PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=794753}

Piękna i bestie

Aala Kaf Ifrit
6,8 1 539
ocen
6,8 10 1 1539
6,5 4
oceny krytyków
Piękna i bestie
powrót do forum filmu Piękna i bestie

Bo to on i większość religii sankcjonuje łamanie praw człowieka. A kobiety są ich codziennymi ofiarami. To zdarza się każdego dnia na całym świecie - przemoc fizyczna, emocjonalna, ekonomiczna, gwałty, upokarzanie, molestowanie, seksistowskie komentarze. Film wstrząsający. Gniew kobiet jest za mały na to ile przez tysiące lat doznały zła.

Agatonik

Bardziej seksistowskiego komentarza jak twój, dawno nie widziałem. A fujjjjj

ocenił(a) film na 8
Utu_2

Co jest seksistowskiego w mojej wypowiedzi?
Seksizm - definicja Rady Europy:
Seksizm został zdefiniowany również jako "objawianie się historycznie nierównych relacji władzy" między kobietami i mężczyznami, które prowadzi do dyskryminacji i uniemożliwia pełny rozwój kobiet w społeczeństwie"

Komitet Ministrów w przyjętym dokumencie wskazuje też na związek między seksizmem a przemocą wobec kobiet i dziewcząt i tłumaczy, że codzienne przejawy seksizmu przyczyniają się do tworzenia "atmosfery zastraszania, strachu, dyskryminacji, wykluczenia i niepewności, która ogranicza możliwości i wolność".

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Warto jednak aby Pani pamiętała, że kobiety nie zawsze są codziennymi ofiarami tego systemu ale potrafią być jego fanatycznymi obrończyniami, czego z pewnością doświadczyła Pani na naszym forum.

ocenił(a) film na 8
MichCorleone

To prawda. I ten fakt przyprawia mnie o autentyczny smutek i zadziwienie. Chociaż to drugie może mniej, biorąc pod uwagę, z jaką mentalnością mamy do czynienia w naszym kraju.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones