PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1317}

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon
7,7 46 089
ocen
7,7 10 1 46089
8,2 32
oceny krytyków
Pieskie popołudnie
powrót do forum filmu Pieskie popołudnie

1. Chaotyczne metody i działania policji w latach 70, a w zasadzie ich brak.
2. Początkowo tłum staje po stronie Sonnego, ale kiedy niespodziewanie pojawia się jego "żona"- Leon, wówczas w zasadzie zostaje on sam na placu bitwy, a jedynymi którzy go wspierają są geje przebrani za kobiety i skandujący jego imię.
3. Dramat bohatera-była żona nie przyjdzie pod bank, bo nie ma z kim zostawić dzieci, matka nie rozumie jego sytuacji, ojciec go nienawidzi, Leonowi zależy jedynie aby oczyścił go z ewentualnych podejrzeń, a przecież pieniądze z napadu miały mu pomóc w zmianie płci.
4.Kompan, który momentami nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, przejmując się np tym że nigdy nie latał samolotem, nie zważywszy że za drzwiami jest 300 gliniarzy.

Świetny film 9/10 .

ocenił(a) film na 8
matlak05

Film faktycznie wyjątkowy, drugiego takiego jeszcze nie widziałem. Pacino i Cazale świetnie pasują, ale ciężko mi uwierzyć, że tak kretyński napad był autentyczny ! Film jednocześnie śmieszy i wzrusza, a momentami trzyma w napięciu. Krótko mówiąc: warto !

ocenił(a) film na 10
matlak05

Świetny, świetny film! Film mnie wciągnął bez reszty, ale, jak większość filmów, oceniałem go pod kątem roku, w którym powstał - stąd 10/10. Pewnie nie jest zbyt znany w Polsce, bo tego samego roku królował "Lot nad kukułczym gniazdem"...
Jednak naprawdę świetny film..... @Krytykant może napad był kretyński, ale amerykańska policja w tamtych czasach też nie była zbyt inteligentna... Zresztą, pamiętaj, że napad organizował świr, który kochał swoją żonę i wziął ślub z facetem, który go nie chciał, i który napadał na bank w celu, którego nie mógł zrealizować.

ocenił(a) film na 10
pnkkworker

Nie przypominam sobie, żeby Leon definitywnie zadeklarował, że go nie chce. Raczej, że się go boi, bo jest porywczy, ale generalnie był w nim zadurzony. Tak gwoli ścisłości.

ocenił(a) film na 9
matlak05

9/10

Dzisiaj drugi raz oglądałam Pieskie Popołudnie i jestem zachwycona. CUDOWNA gra Ala Pacino! Super film.

ocenił(a) film na 9
fago

Wg mnie Al Pacino mógłby dostać Oscara za tę rolę w prawie każdym roku po kolei, ale akurat trafił na przełomową krację Nicholsona w "Locie...". Naprawdę znakomity film.

użytkownik usunięty
Otakushonen

Ale nie zapominajcie tez o genialnej grze Johna Cazale ;)

Otakushonen

bez kitu rola mistrzowska, ale nie zgodzę się że Sal nie zdawał sobie sprawy z sytuacji. On mówił że jak ich dopadną to się zabiją bo on nie pójdzie do pierdla. Poza tym był cały czas przestraszony i trzymał na muszce zakładników i gliniarza.
Podobało mi się przedstawienie rodziny Sonnego, i jego problemów. Scenariusz naprawdę świetny. Genialna praca kamer. Wiedziała jak podążać za wydarzeniami. Czasem statycznie czasem na zbliżeniach - mega wyczucie. To wszystko sprawiło że aż czuło się tych gliniarzy w pobliżu i pot bohaterów

klapsy89

trzyma w napięciu od początku do końca. wg mnie najlepszy Pacino (w "Gorączce" prawie dorównał tej kreacji) ever.

ocenił(a) film na 9
matlak05

swietnie ujales to w punktach.Film wyjatkowy i taki "na tamtym czasie"
Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
matlak05

Mnie przede wszystkim poraziło to, jak to wszystko idzie na zasadzie domina. Facet dziubie marne grosze na państwowej posadzie, a kończy jako jeden z wielkich kryminalistów USA :) Lawina zdarzeń, których gościu już nie jest w stanie opanować, chociaż próbuje dopasowywać się do sytuacji na każdym etapie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones