PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=812540}
5,4 16 658
ocen
5,4 10 1 16658
4,1 24
oceny krytyków
Piłsudski
powrót do forum filmu Piłsudski

8/10

ocenił(a) film na 8

Najlepsza do tej pory realizacja filmu o Piłsudskim. Nie jest idealna ale o kilka klas lepsza od dotychczasowych. Piłsudski w filmie nie mówi czystą idealną polszczyzną, nie pokazuję pełnego garnituru zębów, nie jest uroczym i kochanym przez wszystkich przywódcą. Tak naprawdę aby zrozumieć fenomen Piłsudskiego dla jednych pozytywny, dla innych negatywny a dla jeszcze innych niejednoznaczny należałoby nakręcić wieloodcinkowy serial dokumentalny zaczynający się w XVII wieku a kończący w XXI. Ta realizacja daję radę, Szyc w roli Piłsudskiego jest naprawdę dobry, pozostali aktorzy także. Warto pamiętać że film pokazuję wydarzenia od 1901 do 1914 roku i że na sceny batalistyczne nie ma co liczyć.

Czy warto iść do kina - warto

Czy warto zobaczyć na małym ekranie - warto

ocenił(a) film na 5
balto14

Ze wszystkim się zgadzam oprócz montażu - te urywane sceny nie wiadomo dlaczego w tym momencie, te przeskoki czasowe.

ocenił(a) film na 8
Agatonik

Może chodziło o to aby pokazać najistotniejsze dla reżysera wydarzenia w ciągu tych 14 lat. Na pewno dało się to zrobić lepiej ale jak dla mnie jest do zaakceptowania.

ocenił(a) film na 7
balto14

W pełni się zgadzam. Jednak kilka czynników zrobiło swoje i mało osób idzie na ten kin, a ci co idą podświadomie "zaprogramowani" oceniają go zbyt nisko.

1. Papka serwowana przez ostatnie lata w wielu osobach wytworzyła niechęć do tego typu kina i postrzeganie polskich filmów historycznych jako coś kiepskiego.

2. Wiele osób narzekało na wybór Szyca do tej roli przez pryzmat jego ostatnich ról m.in. niesmieszne komedie, Kac Wawa. Jednak Piłsudski to jego rola życia.

3. Wytworzył się mit, że tego typu filmy sa tworzone na wycieczki szkolne i lepiej ich unikać.

4. Uwaga była skupiona na "Polityce" Vegi przez co "Piłsudski wszedł do kin bez echa.

Ja dałem 8+/10.

ocenił(a) film na 7
balto14

Zgadzam się, że film zasługuje na uwagę. Dbałość o szczegóły postaci, charakteryzacja, scenografia sprawiają, że bardzo przyjemnie ogląda się to widowisko historyczne. Dla mnie także jest to bardzo dobry film historyczny. Wiadomo żeby nakreślić tak wielowymiarową postać w przeciągu niespełna dwóch godzin trzeba iść na pewne kompromisy, ale jak dla mnie twórcy wyszli z tego zadania obronną ręką.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones