czy zostaniemy zbawieni zależy tylko od nas samych.

ocenił(a) film na 9
StefanDedal

Wyobraź sobie, że wcale nie poruszyły mnie sceny z niewoli u żółtków, czy temu podobne. Pewnie są one do podkreślenia klimatu, ale nie o to chodzi w tym filmie. Nie zrozumiałeś przesłania filmu. To jest film o sensie życia, ale nie wykładający go (tak jak to robią wszystkie religie świata). Film jest o cienkiej granicy między życiem i śmiercią, o wyborach, o relacjach w życiu, o których nawet nie zdajemy sonie często sprawy, jak są ważne. Film wcale nie daje odpowiedzi na odwieczne pytanie filozoficzne, jaki jest sens życia, pozostawia otwartą furtkę do myślenia i t jest jego wielkość. Ale przede wszystkim magia, klimat, gra Voighta i nie tylko, doskonała kamera, muzyka. Gadanie przy tym o wyrobniku Coelhio, to lekkie nieporozumienie. Na pewno nie jest to film banalny.
Chociaż z drugiej strony, jak się uprzeć, to każdy film będzie banalny, nawet Ojciec Chrzestny (temat wyeksploatowany na maksa przez kinematografię), filmy Kurosawy (przecież ludzie latali z mieczami od zawsze), Tarantino ( ehh już Chaplin znał pojęcie parodii i zamierzonego kiczu) itp. Taki jest film. Chodzi jednak o to jak się to zrobi, chodzi o styl, o klimat. Jak tego nie rozumiesz, nic na to nie poradzę. Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 9
StefanDedal

dobry film pokazujący inną retrospekcję po "końcu" naszego bytu i nie widzę w nim jak napisano w pierwszym poście wielkiego czy jakiegoś patosu , banału czy tanich pocieszeń a końcowe sceny pokazują dobitnie o co chodzi - "twoje czyny" - bez znaczenia jak je uważał bohater - "czyniły nam bezpieczeństwo", chyba osoba z pierwszego postu nie pojęła przekazu. No cóż niektórzy walczą o dobro i szczęście dla całego świata, kiedy nikt nie potrzebuje ich mowy - trawy, czyli fałszywego patosu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones