PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=664609}

Pingwiny z Madagaskaru

Penguins of Madagascar
6,8 89 204
oceny
6,8 10 1 89204
6,0 6
ocen krytyków
Pingwiny z Madagaskaru
powrót do forum filmu Pingwiny z Madagaskaru

Jakaś pomyłka!

ocenił(a) film na 5

Po 1 w serialu do szeregowego przyjechał wujek a w filmie to oni wszyscy to takie jakby sieroty. Po 2 jak ta ośmiornica gadała z ludźmi jako Doktor skoro to głowonóg ( zwierzę)! Po 3 z super tajnych pingwinich komandosów zrobili łamagi, straszna żenada! To istna klapa, czy tylko ja to widzę?!

ocenił(a) film na 10
Roshet

co wyście się tak przyczepili do serialu serial to serial a film to fil,

ocenił(a) film na 3
kuba338

Skoro nazywają film jak serial i są te same postaci, a film nie jest remakiem, to logicznym jest, że powinien się z nim zgadzać chociażby w podstawowych kwestiach.
A tu zrobili film Pingwiny z Madagaskaru, który z serialem nie ma nic wspólnego poza samymi postaciami (a i to też nie do końca, bo zachowują się one nieco inaczej i brak im najbardziej charakterystycznych elementów- Kowalski nie robi wynalazków, Szeregowy zamiast być po prostu wrażliwym, jest pierdołą, którą trzymają, bo to rodzina)

użytkownik usunięty
MistrzSeller

Tytuł jest popularny, charakterystyczny, ma przyciągać ludzi. A widz który ogarnia internet może przeczytać jego opis, albo w kinie - gdzie zawsze wisi broszura i można przeczytać opis danego emitowanego filmu. Oczywiście przed zakupem biletu, aby nikt się nie zdziwił na co idzie ;) Od początku było zresztą jasne, że z serialem owa produkcja ma niewiele wspólnego. Wystarczy ogarnąć info przed premierą, lub po ludzku zobaczyć zwiastun.

ocenił(a) film na 3

Po pierwsze nawet w interencie nie ma informacji o tym, że film NIE JEST NA PODSTAWIE SERIALU
Po drugie w kinie i wszystkich innych opisach TEŻ NIE MA TEJ INFORMACJI.
Po trzecie w zwiastunie też nie ma tej informacji.

"Od początku było zresztą jasne, że z serialem owa produkcja ma niewiele wspólnego."
Nieprawda. Wszędzie się pisało o filmie jako o kinowej wesji serialu. Nawet na comedy central przy okazji emisji pingwinów reklamowali film.
" Wystarczy ogarnąć info przed premierą, lub po ludzku zobaczyć zwiastun."
Ale nie było żadnej informacji, że to nie ma nic wspólnego z serialem. Napotkałem sporo ludzi, którzy się rozczarowali filmem.

użytkownik usunięty
MistrzSeller

Nie zgodzę się, wystarczyło ze zrozumieniem zobaczyć zwiastun. Czy Szeregowy w serialu był dopiero co wykluty z jajka i czy owy zwiastun nie sugeruje że film opowiada o początkach powstania grupy pingwinów? Serial nawiązuje do ich zwariowanych misji w zoo, a jak wiadomo przed trafieniem do Central Parku i ich przygód na Madagaskarze skąd się pojawić musieli. Ta produkcja o tym opowiada, więc siłą rzeczy serialowe lokacje mają niewiele wspólnego z początkami przyjaźni 4 pingwinów, osadzonych w tej produkcji ;) Nie ma tu wiele do rozwiania wątpliwości.

ocenił(a) film na 3

W zwiastunie nie ma nic co by sugerowało, że to nie będzie na podstawie serialu. Poza tym ten film dzieje się w innej rzeczywistości (tej madagaskarowej, a nie serialowej).

użytkownik usunięty
MistrzSeller

Wszystko w zwiastunie sugerowało że akcja rozgrywa się w rzeczywistości madagaskarowej, bo wtedy inaczej by promowali bajkę osadzoną w serialowej i na pewno by o tym wspomniano ;) Więc niby co takiego sugerowało powrót do serialowych realiów? Otóż nic - bo widzicie zwiastun, ale nie oglądacie.

ocenił(a) film na 3

nic nie sugerowało madagaskaru. Poza tym to chyba normalne, ze film o nazwie takiej samej jak serial będzie na podstawie serialu.

I nigdzie nie było informacji, że jest inaczej.

użytkownik usunięty
MistrzSeller

Serial od filmu różni się tym, że jest utrzymana konwencja dwóch rzeczywistości. Gdyby zrobiono prequel/sequel serialu, utrzymano by kreskę animacji w serialu, a nie kreski trójwymiarowego świata rzeczywistości madagaskarowej. Proste i logiczne, a wy zwiastunów nie oglądacie, tylko widzicie.

ocenił(a) film na 3

Nieprawda. W zwiastunie było żadnej informacji. Ludzie oglądali zwiastuny, a nadal myśleli, ze to film na podstawie serialu. Poza tym różnice w animacji są znikome. Zresztą nigdy animacja w filmie nie jest taka jak w serialu.

użytkownik usunięty
MistrzSeller

Nie wiedziałem że ludzie są tacy ślepi i nie odróżniają na zwiastunie rzeczywistości madagaskarowej, od tej serialowej. Właśnie to sugerowało brak powiązania z serialem ;) Nie zgadza się kreska animacji, ani charakterystyczny trójwymiarowy wizerunek postaci i scenerii, dodający realizmu w filmach. Tak trudno to zrozumieć?

Roshet

Jestem świeżo po seansie. Myślałam, że to będzie najśmieszniejszy film jaki widziałam, niestety nawet jak na bajkę pełno w nim absurdów. Uwielbiam pingwiny ale mogli wymyślić im o wiele lepszą historię, tym bardziej że sam początek z jajem był super.

ocenił(a) film na 3
DagnaMara

No właśnie potencjał był wielki niczym słoń, a tu taki trochę niewypał.

ocenił(a) film na 7
DagnaMara

nawet ja mam pomysł; pingwiny wkurzone cyrkiem z cyrkiem wracają do zoo, mają tam bazę (już to by było super nawiązanie do serialu) a cyrk z Dejwem nie zaczyna się w Fort Knox, tylko właśnie w ZOO :p ponadto ludzie po zobaczeniu Dejwa zamiast się cieszyć panikują i wzywają FBI aby zdjęło dziwaka i wtedy jest scena finalna...

ocenił(a) film na 10
Roshet

A do łebka nie przyszło, że przez te lata Szeregowy mógł odnaleźć przynajmniej jedną osobę z rodziny?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones