PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668347}

Pierwszy śnieg

The Snowman
5,4 49 981
ocen
5,4 10 1 49981
3,7 10
ocen krytyków
Pierwszy śnieg
powrót do forum filmu Pierwszy śnieg

Mocno zaniżona ocena

ocenił(a) film na 6

Rozumiem że większość osób którzy dają niską ocene czytali książke która była pewnie bardzo dobra i nie podoba im się ekranizacja ale bez jaj film jest naprawdę dobry (Nie czytałam książki więc nie mam porównania)

ocenił(a) film na 3
Royz99

Nie czytałem książki a film jest fatalny. Od dawna, od lat nie widziałem takiej szmiry, jakby mi ktoś w twarz napluł. Jakieś głupie, niezwiązane z fabułą wątki, kompletnie idiotyczne sceny a zakończenie to po prostu katastrofa. Komuś się zamarzył klimat Finchera, skandynawski kryminał. Wyszedł taki gniot, że po obejrzeniu trzeba iść do onkologa na badania.

ocenił(a) film na 7
cervandes

"Jakieś głupie, niezwiązane z fabułą wątki" np które?

ocenił(a) film na 4
skyd34th

Choćby to dziwne urządzenie, z którym wszędzie chodziła ta policjantka. Co to w ogóle miało być i po co to dodano? Albo po cholerę wprowadzili ten wątek olimpiady w Oslo? Albo ten dziwaczny niby-koncert, na który Harry zabrał Olega. Jeśli dobrze pamiętam książkę to oni chyba poszli na koncert Slayera i Slipknot?

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

Hmmm to urządzenie pomagało szybciej kojarzyć wydarzenia i bez niego (lub Katherine jego obslugujacego) Harry by tak szybko nie zatrybil, ze chodzi o seryjnego? Harry ignorowal wynalazki cywilizacji i chodzilo byc moze o skontrastowanie nowoczesnej technologii z jego staromodnymi metodami? Moze to tez byl product placement jakiegoś nowego wynalazku? A moze chodzi o pokazanie potencjalnemu przestepcy, ze policja jest wspaniale wyposazona? A może brakowało paru minut i trzeba bylo cos wcisnac?

ocenił(a) film na 4
drjak

Czyli tym samym potwierdzasz, że był to głupi i niepotrzebny wątek :)

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

Mozna bylo sie go pozbyc, ale nie powiem, zeby jakos specjalnie mi przeszkadzal.

ocenił(a) film na 3
drjak

W książce wyglądało to tak, że... Harry dostał list dużo wcześniej i w książce miał on zupełnie inną treść. Cytuję: "Wkrótce spadnie pierwszy śnieg. Wtedy on znów się pojawi. Bałwan. A kiedy zniknie, okaże się, że znów zabrał kogoś ze sobą. Musisz zadać sobie pytania: "Kto ulepił bałwana? Kto lepi bałwany? Kto urodził The Murri?". Bo bałwan sam tego nie wie." The Murri to "pseudonim" seryjnego mordercy, z którym Hole miał styczność wcześniej. Dzięki temu listowi i dwóm zabójstwom z ulepionymi bałwanami Harry dosyć szybko doszedł do wniosku, iż mamy do czynienia z seryjnym zabójcą. Dla mnie wrzucanie tego urządzenia to pomyłka, jak cały ten film. Jestem na 40 minucie i nie zliczę ile to razy już mnie zażenowanie złapało. Ten film już od pierwszej sceny nie ma nic wspólnego z książką..

ocenił(a) film na 7
Alex_de_Large

Slayer i Slipknot nie pasowałby do klimatu filmu :-)
Tak czy owak sam pomysł kolesia co lepi balwany przed morderstwem jest śmieszny

ocenił(a) film na 5
skyd34th

Po co dodano wątek z laską, której Arve robi zdjęcie telefonem i mówi "idiot"? Czyżby miało się to rozwiązać dopiero w rzekomym sequelu? A tak w ogóle, strasznie głupia była ta sytuacja kiedy Harry wszedł do swojego mieszkania. Z radia leci "Popcorn", a on nie każe dezynsekatorowi ściągnąć maskę, tylko rzuca krzesłem i wrzeszczy: "Get out!". Prawdopodobnie miał mordercę na widelcu

ocenił(a) film na 4
cervandes

dokładnie! im dalej tym gożej

ocenił(a) film na 3
cervandes

Mam dokładnie takie same odczucia. Książki nie czytałam, wątki z sobą niepowiązane, brak rozwinięcia znaczących treści dla akcji filmu. I niestety nawet mój kochany Michael F. nie uratował tego filmu - nie dało się go zwyczajnie niczym uratować. Akurat jestem na świeżo po 4 sezonach "Mostu nad Sundem" i chciałam pobyć w klimatach skandynawskich. Strata czasu przy Snowman...

ocenił(a) film na 7
Royz99

faktycznie mocno zaniżone oceny, film całkiem dobry

ocenił(a) film na 7
Royz99

Film nienajgorszy, książka lepsza. Jedno tylko jest nieco... smieszne. Morderca co lepi bałwany przy morderstwie jest tak glupie, ze psuje caly efekt.
Moze to bylo zainspirowane "It" Stephen King'a?... nie wiem, ale ten motyw ma taka sile rażenia jak seryjny morderca obierajacy kalarepe przez zabiciem, albo wampir golacy lydki przed wyssaniem krwi. Nie wiadomo czy smiac sie czy plakac

ocenił(a) film na 7
Royz99

100% racji, pomijając głupi i śmieszny motyw lepienia balwanow w okolicach miejsca zbrodni, książka jest znakomita.
W ogóle chyba wszystko co czytałem Nesbo mi sie podobało i jesli w stosunku do filmu ktos ma oczekiwania, takie jakie ma sie po przeczytaniu swietnej książki to filmem "opartym na motywach" bedzie srogo zawiedziony

ocenił(a) film na 1
Royz99

Film ubliżą inteligencji widza. Końcówka to debilizm do kwadratu.

wiosna_7

Mając pistolet mógł panować nad sytuacją.

ocenił(a) film na 6
Royz99

Ja akurat czytałam całą serię o Harrym, ale też wcale nie uważam, zeby to był aż tak marny film. Po opiniach spodziewałam się czegoś znacznie gorszego. Jedyne, czego nie rozumiem, to spłycenie motywu zabójcy. Tam przecież wcale nie chodziło o sam fakt, że matka "się puszczała", że dziecko nie wie kto jest naprawde jego ojcem, a o to, że wszystkie te dzieci w związku z niewiernością matki miały różne przypadłości (choroby) po prawdziwych ojcach i w związku z tym cierpiały za jej "błędy". Motyw książkowy był po prostu dużo lepszy, głębszy. Ale film nie taki straszny.

ocenił(a) film na 8
Rumila

Książki nie czytałam, zatem nie mam podstaw, by uważać, że film nie spełnia moich oczekiwań. Za to podoba mi się fabuła, klimat, nawet do gry aktorskiej nie mam większych zastrzeżeń, choć może wolałabym słyszeć język norweski. Osobiście nie przeszkadza mi ten dziwny laptop, ani lepienie bałwana.

ocenił(a) film na 7
Royz99

Rowniez mysle, ze ocena dosyc zanizona, a na IMDB jest jeszcze nizsza 5.1. Ale to kwestia gustu. Nie czytalem ksiazki jak autor postu i tez nie ma odniesienia, ale ogolnie mnie sie podobal, ma fajny klimat, polecam :)

ocenił(a) film na 7
Royz99

Nie czytałem książki , a film uważam za dobry ! Ludzie wy chyba kiepskich filmów nie widzieliście ?! Wasze bezsensowne wątki , idąc waszym tokiem myślenia , wszystkie filmy można tak określić że mają idiotyczne wątki , ale co film ma trwać 10 min?

ocenił(a) film na 7
Royz99

Dokładnie. Film jest dobry, ale trzeba uważnie oglądać. Na pozór może się wydawać, że scenariusz jest chaotyczny. Jednak wcale tak nie jest. Daję 7...choć średniej dla tego filmu to znacznie nie podniesie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones