PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=744503}

Queen of Spades: The Dark Rite

Pikovaya dama. Chyornyy obryad
5,2 2 258
ocen
5,2 10 1 2258
Pikovaya dama. Chyornyy obryad
powrót do forum filmu Pikovaya dama. Chyornyy obryad

To już 4 (a w zasadzie to 5) Rosyjski horror jaki dane mi było obejrzeć i znowu mi się podobał. Jak na razie wszystkie solidarnie dostały ode mnie po 7/10. Ten film tak jak pozostałe jest dobrze zrealizowany i przyjemnie się go ogląda. Aktorstwo jest przyzwoite i film jest klimatyczny więc można się wciągnąć w seans i film dzięki temu się nie nudzi. Nie jest to na pewno perfekcyjny horror ale źle też nie jest. Kilka scen bardzo fajnych. Historia oklepana ale podana zjadliwie. Zabrakło mi trochę więcej akcji z budowaniem napięcia czy kilku lepszych straszaków co by trochę pobudzić seans. Końcówka całkiem niezła bo można w zasadzie uznać, że był happy end. Wprawdzie jest pole pod część drugą w postaci szczura lub tej kobiety z pierścionkiem na końcu ale jest to pozostawione tak, że nic nie jest pewne i równie dobrze może to nic nie znaczyć.

Johnyyoyo

A jakie jeszcze rosyjskie horrory możesz polecić? Oprócz Straży Nocnej nie kojarzę żadnego.

ocenił(a) film na 7
chica guapa

Tragedia na przełęczy Diatłowa (w zasadzie to koprodukcja ale Rosyjski klimat jest) - polecam bo wciągający fabularnie i klimatyczny chociaż końcówka bardzo mnie zawiodła.
Raz, dwa, trzy, umrzesz ty - niby typowy slasher (ponoć pierwszy Rosyjski) ale bardzo fajnie zrealizowany i ciekawy. Jeden z lepszych filmów w tym gatunku jakie widziałem.
No i to w zasadzie te 2 bo dalej to Straż Nocna/Straż Dzienna i Pikovaya dama.
W planach mam jeszcze do obejrzenia
Najczarniejsza godzina 3D
Wij
III
które też mają z Rosją coś wspólnego.
Polecam jeszcze Ghoul z 2015. Bardzo dobry horror z klimatem słowiańskiej wsi, wprawdzie Ukraińskiej ale to bliskie klimaty.

Johnyyoyo

"Tragedię" widziałam, też jakoś końcówka mi nie bardzo pasowała. A "Wija" też zamierzałam obejrzeć, ze względu na to, że bardzo podobało mi się opowiadanie Gogola, na którego podstawie został nakręcony. "Raz dwa trzy" zauważyłam na jakimś portalu z filmami, ale trochę się bałam, że będzie kiepski i jeszcze nie oglądałam. A pozostałych nie kojarzę.
Dzięki wielkie za polecenie :)

ocenił(a) film na 4
Johnyyoyo

aktorstwo w tym filmie Twoim zdaniem jest na przyzwoitym poziomie? Co kto woli:P Tragedia na przełęczy Diatłowa to film wart uwagi, przede wszystkim oparty na bardzo ciekawej historii. Raz dwa trzy umierasz ty normalny slasher tylko bez ganiania sie , wszystko odbywa sie na miejsu i gra sobowtór dody. reszta z filmow które wymieniles raczej nie zasluguje na uwagę ew. wij ale trzeba miec dobre nastawienie na taki film:P

dzikudzina

Każdy ogląda i poleca co lubi. ;)

Johnyyoyo

Mnie też się spodobał. Na poziomie, bez zbędnych fajerwerków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones