Szymon Bobrowski 

7,6
15 548 ocen gry aktorskiej
Szymon Bobrowski
Szymon Bobrowski urodził się 16 maja 1972 roku. Jest znanym polskim aktorem teatralnym i telewizyjnym. Początkowo nie wyrażał chęci studiowania w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przekonała go do tego Edyta Olszówka. Podjął wyzwanie i dostał się do ''Łódzkiej Filmówki'' za pierwszym razem. Na deskach teatralnych zadebiutował 12 marca 1994 roku, na scenie Teatru Studyjnego w Łodzi. Po ukończeniu Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, otrzymał angaż w poznańskim Teatrze Nowym i związał się z nim na cztery sezony. W 1998 roku otrzymał rolę w filmie Władysława Pasikowskiego pt. ''Demony Wojny wg. Goi''. Aktor uważał ten film, za swój pierwszy poważny debiut filmowy. Szymon Bobrowski znany był widzom dzięki wielu rolom, które odegrał w sposób charakterystyczny, min.: kreacja ''Jurasa'' w produkcji Marka Kondrata pt. ''Prawo Ojca'',  rola Tomasza Frycza ''Frika'' w ''Pierwszym Milionie'', poruszająca rola skruszonego, niemieckiego kapitana Macke w filmie pt. ''Karol. Człowiek, który został Papieżem'' oraz świetna kreacja ''Skalpela'' w kryminalnym dziele Jacka Filipiaka i Jarosława Sypniewskiego pt. ''Odwróceni''. Szymon Bobrowski od 1999 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Warszawie. W 2012 roku, podczas 17. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, aktor odcisnął dłoń na Promenadzie Gwiazd.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 16 maja 1972

miejsce urodzenia: Konin, Polska

żona Aleksandra (od 2001), 3 dzieci: córka Antonina (ur. 2003), syn Ignacy (ur. 2005), córka Michalina (ur. 2008)
W 1995 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi (Polska).
W 2008 roku wystąpił w reklamie Domu Maklerskiego X-Trade Brokers S.A.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

męski głos. Czy istnieje lepszy (mam na myśli nasz kraj)?

Za twarz, głos, role, najlepiej gra zbira i psychopatę, lata lecą i trzeba go wykorzystać w jakimś hicie
na miarę "Odwróconych".

który odpina pagony z munduru i mówi: Nie za takie Niemcy walczyłem. Zostaje rozstrzelany za pomoc Karolowi Wojtyle. Mówię oczywiście o scenie z filmu Karol-człowiek który został papieżem. Zwróćcie kiedyś uwagę na tą scenę naprawdę jest Mistrzowska.

kilka lat temu będąc kelnerem z jednej z lubelskich restauracji, miałem okazję spotkać Pana Szymona, oczywiście jak się jest tak mało istotną osobą, nie spodziewa się człowiek wiele. A tu proszę, Pan Szymon - mogę śmiało powiedzieć - postać kapitalna, na luzie, facet traktuję Cie z miejsca jak swojego znajomego....

A gdzie rola w tym filmie? Zagrał świetnie, zresztą w stylu Skalpela.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones