PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1106}

Piraci

Pirates
7,0 12 070
ocen
7,0 10 1 12070
5,6 5
ocen krytyków
Piraci
powrót do forum filmu Piraci

piraci okrutnicy

ocenił(a) film na 6

?". Po raz drugi po "Tragedii Makbeta", okrucieństwo w tym filmie zdominowało wyobraźnię autora wewnętrznego. Jest to tym bardziej zadziwiające, że miał to być film rozrywkowy. A jednak autor pokazał piratów jako ludzi brzydkich, prymitywnych, pozbawionych uroku i wdzięku. Naczelną zasadą ich działania jest upokarzanie. Stały u Polańskiego motyw, gdy silniejszy znęca się nad słabszym, wyżej postawiony w hierarchii władzy nad tym, któremu wydaje rozkazy. Nie obowiązują żadne zasady moralne, a prawo jest tylko jedno - własna korzyść. W świecie "Piratów" rządzi tylko zło i przemoc. Krew, śmierć, chłosta, głód, szczur w zupie, tortury, bicie i poniżanie stają się - wbrew rozrywkowym zasadom filmu korsarskiego - prawdziwe. Z poza komediowych gagów i ponurych żartów, które szybko przestają widzów śmieszyć, wyziera strach i okrucieństwo. Jednak okrucieństwo w "Piratach" jest specjalnego rodzaju, autor wewnętrzny jest tu okrutny bezmyślnie i po dziecięcemu. Z jednakowym zainteresowaniem przygląda się przygotowaniom do ataku kanibalizmu, ślizganiu na ptasich odchodach, dawaniu lewatywy, topieniu kucharza w zupie, jedzeniu szczura, krwawej chłoście, zabijaniu, gwałtowi, ujeżdżaniu ludzi jak koni, bełkotowi człowieka z wydartym językiem, sikaniu do kąpieli, itp. Wszystko to jest dla niego równie zajmujące, zabawne i jakby wolne od oceny moralnej.

użytkownik usunięty
Paavoo_Lodz

Jejku
Widziałem Piratów kilka razy i nie raził mnie okrucieństwem. Przyjrzyj się Klossowi - okrucieństwa więcej, humoru mało.
Ocena moralna? Czy był pirat myślący o moralności? Moralność do chyba dość świeży wynalazek. Moralny pirat? Hehe.
Sceny przemocy: bezmyślne okrucieństwo? Czy widziałeś duszonych ludzi? Nie, widć uduszonych. Widziałeś wyrywanie języka adwokatowi? Nie, występuje już bez niego. I to drobna różnica w porównaniu z dzisiejszą, prawdziwe okrutną produkcją filmową.
Jest to film przygodowy i komedia. Jest też odrobina romansu, ;-). Nie jest to natomiast kino moralnego niepokoju i kino przedstawiające niepokoje zacnego pirata walczącego ze złym królem. To nie Robin Hood, to kpt. Red we własnym, surowym i jakże realnym sosie.
W sumie to jeden z najlepszych dla mnie filmów!

ocenił(a) film na 1

to trzeba miec czelnosc, zeby tak okrutnie i negatywnie opisac ten film.. mi sie podobal bardzo.. nawet za bardzo . nic tam nie bylo takiego zlego..Wrecz przeciwnie ..: wszystko bylo ok.. , tylko to jest czasem kwestia gustu.. niektorzy lubia zwykle filmy, nastepni zas kochaja komedie, w tym wypadku "piratow". ja nie wiem co sie tam moze nie podobac.. przeciez wszystko bylo jak z marzen, jak ze snu wymarzone.., tylko problem w tym, ze nie kazdy to rozumie.., dlatego warto zobaczyc to arcydzielo raz jeszcze i zrozumiec, jakie sie obrzydliwe bledy popelnilo..

użytkownik usunięty
Paavoo_Lodz

(_!_)
Stary - jeżeli pragniesz obejżeć śmieszny film o piratach, w którym brakuje przemocy - dobrze ci radze obejrzyj "Piotrusia Pana". Zamias pisać bzdury na temat dobrych filmów, zacznij chodzić do kina na kreskówki; może wtedy nie spotkasz się z falami przemocy zalewającymi ekrany.

użytkownik usunięty
Paavoo_Lodz

a z deklem czlowieku u ciebie w pozadku co ty bredzisz????

użytkownik usunięty
Paavoo_Lodz

Masz rację. Zacząłem oglądać "Piratów" z moją narzeczoną i na początku nawet nas śmieszył. Ale sceny krojenia i jedzenia szczura oraz sceny gwałtów przekroczyły granicę dobrego smaku. Obrzydliwy film. Jeżeli to ma być humor, to napewno jest to "czarny humor" który chyba bawi tylko ludzi nie mających sumienia. Znacznie bardziej polecam "Piratów z Karaibów". Tam jest dużo mniej obrzydzania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones