PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782196}

Pierwszy człowiek

First Man
7,2 69 999
ocen
7,2 10 1 69999
7,0 46
ocen krytyków
Pierwszy człowiek
powrót do forum filmu Pierwszy człowiek

Po 2iej minucie już miałem wyłączyć, bo po prostu trafia mnie jak słyszę w filmie tekst typu "odbił się od atmosfery". Czy twórcy filmów, przeszli przez fizykę chociaż na poziomie szkoły podstawowej? Mam wrażenie, że nie, bo ktoś kto przywalił akcją, że statek spada z wielką szybkością w stronę lądu, nagle się "odbija od atmosfery" (ale kurde jak? niech mi ktoś powie, co oni mają w głowach?) i "ucieka w kosmos", ale bohater jest taki bohaterski, że przy braku atmosfery, pyrka coś dyszami na skrzydłach, manewruje lotkami (powtarzam, przy blisko zerowej atmosferze) i jak odwraca się skrzydełkami w dobrą stronę nagle zaczyna spadać znów na ziemię. Masakra, przecież takie rzeczy to powinny dzieci w wieku ok. 12 lat ogarniać, że to jakieś bajki...
Spodziewałem się po ocenach, że coś mnie tu zaskoczy, a tu niestety słabiutko. Typowo jak to USA, żona się martwi, problem w robocie, żona jeszcze bardziej sie martwi, parę ujęć w akcji, żona się martwi i tak w kółko, a na koniec wiadomo, myślę, że to nie spojler, wylądował. Wolałbym obejrzeć jakiś dobrze zrealizowany dokument, z tak ładnym dźwiękiem i ujęciami, niż próbę sfabularyzowania filmu dokumentalnego na siłę!

Damian_Boj

Wzniósł się na wysokość, z której miał powrócić na ziemię. Ale ostatecznie nadal ją zwiększał, zamiast opadać, więc zrobił odpowiedni manewr i wyszedl z tego; info można znaleźć na temat gdzieś w necie, o testowaniu tych samolotów.

ocenił(a) film na 8
Damian_Boj

Bo to nie jest film o lądowaniu na Księżycu a o stracie bliskiej osoby i wychodzeniu z żałoby który polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones