film

Pierwszy dzień

2007
20m
6,7 87
ocen
6,7 10 1 87
Do szkoły w Aksarce idzie sześćdziesięciu pierwszoklasistów. Przywożeni są do niej z dalekiej tundry statkiem lub samolotem. Zostają na cały rok, by uczyć się matematyki,... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Pierwszy dzień zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Do szkoły w Aksarce idzie sześćdziesięciu pierwszoklasistów. Przywożeni są do niej z dalekiej tundry statkiem lub samolotem. Zostają na cały rok, by uczyć się matematyki, rosyjskiego, ale także praktycznych umiejętności, które przydadzą się, by przeżyć w surowych warunkach klimatycznych. Film opowiada o jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego z nas. O pierwszej granicy, którą przekracza człowiek, stając się dorosłym.

studio
Eureka Media
tytuł oryg.
Pierwszy dzień
inne tytuły
The First Day Międzynarodowy
więcej
W 2007 roku film otrzymał: 
- w Krakowie, Nagroda Jury Studenckiego za "subtelne uchwycenie chwil odchodzącego dzieciństwa i wizualną wrażliwość" na Krakowskim Festiwalu Filmowym - Konkurs Krajowy.
- w Lizbonie, Nagroda Johnnie Walkera dla Najlepszego Krótkiego Filmu Dokumentalnego na Festiwalu Filmowym DOCLISBOA.
- w Chicago, Nagroda Publiczności - Złote Zęby na Festiwalu Filmu Polskiego.
- w Poznaniu, Nagroda Główna "Złoty Zamek" na MFF "Off Cinema".
W 2008 roku film otrzymał:
- w Pradze, Wyróżnienie Honorowe na International Human Rights Documentary Film Festival "One World".
- w Kijowie, Nagroda Główna za "lakoniczność ujęcia tematu tożsamości narodowej w przestrzeni post-sowieckiej" na Ukrainian Context - Human Rights Documentary Film Days.
- w Lublinie, Grand Prix w kategorii filmu krótkometrażowego; za "humanizm, wrażliwość, emocjonalność, precyzję w opowiadaniu obrazem o najważniejszych ludzkich sprawach; za prawdę opisu i metaforę" na Międzynarodowym Dniu Filmu Dokumentalnego "Rozstaje Europy".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Pierwszy dzień" to bardzo nastrojowy film, opowiada o jednym z najważniejszych momentów w życiu każdego z nas, o pierwszej granicy, którą przekracza człowiek stając się dorosłym. Początek szkoły to właśnie początek dorosłego życia. Dziecko pierwszy raz znajduje się w zupełnie nowym dla niego środowisku, musi się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones