PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=730103}
5,8 1 197
ocen
5,8 10 1 1197
Pilgrimage
powrót do forum filmu Pilgrimage

Chyba pierwszy raz mam tak, że ciężko mi ocenić film. Nie jestem ani na plus, ani na minus. Patrząc ogólnie można powiedzieć, że jest nudny. Z drugiej strony jednak obejrzałam cały do końca, co w przypadku filmów, które kompletnie mnie nie wciągają, się nie zdarza. Na plus filmu przemawia muzyka, obsada i sam fakt, że film niesie pewnego rodzaju przesłanie. Samo zakończenie daje do myślenia - i po co to wszystko? Przez cały seans zastanawiałam się też na tym, o co tyle hałasu. Kamień jak kamień, można go zastąpić innym. I tak nikt by się nie zorientował. Na minus natomiast były jak dla mnie słabo rozbudowane wątki postaci. Każdy z nich miał jakąś przeszłość, ale nie jesteśmy w stanie jej odkryć, co sprawia, że postacie są nijakie. Nie wzbudzały we mnie żadnych głębszych uczuć. No poza tym w białym- jego miałam ochotę utopić już od samego początku. No i kim w końcu był Niemowa? Rycerzem? Film mógłby być całkiem dobry, gdyby był lepiej dopracowany. Szkoda.

perelka

Jest już w kinach? Czy na DVD? Ciekawa opinia, rzadko się zdarza czytać takie pół na pół. Ludzie na ogół albo film kochają, albo nienawidzą :D więc tym bardziej jestem ciekawa :D

ocenił(a) film na 9
Aktoreeczka

Jest w necie i to w wersji full HD.

berni_

O super, wielkie dzięki :D

ocenił(a) film na 4
perelka

Całkowicie się zgadzam co do Twojej opinii. Czuję to wszystko tak samo.

ocenił(a) film na 9
perelka

Niemy był kiedyś krzyżowcem.

ocenił(a) film na 5
perelka

SPOJLER!
Potencjał faktycznie niewykorzystany. Można było z bohaterów więcej wyciągnąć.
1. Akurat Cysters (Biały) zagrany bardzo dobrze - generalnie nie lubimy go, ale ma swoje pozytywne pobudki, będąc ciągle lekko po ciemnej stronie.
2. Po co to wszystko - kwestia indywidualna. Każda religia ma swoje świętości, do których w chrześcijaństwie zaliczają się akurat relikwie świętych i przedmioty z nimi związane.
3. Film może nie tyle jest nudny (bo moim zdaniem akcja ciągnie do przodu) tylko przedstawienie historii jest nieodpowiednie, nieangażujące widza. To już wina reżysera i scenarzysty, ale cóż.
4. Niemowa oczywiście niemową nie jest. Kiedyś był rycerzem/najemnikiem i jest to jego pokuta (tak jak i służba Braciom) za zbrodnie popełnione podczas Krucjat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones