PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750}

Piekielna głębia

Deep Blue Sea
5,8 23 313
ocen
5,8 10 1 23313
3,0 5
ocen krytyków
Piekielna głębia
powrót do forum filmu Piekielna głębia

5,8 serio ? Film może nie jest arcydziełem ,ale jako kino rozrywkowe wypada wyśmienicie .Zaraz po Szczękach najlepszy film o tematyce rekinów . Film jest z 1999 roku i naprawdę trzyma poziom

ocenił(a) film na 8
tomen2

zgadzam się całkowicie.Sam dałem osiem.W tematyce wodno-rekinowej :) praktycznie jeden z lepszych filmów.

ocenił(a) film na 6
tomen2

Piekielna głębia ma słaby scenariusz, kiepskie dialogi i aktorstwo.
Pod tym względem słabiej wypada od Szczęki 2 i The Shallows.
A wzorem niedoścignionym jest Szczęki 1975, ale tu wiadomo to był film oskarowy.

Jak dla mnie:
Szczęki > Szczęki 2 > The Shallows > Piekielna głębia > Szczęki 3 > Szczęki 4

Szczęki - 10/10
Szczęki 2 - 7/10
The Shallows - 6,5/10
Piekielna głębia -5/10
Szczęki 3 - 5/10
Szczęki 4 - 3/10

ocenił(a) film na 6
returner

Z ciekawości obejrzałem the shallows. Film nie dorasta do pięt Piekielnej głębi :)

ocenił(a) film na 6
tomen2

Oba filmy są średnimi filmami na raz na tle Szczęk 1.

ocenił(a) film na 6
returner

Szczęki zawsze pozostaną najlepsze, aczkolwiek the shallows wypada naprawdę słabo na tle piekielnej głębi :)

ocenił(a) film na 6
tomen2

Ja odczułem inne wrażenie, że oba filmy są przeciętne pod
wieloma aspektami filmowego rzemiosła i nic mnie w nich nie urzekło.

Póki co na imdb:
Szczęki 1975 imdb 8,0...411 tyś.głosów
Piekielna głębia 1999 imdb 5,8...98 tysiecy głosów
The Shallows imdb 6,8...12 tysięcy głosów

The Shallows ma jeszcze stosunkowo mało głosów więc z pewnością spadnie ocena,
ale nie do takiego poziomu jak Piekielna głębia.

ocenił(a) film na 6
returner

Napisałem swoje odczucia i nie patrzę na ocenę ,dla mnie the shallows jest po prostu marne i tyle :)

ocenił(a) film na 6
tomen2

Owszem. Ale piekielna głębia też jest bardzo marnym filmem :)
Taki film do wyśmiania, gdzie wszystko zgrzyta.

returner

A mnie się ten film lepiej oglądało od Szczęk oba filmy dziś widziałem i na lekko korzyść Piekielnej głębi.

returner

siema siema wszystkim mam problem szukam pewnego filmu który oglądałem będąc dzieckiem (jestem rocznik 1988) miałem może z 7 lat maks pamiętam tylko że była to akcja na statku podwodnym i załoga chyba uciekała przed czymś "przechodząc" jakby przez dno oceanu do kolejnego więcej nic nie pamiętam ale chciałbym znaleźć ponownie ten film z góry dzięki ;)

ocenił(a) film na 2
tomen2

Wiesz ...gdy rekin rzuca gościem i uszkadza szybę prawdopodobnie wzmocnioną albo wyłamuje grodzie a nie może rozwalić piekarnika ,helikopter uderza w dawną bazę wojskową niszczy ją w dużym stopniu albo jak Samuel głosi mądrości przed zbiornikiem i widz tylko czeka kiedy rekin wyskoczy i go zje ! Ja wiem że to film rozrywkowy ale pytasz o niska ocenę więc odpowiadam jest to film klasy B z rekinami których jest zatrzęsienie tyle że w tym przypadku ktoś wpakował pieniądze i dał dobrego aktora aby zachęcić widza cała reszta jest jak w innych .

ocenił(a) film na 7
tomen2

Dokładnie, teraz to wiadomo grafika komputerowa i efekty specjalne wylewają się z ekranu, ale kiedyś ten film to było naprawdę coś (podobnie jak obcy, wodny świat, jurajski park itd.) Zresztą patrząc na dzisiejsze filmy w typie horror z udziałem potworów nadal jest jednym z lepszych, a w kategorii rekiny jak dla mnie top 1.

tomen2

Też bawiłem się na tym wyśmienicie, ale nie ma co się oszukiwać - ten film jest głupi i kiczowaty. Ja oczekiwałem fajnej, głupawej rozrywki pełnej rekinów, krwi i wybuchów i to właśnie dostałem. Wszelkie umowności, absurdy, oraz kicz typowy dla lat 90 dla mnie tylko dodają walory rozrywkowe, ale każdy kto nie przepada za tego typu rozrywką, oczekuje czegoś poważniejszego i rzetelniejszego scenariuszowo, będzie pewnie tylko zażenowany

ocenił(a) film na 7
szmyrgiel

Popieram. Bawiłem się nieźle, w szczególności że uwielbiam takie klimaty. A to że rekin zjadł w końcówce panią doktor, było nieoczekiwane ;)

ocenił(a) film na 7
tomen2

Otoz to, 7/10, film jest jak dobry fast food!

ocenił(a) film na 7
tomen2

Trudno się dziwić skoro "Szczęki"Spielberga z 75 roku mają ocenę 7.0 (na IMDb 8.1). Widocznie nasi rodzimi odbiorcy uważają się za zbyt inteligentnych by wysoko ocenić film w którym rekiny zabijają. A szkoda, bo każdy film powinien być oceniany w swoich kategoriach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones