PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606542}

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales
6,8 162 354
oceny
6,8 10 1 162354
4,9 14
ocen krytyków
Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara
powrót do forum filmu Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Na podstawie czego?

ocenił(a) film na 7

Hej
chciałbym się spytać na podstawie czego jest cała seria Piraci z Karaibów?
pozdrawiam

frems

wyobraźnia twórców Disneya ;)

frems

Na podstawie przedstawienia "Piraci z Karaibów", które było jedną z atrakcji w Disneylandzie.

LaScA

to nie było przestawienie

"The franchise originated with the Pirates of the Caribbean theme ride attraction, which opened at Disneyland in 1967 and was the last Disney theme park attraction overseen by Walt Disney. Disney based the ride on pirate legends and folklore."

"The Disneyland version was the last attraction which Walt Disney himself participated in designing; it opened on March 18, 1967, three months after his death.[1] It was originally envisioned to be a walk-through wax museum attraction; however, with the success of the boat ride concept of It's a Small World at the 1964 New York World's Fair, Disney decided to employ a similar concept on Pirates of the Caribbean.[2] It is located within the New Orleans Square portion of Disneyland, its facade evoking antebellum era New Orleans, topped by a 31-star United States flag (which would indicate the 1850s). The ornate initials of Walt Disney and Roy Disney (W.D. and R.D.) can be seen entwined in the wrought iron railings above the attraction's entrance at Disneyland. An overhead sign at the boat dock names it for the famous pirate Jean Lafitte (although his name is spelled Laffite as the pirate himself originally spelled it, rather than with the English spelling which has now become standard), who fought alongside the U.S. Army at the Battle of New Orleans in the War of 1812. The second floor of the facade was originally designed to be a private Disney family apartment. Instead it later opened as an art-related retail/museum space called the Disney Gallery until late 2007 when it was replaced by the Disneyland Dream Suite. The original installation at Disneyland was manufactured by Arrow Development.[3] The attraction's passenger carrying boats are very similar to those in a patent assigned to Walt Disney Productions, but filed by Edgar A. Morgan, one of the founders of Arrow Development.[4] Arrow participated in the design and development of many attractions at Disneyland from 1953.[5] The Blue Bayou Restaurant within the ride opened the same day as the attraction, and is considered one of the original theme restaurants"

http://en.wikipedia.org/wiki/Pirates_of_the_Caribbean_(attraction)

tolerancja91

mógłbyś przetłumaczyć?

dj_carlos

szczerze, to nie bardzo mi się chce :)

Tak po krótce, to atrakcja pojawiła się w Disneylandzie w '67 i była ostatnią nadzorowaną atrakcją przez Walta Disneya (który jeśli nie wiesz, zawsze od początku do końca był zaangażowany w najdrobniejsze szczegóły zarówno w powstające animacje, filmy z aktorami, jak i wszystko co miało związek z Disneylandem, razem z rodziną mieszkał nawet na terenie parku). Atrakcję oparto na pirackich legendach i folklorze. Otwarto ją 3 miesiące po śmierci Walta. Początkowo planowali, że będzie to coś na podobę muzeum figur woskowych, jednak Disney zadecydował, że lepiej zrobić przejażdżkę łódkami podobną do atrakcji z jakiegoś nowojorskiego parku rozrywki. Dalej w sumie nie ma niczego znaczącego.

Na stronie wikipedii, której link wrzuciłam, jest informacja, że Piratów z Karaibów otworzono też w innych Disneylandach. Ponoć każda się różni, ale już nie chce mi się teraz tam wchodzić i wczytywać czym konkretnie.

Byłam w Disneylandzie pod Paryżem z 7 czy 8 lat temu, to mogę powiedzieć tyle, że w siedziało się w łódkach i przejeżdzało obok scenek rodzajowych. O ile dobrze pamiętam był tam bar, na którym wzorowano potem Tortugę (czy też tamten gdzie Jack znalazł Gibbsa w pierwszej części), byli piraci zamknięci w celi i próbujący przekupić psa pilnującego kluczy, był atak piratów na miasto... Mogę tyle powiedzieć, że z pewnością pierwsza część jest bardzo mocno inspirowana atrakcją. Podejrzewam, że w amerykańskim było to samo, może jedynie rozszerzone. O, i jeszcze w tle leciało Yo ho A Pirates' Life for me, choć pamiętajmy, że piosenka ta pochodzi z Potrusia Pana (a nie, że została skomponowana na potrzeby atrakcji).

Z takich piratowych ciekawostek, to na statku piratów z Piotrusia Pana można było spotkać oprócz Kapitana Haka, Jacka Sparrowa (choć pan za niego przebrany był mało atrakcyjny w porównaniu z Deppem z czasów trylogii PotC). W sklepach można było też dostać różne pamiątki, ja sobie kupiłam medalion Azteków.

tolerancja91

Byłem pewien, że to jednak samo przedstawienie teatralne/musical. Gdzieś tak usłyszałem, po czym potwierdzenie znalazłem na polskojęzycznej stronie wikipedii. Mogę sobie jedynie pluć w brodę, że nie chciało mi się poczytać bardziej wiarygodnej - angielskiej wersji.

Zazdroszcze pobytu w Disneylandzie oraz medalionu (z klątwą czy też bez). :)

LaScA

wszystko przed tobą :) może kiedyś tam pojedziesz :)

ocenił(a) film na 8
tolerancja91

zgadzam się

użytkownik usunięty
frems

Na podstawie scenariusza.

Wyprzedziles/as mnie, mialam napisac to samo ;p

frems

"Na nieznanych wodach" było na podstawie powieści Tima Powersa o tym samym tytule.

frems

Na podstawie Monkey Island ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones