PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37309}

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
7,7 732 837
ocen
7,7 10 1 732837
6,9 39
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły

jack sparrow

ocenił(a) film na 4

czy ktoś mógłby mi wyjaśnić dlaczego groźny pirat ma wymalowane oczy i mimikę i gesty geja? Wiem, że miał jakąś przygodę z rumem, co tlumaczy chodzenie zygzakiem ale czy przez to musi wygladac jak pierwowzór transwestyty?
Nie chcę nikogo obrażać po prostu nie rozumiembtego zjawiska...

ocenił(a) film na 9
_marecki

Kiedy Barbosa po raz pierwszy uwięził Sparrowa na wyspie ten pijany usnął na słońcu, z czego wynika jego zachowanie. Natomiast wygląd Johnny Depp oparł na charakterystykę postaci gitzrzysty The Rolling Stones - Keithie Richardsie.

ocenił(a) film na 8
panciowojcik

Dodałabym, że piraci często mieli skłonności homo, wiadomo... miesiące spędzane na morzu, nadmiar rumu. Depp gdzies kiedyś o tym mówił, że brał to pod uwagę kreując postać.

ocenił(a) film na 9
martadrw

Sparrow w "Skrzyni Umarlaka" wyraźnie dał do zrozumienia że nie jest homo czy nawet bi kiedy przebrana za chłopaka Elizabeth mówi do Sparrowa: poszukuje ukochanego, na co ten odpowiada: pochlebiasz mi chłopcze, ale moją jedyną miłością jest morze:D

_marecki

Według mnie takie zachowanie aktorskie Deppa ma swój urok i w ten sposób Johnny wykreował naprawdę ciekawą postać. Jack Sparrow to pirat szurnięty, nawet zabawny, dbający o to, żeby zawsze dobić swego i skończyć z butelką rumu :) Piraci z Karaibów to po prostu komedia przygodowa i w takiej roli bardzo dobrze się sprawdza (plus niepowtarzalny klimat i różne fantastyczne wątki np. syreny czy brygada Davy Jones'a albo motyw Kalipso).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones