PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750528}
5,4 13 605
ocen
5,4 10 1 13605
5,6 27
ocen krytyków
Plac zabaw
powrót do forum filmu Plac zabaw

Przed chwilą opuściłem Teatr Muzyczny w Gdyni. Film nadaje się dla widzów o stalowych nerwach. Widownia festiwalowa ewidentnie nie wytrzymała napięcia i nie dotrzymała do końca, ostentacyjnie wychodząc, trzaskając drzwiami i gwiżdżąc. Przypomina się słynne ''Globisz wstyd''. Skandal.
Tymczasem film bardzo dobry, lecz nie dla widzów kina lekkiego i przyjemnego.

kolt_ordaiyv

Skąd taka reakcja? Co tam się wyprawia?

_Szaman_

Jak ja byłem na seansie to ludzie wytrzymywali do końca, ale przy napisach wybiegli dosłownie z sali, ale podejrzewam że to z nudów aniżeli nerwów :)))))

ocenił(a) film na 6
Cirmius

Na wczorajszym pokazie w Łodzi też wszyscy zostali do końca, niektórzy nawet wytrwale oglądali film na stojąco, także tak najgorzej nie jest ;)

Cirmius

Tez mi sie wydaje, ze z nudow ja mialam ten komfort ze ogladalam w domowym zaciszu z mozliwoscia przewijania. Gdyby nie to musialabym wyjsc. Nie ma co dopisywac drugiego dna, ze znieczulica etc. Kiedy nie wiadomo czemu ludzie przerywaja oglsdanie filmu to dlatego, ze jest slaby...i tyle.

_Szaman_

Pewnie śpieszyli się na jakąś prześmieszną komedię z Karolakiem i Adamczykiem

ocenił(a) film na 1
_wilczur_

Która to pewnie okazała się fajniejsza od tego badziewia.

slawmm

^ gmin wydał wyrok

ocenił(a) film na 1
marcinc53

Kto?

ocenił(a) film na 6
marcinc53

hahah <3

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
kolt_ordaiyv

Byłam tam, widziałam i film, i wychodzących w trakcie seansu ludzi... Mimo ogromnego poruszenia obejrzałam film do końca i muszę się przyznać, że mam bardzo mieszane odczucia. Z jednej strony szanuję sztukę i jestem świadoma, że czasami musi korzystać z kontrowersyjnych środków przekazu, aby dotrzeć do najgłębiej osadzonych w człowieku pokładow wrażliwości, a z drugiej strony zastanawiam się nad granicą... w filmie jednak zagrały dzieci i kulminacyjna scena filmu rownież dotyczy dziecka... Dla mnie to już chyba nie jest kontrowersja, to jest po prostu zbyt drastyczne... Uważam, że w czołówce powinno zostać zamieszczone ostrzeżenie, bo należy uszanować to, ze nie każdy musi mieć ochotę na obejrzenie... my wiemy czego, nie chcę "spojlować"... Poza tym... faktycznie film uświadamia konsekwencje, ale czy nie lepsza by była analiza powodów, aby osiągnąć cel, by wskazać problem? Jaka jest sytuacja każdy widzi... Na razie nie potrafię przyznac oceny temu filmowi.... bo jestem zła, nie.... jestem wściekła na reżysera, że "kazał" mi na to patrzeć...

Hanna_M

Az dziwne, że media jeszcze nie karmią się skandalem. Proszę o spoiler, czy chodzi o scenę gwałtu?

ocenił(a) film na 9
_Szaman_

Spojlerem uraczę w prywatnej wiadomości, żeby nie psuć innym oglądania

kisielowa_

Hej napisz proszę i mi na priv co tam takiego się dzieje. Będę wdzięczny pozdrawiam!

kisielowa_

Też chętnie przeczytam spoiler w pw. Można prosić o przesłanie?

kisielowa_

edit. jednak nie chcę spoileru, wolę poczekać na okazję i samemu obejrzeć :) pozdrawiam

sliwek1992

za późno, już wysłałem

yag12

proszę o spoiler na pw

kisielowa_

można prosić o info jak wygląda koniec filmu?

ocenił(a) film na 9
agejsza_fw

w oddzielnym wątku napisałam

kisielowa_

już przeczytałam na wikipedii historię, którą był inspirowany film. Oby dzieci, które musiały w tym zagrać nigdy nie odczuły piętna scen, w których wzięły udział...

ocenił(a) film na 5
agejsza_fw

Cała produkcja była pod ścisłą kontrolą psychologów, włącznie ze wspólnym czytaniem scenariusza.

kisielowa_

też poproszę :)

_Szaman_

Całe szczęście nie.... jeśli by tak było nie dotrwałabym do końca na pewno... Jeśli napiszę, o co chodzi, odbiorę Ci sens obejrzenia tego filmu...
Może dla mediów takie sceny nie są skandaliczne, nie będe oceniać.... dla mnie jw...

Hanna_M

Ok, rozumiem. Może nie sceny, ale już samo ostentacyjne opuszczanie seansu dobrze wygląda na nagłówkach.

_Szaman_

O tak, to niesamowicie przyciąga widzów... Przynajmniej zostaną uprzedzeni, że coś jest na rzeczy.... Ja nie miałam tego komfortu, dlatego doznałam szoku, a wolałabym mieć możliwośc wyboru...
Jeśli już dziś masz ochotę obejrzeć, pozwól, że nie będe spojlowac i odbierać Ci elementu zaskoczenia, tak go nazwijmy...

Hanna_M

I w planie i na stronie festiwalu było napisane, że film zawiera sceny drastyczne.

maszubert

Sprawdziłąm swój program i niestety żaddnej wzmianki o drastycznej scenie w nim nie znalazłam. Na festialowej stronie może i była informacja, ale ja nie czytam opisów filmów ani recenzji przed seansem, zeby mi nie zaburzyły oceny, dlatego też nie byłam przygotowana na tę scene, ale dzięki za reakcję. Mimo wszystko uważam, że wzmianka o drastycznej scenie powinna sie znaleźc w czołówce.

Hanna_M

Będę musiała sprawdzić, ale o ile dobrze pamiętam jest oznaczenie symbolem.

Hanna_M

Dodatkowo nie wiem, czy można to mazwać wymogami sztuki, skoro przedstawiona historia jest oparta na faktach

maszubert

Fakty to fakty, a sposób ich przedstawienia w filmie to decyzja reżysera...

Hanna_M

Rerzyser przedstawił historię wyjątkowo łagodnie w porównaniu z tym co zdarzyło się w rzeczywistości.

Hanna_M

Napisz mi prosze na priv co tam sie dzieje. Jestem ciekawy. I tak pewnie nie obejrze tego filmu, a jak obejrze to nie predko i już wypadnie mi z głowy p;p

_Szaman_

też poproszę o info o zakończeniu i o co chodzi w tym filmie, albo link do prawdziwej historii, którą był inspirowany.

Hanna_M

Byłam na dzisiejszym pokazie festiwalowym, również nie jestem w stanie go teraz ocenić. Na seansie na którym byłam wyszły dwie osoby ale rzeczywiście ludzie wręcz wybiegali z sali. Film ciężki i nie dla każdego ale myślę, że warto go obejrzeć. Co do oznaczeń to w programie była informacja, że film zawiera drastyczne sceny...

Crepusculo

Musze chyba jeszcze raz przejrzeć program, bo nie znalazłam takiego info ;) Dzięki.

Hanna_M

Film jest na faktach wiec skad te kontrowersje? Daleko tej scenie do np. "piety". Reakcji ludzi nie rozumiem. Codziennie dzieją sie rzeczy gkrsze od tej przedstawionej w filmie. Film poprostu dla dojrzałego doroslego widza.

Pyramid_Head

Nie widzę związku między kontrowersją, a tym, że jest oparty na faktach. Można je przedstawić w różny sposób w zależności od wizji reżysera. Właśnie ta wizja, forma przekazu była dla mnie zbyt drastyczna. I zaręczam, że nie dlatego, ze jestem niedojrzałym i niedorosłym widzem, a dlatego, że mam taką, a nie inną wrażliwość i poczucie empatii. Znieważanie mojej opinii było zupełnie niepotrzebne...

Hanna_M

Witam serdecznie.
Czy mi również mogłaby Pani zdradzić zakończenie (intrygują mnie wzmianki o tych jakże brutalnych scenach, ciekawość nie daje mi spokoju). Wysłałem już Pani zaproszenie.

Pozdrawiam serdecznie.
wonszpszemek

wonszpszemek

Hej,
wiadomość już wysłana :) Pozdrowionka :)

ocenił(a) film na 8
Pyramid_Head

"Codziennie dzieją sie rzeczy gkrsze od tej przedstawionej w filmie". Przepraszam bardzo, ale co jest GORSZE od tego ???

Hanna_M

Mógłbym prosić na priv wiadomość jak wygląda ta finałowa, brutalna scena?

Obuszek

Oczywiście, ale nie mam uprawnień do wysyłania wiadomości do kogokolwiek spoza grona moich znajomych :(

Hanna_M

Ciekawość jednak mnie zżera ;) Wysłałem zaproszenie do grona znajomych, po napisaniu mogę Cię od razu z nich usunąć, jesli nie chcesz mieć spamu ocenowego na Filmwebie ;)

Obuszek

Spam ocenowy? Wolę to nazywać źródłem inspiracji ;)

Hanna_M

też proszę info dot. tej sceny na PW.

ocenił(a) film na 1
Hanna_M

Mam dokładnie takie same odczucie. Wyszłam z kina na scenie końcowej. Byłam wstrząśnięta. Z resztą ta scena chodziła za mną jeszcze przez bardzo długi czas, aż do teraz. Po raz pierwszy oceniając film wahałam się pomiędzy 9 a 1. 9 jest za fantastyczne ukazanie pewnych środowisk oraz zestawienie ich. Również jestem pod wrażeniem poprowadzenia dzieci jako aktorów. Dialogi także genialne! Za to brawa. Natomiast film poszedł w ostatnich minutach w bardzo złą stronę. To nie było "zwykłe" zszokowanie publiczności. To było po prostu nieposzanowanie psychiki widza i za to reżyser podciął sam sobie solidny fundament na jakim opierał się film. Film stoi jedną nogą na 1 a drugą nawet na 10.

AFisher

Takie same odczucia mam z "Gruzem 200" i w związku z tym, "Plac Zabaw" dla spokoju ducha chyba sobie odpuszczę...

ocenił(a) film na 6
Hanna_M

Nie chcesz spoilować, a przecież takie ostrzeżenie byłoby jednym wielkim spoilerem. W ostatnim rozdziale filmu spokojnie można byłoby domyślić się rozwoju fabuły, także dobrze, że takiej informacji nie ma przed seansem. W "Szeregowcu Ryanie" czy w "Idź i patrz" były znacznie mocniejsze sceny i tam jakoś nikt na brak ostrzeżeń nie narzeka.

Hanna_M

Witam! Bardzo prosiłbym o przybliżenie ostatniej sceny. Nie stety nie mogę wysłać zaproszenia (nie wiem dla czego) jednak byłbym bardzo wdzięczny :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones