PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186870}

Piekło

L'enfer
7,0 1 365
ocen
7,0 10 1 1365
Piekło
powrót do forum filmu Piekło

Dobre kino, ale czuć brak mistrza. Tak miejscami miałem wrażenie, że gdyby inaczej rozłożono akcenty, inaczej ustawiono kamerę, inaczej podłożono muzykę - to by mnie za gardło złapało. A tak siedziałem sobie z boku, przyglądając się, podziwiając, kilka razy łapiąc się jednak na tym, że moja uwaga uciekła gdzieś indziej. I te ostentacyjne nawiązania... Trochę szkoda. Ale film warto zobaczyć - to nie jest banalne kino. No i tak na boku właśnie - mam wrażenie, że ten film się fantastycznie by nadawał do zrealizowania przez Almodovara. I wtedy może wyszłoby coś arcyciekawego. Bo biedny Tanović chyba się trochę pogubił. I jeszcze - muzyka. Bardzo ładna, ale dzwoneczki... Brakowało tylko Harrego Pottera :-)

ocenił(a) film na 9
marlon

Mam dość podobne przemyślenia. Też chwilami odczuwałem pewien nadmiar, szczególnie w odniesieniu do symboliki, miejscami nazbyt nachalnej. A jednak jest to film na tyle udany, na tyle angażujący widza, że spokojnie można go polecić wszystkim amatorom dobrego, myślącego kina. Choć natarczywa myśl powraca: a jak by to wyglądało, gdyby wyszło spod ręki Kieślowskiego? Nie dowiemy się, niestety.

ocenił(a) film na 7
J__van_den_V_

Na pewno wygladaloby lepiej. Brakuje w tym filmie Kieslwoskiego, chcioiaz Tanovic stylizuje sie na niego. Ale to tylko stylziacja. Ale film i tak jest dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones