Film

Pierwszy milion

2000
1 godz. 36 min.
6,2 9 869
ocen
6,2 10 1 9869
1 309
chce zobaczyć
Początek lat 90. Przyjaciele z dzieciństwa, Frik, Kurtz i Piki, zarabiają majątek na giełdzie, narażając się jednocześnie niebezpiecznym ludziom. Więcej Mniej
Pierwszy milion zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Czasy rodzącej się III RP. Frik (Szymon Bobrowski), Kurtz (Przemysław Sadowski) i Piki (Aleksander Semchev) to przyjaciele z podwórka. Zaczynali w dzieciństwie od sprzedawania makulatury do skupu, później szukają kolejnych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Prawdziwe interesy zaczynają robić dopiero na powstającej polskiej giełdzieCzasy rodzącej się III RP. Frik (Szymon Bobrowski), Kurtz (Przemysław Sadowski) i Piki (Aleksander Semchev) to przyjaciele z podwórka. Zaczynali w dzieciństwie od sprzedawania makulatury do skupu, później szukają kolejnych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Prawdziwe interesy zaczynają robić dopiero na powstającej polskiej giełdzie papierów wartościowych. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy dorabiają się tytułowego pierwszego miliona. Przy okazji zadzierają z niejakim Kajzarem (Jarosław Gajewski), działającym na giełdzie prominentem z półświatka. Przyjaźń Frika, Kurtza i Pikiego zostaje wystawiona na próbę, na dodatek dwaj pierwsi rywalizują o Dominikę (Agnieszka Warchulska) - w której podkochiwali się od czasów dzieciństwa.

dystrybucja
Vision Film Distribution
studio
Pleograf (produkcja) (produkcja wykonawcza) / Agencja Produkcji Filmowej / Komitet Kinematografii / Więcej...
tytuł oryg.
Pierwszy milion
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Łodzi i Warszawie (Polska) oraz w Paryżu (Francja).
Pierwowzorem scenariusza filmu był szkic powieści Marka Millera pt. "Chłopcy z Mielczarskiego". W czołówce nie pojawiła się informacja o pierwowzorze literackim. Powieść ukazała się dopiero po zakończeniu zdjęć do filmu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych