Film

2000 1 godz. 36 min.
6,2 9 494
oceny
6,2 10 1 9494
1 207
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"817","linkUrl":"/film/Pierwszy+milion-2000-817","alt":"Pierwszy milion","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/08/17/817/6901009.2.jpg"}
Początek lat 90. Przyjaciele z dzieciństwa, Frik, Kurtz i Piki, zarabiają majątek na giełdzie, narażając się jednocześnie niebezpiecznym ludziom.

Czasy rodzącej się III RP. Frik (Szymon Bobrowski), Kurtz (Przemysław Sadowski) i Piki (Aleksander Semchev) to przyjaciele z podwórka. Zaczynali w dzieciństwie od sprzedawania makulatury do skupu, później szukają kolejnych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Prawdziwe interesy zaczynają robić dopiero na powstającej polskiej giełdzieCzasy rodzącej się III RP. Frik (Szymon Bobrowski), Kurtz (Przemysław Sadowski) i Piki (Aleksander Semchev) to przyjaciele z podwórka. Zaczynali w dzieciństwie od sprzedawania makulatury do skupu, później szukają kolejnych pomysłów na zarobienie pieniędzy. Prawdziwe interesy zaczynają robić dopiero na powstającej polskiej giełdzie papierów wartościowych. W ten sposób w ciągu kilku miesięcy dorabiają się tytułowego pierwszego miliona. Przy okazji zadzierają z niejakim Kajzarem (Jarosław Gajewski), działającym na giełdzie prominentem z półświatka. Przyjaźń Frika, Kurtza i Pikiego zostaje wystawiona na próbę, na dodatek dwaj pierwsi rywalizują o Dominikę (Agnieszka Warchulska) - w której podkochiwali się od czasów dzieciństwa.

studio
Pleograf (produkcja) (produkcja wykonawcza) / Agencja Produkcji Filmowej / Komitet Kinematografii / Więcej...
inne tytuły
Zdjęcia do filmu zrealizowano w Łodzi i Warszawie (Polska) oraz w Paryżu (Francja).
Pierwowzorem scenariusza filmu był szkic powieści Marka Millera pt. "Chłopcy z Mielczarskiego". W czołówce nie pojawiła się informacja o pierwowzorze literackim. Powieść ukazała się dopiero po zakończeniu zdjęć do filmu.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 10/10

  gajos19 ocenił(a) film na 10 

  Dla mnie jest to film zycia. Wiem, że nikt się ze mną nie zgodzi, ale trudno. Historia opowiedziana w tym filmie jest rewelacyjna, aktorzy są idealnie dobrani. Jak na polskie warunki mogę nazwać ten film majstersztykiem.

 • kurde mać, ja nie moge, co za świat, co za kraj

  artur2 ocenił(a) film na

  jak taki film może mieć note 6,2??? ja naprawde tego nie rozumiem zupełnie. Gardze niesamowicie tymi 5000 prawie ludzi, którzy średnio oceniają to na 6,2 podczas gdy takie gówna z szamba jak np chciwośc albo 2 część wall street mają noty 7 czy 8. Wystarczy pokazać 50 ... więcej

 • Trochę mnie drażni,

  tatus ocenił(a) film na

  że pierwsi polscy kapitaliści lat dziewięćdziesiątych zostali pokazani w tak karykaturalny sposób. Wiem, że film to nie publicystyka, ale wrażenie pozostaje i obiegowa opinia funkcjonuje. Biznes to ciężki kawałek chleba i niespane noce, a nie przekręty.

 • Na planie tego filmu poznała się pewna znana para aktorska

  filmowiec95

  Ona o 3 lata starsza niż on, on miał już dziecko z inną, ona miała już sukcesy w filmie i teatrze, ale nie miała szczęścia do miłości. Ona z Kielecczyzny, on z Podlasia. Szybko się zakochali, zdecydowali się wychować wspólnie jego córeczkę, wzięli ślub. Założyli ... więcej

  • Artyści Pieniądza.

   PanSowa_12 ocenił(a) film na

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

   Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.