PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=143560}

Piękny bokser

Beautiful Boxer
912
chce zobaczyć
Piękny bokser
powrót do forum filmu Piękny bokser

Film miał w sobie spory potencjał. Jednak został zaprzepaszczony przez nieumiejętną reżyserię i ckliwy scenariusz podchodzący pod kpinę i groteskę. Mogli zrobić poważny film a pokazali transwestytę w uwłaczający sposób. Dla mnie to źle wyreżyserowany dramat, który w rezultacie stał się komedia i parodią samą w sobie. Z ekranu wylewa się pseudo artystyczne badziewie. Do transwestytów nic nie mam, nie podobał mi się sposób ich ukazania do tego słabo sklejone sceny walki. Nie przepadam za Mau Tai. Film szkolarski i słabo zrobiony. Sama historia ciekawa, ale skupili się na złych rzeczach. Bardzo złe aktorstwo. Ciężka wytrzymać na seansie. Dużo w tym pasji a mało talentu.

ocenił(a) film na 5
Finalny_Odbiorca

Zgodziłbym sie z Twoim zdaniem. To taka ckliwa historia z tego wyszła, według pewnego schematu (chociaż muszę się przyznać, że nawet mnie trochę poruszła). Sposób przedstawienia właśnie transwestytów i podejście reżysera do nich w tym filmie podsumowuje chyba ostatnie zdanie po zakończeniu filmu. Napisane jest "że po operacji Nong Toom przeniósł się na stałe do Bangkoku. Nie musi się już dalej ukrywać w toalecie, żeby się umalować" - czy jakoś tak :/ No ja się tak poważnie zastanawiam ... przecież jemu chodziło o to by w końcu odnaleźć swoją tożsamość, żeby zdecydować się czy być kobietą, czy mężczyzną, że podjęcie tej decyzji było dla niego właśnie takim dramatem. I ten tekst na końcu właśnie mnie przekonał, że ktoś spartolił sprawę z tym filmem sklecając tak jakby na "szybko" historię (nawet pomimo faktu, że to niby na autentycznych wydarzeniach).... i tak naprawdę nie wiadomo na czym się skupić, jego rodzicach, jego trenerze, jego rozterkach i dramacie osobistym, czy na tym, że umalowanie się w publicznej toalecie nie stanowi dla niego już powodu do wstydu :/

Finalny_Odbiorca

Ja również mam podobne odczucia, tematyka ciekawa, a wykonanie obniża poziom, obraz jest faktycznie momentami groteskowy, brak w nim odpowiedniego dramatyzmu ; kreacja głównego bohatera jest płytka , niedopracowana aktorsko, mało wiarygodna ; reżyser nieumiejętnie przedstawił główny wątek filmu - szkoda ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones