PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=705627}
5,7 33 060
ocen
5,7 10 1 33060
4,0 8
ocen krytyków
Piła: Dziedzictwo
powrót do forum filmu Piła: Dziedzictwo

Ostatnio widziałam intrygujący filmik, który mógłby sugerować, że Adam i Amanda żyją!
https://www.youtube.com/watch?v=2JOZ4C-mEkU
Niemożliwe? Być może. Jednak po dłuższym zastanowieniu zaczyna brzmieć logicznie i to mogłoby tłumaczyć kilka spraw, których w filmach nie wyjaśniono. A wy co o tym sądzicie? Czy taka opcja według was jest możliwa?

Kolejna sprawa - Hoffman. Widzimy w filmie, że jest przypięty do rury w łazience, a Gordon wyrzuca piłę. Jednak z pierwszej części pamiętamy, gdy Jigsaw mówi, że klucze do łańcuchów były w wannie, które później zostały "spłukane" z wodą. Co jeśli one wciąż są w odpływie? Załóżmy, że Hoffman po kilku dniach umiera z pragnienia, a obok ma wannę, więc sięga po wodę i znajduje w odpływie klucze. Może niezbyt dobrze opisuję to zdarzenie, ale każdy może chyba wyobrazić, jak to wygląda.,, Oczywiście, to takie rozmyślanie "co by było gdyby". Zresztą, jakby pierwsza wersja, że Adam żyje by się sprawdziła i te klucze zostały wcześniej wyciągnięte, to to się nie sprawdzi. Mimo to, warto żyć nadzieją, że jednak ani Adam ani tym bardziej Hoffman nie zginą na dobre.

LeatherFace_Teksas

Ten zwiastun to fake, zwykły montaż. Autor w opisie napisał że to fałszywka, nawet listę fragmentów filmów które użył.

ocenił(a) film na 7
dodsab

a może Hofmann po prostu wie że klucze są wannie , może pomagał jigsawowi tworzyć pułapke dla adama i gordona

użytkownik usunięty
mimilol1lol1

Też ciekawa teoria, ale chyba klucze spłynęły.

Ja jestem przekonany że Adam i Amanda żyją , po pierwsze Adam jest kluczowa postacią pierwszej części , zresztą sam aktor jest scenarzysta tego projektu , sam od początku to zaplanował i wie jak zaskoczyć kinomana i pewnie zrobi to w 8 części . Niby widzimy w retrospekcjach bodajże 2 części ze Amanda go dusi ale to jest tylko urywek , widz jest przekonany ze zginął , Ale to pewnie kłamstwo tak jak ponoć twórcy oszukali że postać Adama na pewno nie pojawi się w kolejnych częściach . Zresztą wszystko można wywnioskować z pierwszej części moim zdaniem zgniłe ciało które leży w łazience przez kilka ładnych części to niestety David Tapp ( Danny Glover ) dostał podobny strzał w klatkę piersiową albo w ramię od Zeppa , i raczej reżyser nie pomylił by się w taki sposób przypinajac do innej nogi łańcuch tej samej osobie .

Co do Amandy , wszyscy są pewni ze nie żyje bo się wykrwawiala , Gordon też po amputowaniu nogi nie miał dużo czasu , ale jak się potem okazuje znalazł sposób i wyszedł bez wielkich obrażeń z proteza na nodze . Nie zapominajmy ze Gordon w jednej z retrospekcji był w pomieszczeniu w którym leżał ledwo żywy John i to z tego czy dobrze pamiętam też pomagał przy tej lekarce Lynn. A na dodatek on mógł uratować Amande , jakoś nie widzieliśmy ciała ani Lynn ani Jeffa ( co się stało z ich córka o ktorej wspominalv( ze nie zdąży jej uratowaćb) John w jednej z wersji z nagrania kasety a druga wersja mówił mu to osobiście przed śmiercią . Kolejnym dowodem na to że żyją , jest to że Gordon to chirurg , może i miał problem z oswobodzenien nogi i łańcuchem Ale nie zapominajmy ze to tylko film . Lecz z drugiej strony skoro ktoś zrobił taki filmik na YT że ci dwojga żyją to jaki sens ma robienie filmu i brak zaskoczenia dla widza . Może jednak wielu z nas się myli w tym i ja i będzie jeszcze lepszy film ( o ile powstanie ) niż się spodziewałem .

użytkownik usunięty
Taio

Przekonałeś mnie.

Postać Adama jest kluczowa i bezcenna on nie mógł zginąć był bardzo potrzebny Gordonowi do robienia ludziom zdięć z ukrycia.

Taio

Gordon nie znalazł żadnego sposobu, po tym jak przypalił sobie kikut o rurę znalazł go, nieprzytomnego, John, opatrzył i wrzucił do lochu. Gordon sam siebie by nie uratowął lecz zginął marnie z utraty krwi. Po prostu wycieńczenie. Nie wiem po co ktoś miałby przykuwać trupa Tappa w łazience, dla jakiej niby zmyłki? W tych starych magazynach Jigsawa walały się przecież sterty trupów, leżały tam gdzie padły, jaki niby cel miałoby mieć przebieranie Tappa za Adama? Poza tym, czy ten zmumifikowany trup przypomina zmumifikowanego murzyna? Oj średnio to widzę. Mnie filmik nie przekonał, a w superprodukcjach nie takie błędy się zdarzają jak zamiana w kolejnych częściach przykutej nogi ofiary

dodsab

https://www.youtube.com/watch?v=S-_zqQptbmg
Pojawił się taki filmik - zobacz kto ma do pokonania pułapkę - Ad... :) Więc wychodzi że faktycznie ...

slawek41

Ten filmik zawiera fragmenty "Saw 0,5" czyli krótkometrażowej produkcji na podstawie której powstała pierwsza część Piły z 2004 roku. Leigh Whannell gra tam Davida i odtwarza scenę Amandy z RBT na głowie (tylko że sam wciela się w ofiarę).

Wpisz na YT "Saw 0,5", jest tam film krótkometrażowy w całości.

Pozdrawiam :)

FixMeMotherfucker

Rozumiem - dzięki :)

slawek41

To nie fake bo tam jest Ten aktor i na końcu Gordon Adam żyje!!!!!!

dodsab

Adam



mozliwe ze adam przerzyl bo w pila 3 widzimy jak amanda zabija adama ale moze tez byc tak ze adam wstrzymal powietrze przezco amanda go nie udusila i w pile 3d podztawil trupa dawida tappa z pila 1 i mogl sie uwolnic poprzez zmiarzdzenie sobie nogi i ostatecznie zostac piatym uczniem pily.



Amanda


ona wedlug mnie to napewno nie przeszyla bo w pile 3 wykrwawiala sie na smierc.





Mark Hoffmann



on to napewno da rade dajmy ze siega po wode z wanny i odnajduje klucz ktorym sie uwalnia.

Patryk_Nitka

Spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler spojler

Adam nie żyje. Musisz się z tym pogodzić. Gordon po niego nie wrócił, bo zemdlał. Amanda w tym czasie przyszła i zabiła dusząc Adama, czego dowiedzieliśmy się w części 3.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones