PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=656677}

Piękna i bestia

La Belle & la bête
6,5 18 682
oceny
6,5 10 1 18682
Piękna i bestia
powrót do forum filmu Piękna i bestia

Czekałam na ten film, z ogromnym pokładem ciekawości, które boleśnie malało wprost proporcjonalnie to upływających minut.

Jak każdy z nas i ja miałam swoją bajkę best of z dzieciństwa, którą zawsze stawiałam na piedestale przed innymi. A więc sumienie pozwala mi ją skomentować.
Różni ludzie brali w swe ręce ten klasyk i z większym lub mniejszym skutkiem im się to udawało.

Po seansie owego filmu, poczułam się jakby moje małoletnie alter ego powoli zostawało obdzierane z dawnych magicznych emocji, a obecne stawało się stare – bo nie poczuło niczego.
Choć jako dziecko miałam romantyczną duszę, to rzecz jasna i ja lubiłam tych blond nieskazitelnych książąt, którzy robili i mówili co trzeba, bym wznosiła swe malutkie rączki do ust, tłumiąc ohy i ahy. Jednak to na pięknej i besti, czy mulan serduszko dziwnie się ściskało, choć owe charaktery uchodziły za ich przeciwieństwa, tak... wtedy odkryłam, że bestia to mój pierwszy bad boy.
Już jako dziewczynka czułam niezwykły realizm tej historii, realizm, którego nie dostrzegłam w filmie - wiem, że brzmi to jak patos. Ale:
Cyniczny książę w bajce - napalony chojrak w filmie.
Nerwowa mroczna bestia z ciepłym błyskiem w oku, ulegająca delikatnej pannie z charakterem – bestia na fochu wymuszająca deklarację od blond niewiasty co do zakochania dwóch chwil potrzebuje.
Pełne humoru, przepychanki na słowa i osobowości – w filmie „ale jestem zły, a tu masz nową kiecę fajna”? Ona „nie lubię Cię idź stąd ale kieca fajna dzięki.”
Uprzedmiotowiona służba, ich przyjaciele i osobiści mediatorzy – psy, które były psami.
Walka, poświęcenie, uczucie, miłość przemiana – jedno czy dwa raaaarrrr besti, bang bang, kąpiel w basenie, buzi buzi, transformacja .

Piękne efekty, malownicze scenerie, stroje, cieszą oko przez pewien czas. Ale to wszystko już dobrze znamy, dorastaliśmy razem z kinem i jego bajerami, efekty specjalne już nie robią takiego wrażenia jak kiedyś. Dlatego czy warto jedynie na tym oprzeć film, zapominając o całej reszcie?
Christophe Gans zapewne powie, że warto.

Tak więc NIE dla filmu, inaczej Pan Gans ponownie zacznie mnie skłaniać do przemyśleń o mych przemijających latach ( bo skoro nic mnie nie wzrusza to musiałam się zestarzeć) , o mej wypranej przez dorosłość wyobraźni, bo dla mnie ten film to za mało. Powrócę do bajki by zachować tamtą znaną mi dziecięcą magię, wspomnienia.

ocenił(a) film na 4
LondonSounds

Gorzko,ale niestety nic dodać,nic ująć.

ocenił(a) film na 5
LondonSounds

z żalem, zgodzić się trzeba....:-(

ocenił(a) film na 3
LondonSounds

Pięknie to napisałaś. Gdybym wcześniej zaznajomił się z twoją opinią na temat w/w filmidła to nie dość, że być może nie dane byłoby mi go obejrzeć, to jeszcze nie napisałbym podobnej w treści krytyki tego dzieła.

ocenił(a) film na 8
LondonSounds

no każdy ma swoje zdanie , mi osobiście film się podobał , bo lubie różne historie tego tupu . Chociaż mogło by być bardziej magicznie , więcej scen między Bestią i piękna ;]

ocenił(a) film na 7
LondonSounds

Rozczarowanie, zawiedzione nadzieje.
Moją ulubioną ekranizacją jest animacja Disneya i rosyjska wersja "Alenkij cvetoczek". Miałam nadzieję, że w końcu zobaczę piękną filmową wersję.
Zapowiadało się całkiem fajnie, bo: francuski film, jeden z moich ulubionych aktorów w roli Bestii...czego chcieć więcej?

Strasznie się zawiodłam.

Cały czas miałam wrażenie, że twórcy nie do końca wiedzą do kogo skierowany jest film. Z jednej strony podteksty seksualne, golizna, a z drugiej jakieś zmutowane pieski biegające po zamku?! Filmowi na pewno wyszłoby na dobre wycięcie wątku Perducasa i tych wszystkich scen akcji. Mogliby sporo zyskać w moich oczach, gdyby po prostu przedstawili bardziej dojrzałą wersję rodzących się uczuć pomiędzy Piękną i Bestią. W tej wersji wygląda to tak, jakby zakochała się w nim, bo był jedynym mężczyzną(a nawet nie mężczyzną) w okolicy, ewentualnie, że opanował ją duch księżniczki. Aktorzy się całkiem starali, ale scenariusz i reżyseria pozostawia wiele do życzenia. Wielka szkoda, moim zdaniem, zmarnowali potencjał tej historii. Na plus scenografia, kostiumy i nowa historia Bestii(w sumie te retrospekcje były najciekawsze w całym filmie).

ocenił(a) film na 8
krewzewschodu

Prawda. To mógłby być wspaniały film, gdyby tylko rozwinęli relację Belli z Bestią. Wielka szkoda, że się tak nie stało.

ocenił(a) film na 6
LondonSounds

Tak, zdecydowanie największym minusem filmu jest brak chemii pomiędzy Piękną i Bestią. Ich relacja w ogóle nie jest zbudowana. Ona ma sny o jego przeszłości a on ją ukradkiem obserwuje; jeden wspólny taniec i tyle. Z tego ma ta miłość się narodzić? Kompletnie niewiarygodne i pozbawione magii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones